Askeri Deniz Müzesi

Askeri Deniz Müzesi: Çanakkale bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Askeri Deniz Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Askeri Deniz Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Askeri Deniz Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Çanakkale Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Çanakkale sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Askeri Deniz Müzesi Sigara İçilmez
Askeri Deniz Müzesi Müze
Askeri Deniz Müzesi Tarihi Yer
Askeri Deniz Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Fevzipaşa Mahallesi Yalı Caddesi, Çimenlik Sk., 17100 Merkez/Çanakkale, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  cetin kesici

  Yaklaşık 10 Yıl önce ziyaret ettigimiz Çimenlik Kalesi Müzesi ve Nusret Mayın Gemisi tarihin gerçeklerine yönelik o kadar değişmiş,güzelleşmiş ki Hayalini gerçekleştirmek için bir insan gelmiş İnsanlara Gerçek Çanakkale 1915'te yaşananları ve O Günlerin Ruhunu içimizde en gerçekçi şekilde hissetmemizi sağlamış. Yeni Yönetime Başta Müze Komutanına minnettarlığımı ifade etmek istiyorum. Müzede Geçirilen zaman sonrası ki ayrılmak istemiyor insan tertemiz bir ortamda bahçede dinlenmek, Vatanın yetiştirdiği pırıl pırıl saygılı Mehmetçiklerin size refakat etmesi inanılmaz bir huzur veriyor. Ülkenizle ne kadar Gurur duymanız gerektiğini size hatırlatarak bu güzel Şehitler diyarından Gurur Göz yaşlarıyla ayrılmanıza neden oluyor. Bütün bu Hizmetleri veren Başta komutanlar olmak üzere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yolunuz açık olsun. Vatan Size Minnettar...

 • avatar

  Gezgin Dünya

  Yaklaşık dört yıl evvel gelmiştim Çanakkale Deniz Müzesine.Bugün yine gelmek nasip oldu. Daha önce gezdiğimden daha bir güzel olmuş gibi geldi.Öyle yarım saatte gezer çıkarım diye düşünmeyin sakın 2-3 saat ayırmanız gerekli. Askeri müze olmasından dolayı kuralları var fakat herkes çok nazik,elinden geleni yapmaya çalışıyor.Pandemi kuralları dört dörtlük uygulanıyor. Önceki geldiğimde Nusret Mayın Gemisi yoktu,gezememiştik,bugün çok şanslıymışız 4 ay boyunca Nusret yokmuş ve ilk defa ziyaretçilere açılmış. Mutlaka gezmelisiniz Nusret'i.Gemi yeni bakımdan çıkmış ama sanki tarihi yeniden yapmışlar gibi herşey tertemiz,parlak.Gemideki personel güzel bir anlatım ile sizi sunum salonuna alıyor.Sunumda Çanakkale deniz savaşlarını animasyon ile güzelce yaşatıyorlar. Daha sonra yaşam yerlerini gezebiliyorsunuz burada size gemideki erler rehberlik ediyor.Çocuklara hayret ettim doğrusu kısacık askerlik süresinde bu kadar güzel bilgilerle donanmışlar.Adı üstünde "donanma" işte,personelini de hemen donatıyor anlaşılan. Tek üzüldüğüm husus geminin içinde fotoğraf çekimine izin vermiyorlar,mutlaka doğru olanı yapıyorlar tarihi eserleri korumak için ama ne bileyim....içeride de fotoğraf çekilebilmek isterdim doğrusu. Gezince siz de bana hak vereceksiniz.

 • avatar

  VEDAT TOPCU

  Şimdiye kadar gezdiğim ender güzellikte müzelerden birisi de Çanakkale Deniz Müzesi oldu. Müze askeriye içerisinde olduğu için gayet temiz ve bakımlı ???? Çimenlik Kalesi muazzam dizayn edilmiş çok başarılı. Canakkale'ye gelip bu müzeyi görmemek büyük kayıp. Otopark sorunu var navigasyonla araç gelebilir ancak park bulmanız zorunlu. Canakkale' de otopark baya problem ben zorluk yaşadım. Müze icerinde fotoğraf çekilmek 26 TL ve giriş ücreti 13 TL haberiniz olsun. Onun dışında müzede market ve cafe de bulunmaktadır. Müzeyi gezdikten sonra boğaza yakın banklarda oturmayı ihmal etmeyin ????

 • avatar

  Ekmel Yükselmiş

  Çanakkale Deniz Müzesi,hemen bitişiğindeki -içeriden geçilebilen ve karşı kıyıdaki Kılitbahir Kalesi ile eşzamanlı yapılmış- tarihi Çimenlik Kalesi ile birlikte,harika,gezilmeye değer ve mutlaka görülmesi,ibret de alınması gerekli bir yer. 1. Dünya savaşı'nda ve Kurtuluş Savaşı'nda kullanılan -bir çoğu Alman ve İngiliz yapımı- toplar,uçaksavar ve tanksavarlar yanısıra,batık ve çok büyük bir Alman denizaltısının kurtarılan bölümü ve hatta,karşı kıyının gözlenebileceği,18 m yükseklikte bir denizaltı periskobu bile var ve bunların tümü,açıkta,tamamen yeşil bir alanda,önlerinde yer alan açıklama (bilgi) levhaları ile birlikte sergileniyor. Müzenin liman bölümünde ise,ünlü Nusret Mayın Gemisi demirli (bazen ziyarete açık olmuyor);ona ve ana girişe yakın bir alanda da,yükseltilmiş bir cam platform üzerinden,yanından izlenebilen,Atatürk'ün Savarona Yatı'na gitmek için kullandığı Acar adlı küçük gemi görülebiliyor. Ana girişe göre hemen sağ yanda,deniz kahramanlarımızın yontularının (heykellerinin) ve büyük bir anma panosunun bulunduğu alan var. Yine ana girişe yakın -açık oturma alanı da bulunan- Müze Cafe'de çay,kahve,tost,sandviç vb.olanaklar var ve yorulan ziyaretçilere,nezih bir ortamda dinlenebilme şansı veriliyor. Girişi ve içerisi askerlerce denetlenen,girilebilmesi için HES kodu sorulan,Pazartesi dışı günlerde ziyarete açık bu değerli müzenin giriş ücreti 13 TL;ancak 60 yaş ve üzeri için de,giriş ücretsiz. Açık alanda sergilenen objelerin kamera ile fotoğrafının çekilmesi,filme veya videoya alınması,girişte bir tabelada belirtilen ücretlere tâbi;ancak,cep telefonu ile yapılan çekimlerden bir ücret alınmıyor.

 • avatar

  Sinem Aydın

  Görülecek pek çok şey içeren bir müze, Çimenlik kalesi ile birlikte tek bilet ile giriş yapıyorsunuz. Bilet 13 tl, öğrenci ve çocuklar ücretsiz, müzekart geçmiyor. Ancak fotoğraf çekmek istiyorsanız ayrıca ücret alıyorlar o da 26 tl gibi bir şeydi sanırım. Manzarası çok güzel, özellikle kale tarafı buram buram tarih kokuyor, mutlaka ziyaret edilmeli. İlaveten, çimenlik kalesine de buradan giriş yapıyorsunuz ve kale de mutlaka gezilmeli. Kale içerisinde saat başı minik bir tiyatro oyunu oynanıyor, denk gelirseniz mutlaka izleyin içinize dokunacak hoş bir oyun.

 • avatar

  Furkan Emre Kor

  Deniz Müzesini mutlaka gezmeniz lazım. Ayrıca müze içerisinde kale, cami ve tabyalar var hepsi görülmeye değer. Topçu odasında ufak sinevizyonlar var. Nusret mayın gemiside bu müze içerisinde onunda içine girip içerideki sinevizyonu ve canlandırmayı izlemek gerekir. Müze çok bakımlı. Giriş ücretleri 25 lira öğrenci tamamen ücretsiz. Ancak otopark sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Müze dibinde ufak bir açık otopark var belki işinizi görebilir 20 lira ücreti var. Müze deniz komutanlığı tarafından idare edilmekte olup gişede girişlerde Bahriyeli askerler var. Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar