icon

Assos Antik Kenti

 • (26 Yorum)

Müzeler

4.5

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Assos Antik Kenti, Millattan önce 6.yüzyılda sönmüş volkanik tepe üzerine kurulmuştur. Assos Antik Kenti Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesinde yer alan Behramkale köyünde bulunmaktadır. Behramkale köyü günümüzde Assos olarak da bilinmektedir. Bu ismi almasında ki neden ise antik liman kenti Assos’tan alıyor olmasıdır. Bu antik kentin yapımında işlenmesi zor olan fakat fazla dayanıklı olan andezit taşı yer almıştır. Bu sayede uzun yıllardır formunu koruyup günümüze kadar gelmiştir. Assos antik kentinde yapılan lahitler antik dünyada meşhur ve bilinen lahitler olarak tarihe geçmiştir. Hatta bu lahitlerin bedenin hızlı şekilde toprak olmasına neden olduğu için ‘’insan yiyen lahit’’ olarak çağrışım yapılıyordu. Bu meşhur lahitlere Anadolu’nun birçok yerine rastlanmıştır. Tarihi verilere dayanılarak Assos’tan Anadolu’ya birçok lahit gönderildiği tespit edilmiştir.

Assos Antik Kenti

Ünlü filozof Aristoteles bir süre Assos Kentinde yaşamış ve buraya bir felsefe okulu da kurmuştur. Ayrıca kendin en yüksek noktasında bulunan tapınak da Zeus’un kızı ve 12 Olympos tanrısından biri olan Athena’dan alarak Athena Tapınağı denmiştir. Bu sayede Athena şehrin koruyucu tanrıçası ilan edilmiştir. Anadolu’da ilk ve tek olarak inşa edilen bu Dor düzenindeki tapınak olan yapı, turistler tarafından oldukça ilgi görür. Ayrıca bu tapınağın manzarası da tapınağın kendisi kadar dikkat çekici ve mükemmeldir. Ayrıca Assos Antik Kenti MÖ. Yaşanılan bir şehir olmasından dolayı Roma dönemine ait birçok tarihi esere de yer vermiştir. Assos Antik Kentini ziyaret ederek antik tiyatrosuna, agora, mezarlık (nekropal) ve surlarını görmeniz mümkündür. Aynı zamanda Assos Antik Kentinin tatil bölgesinde bulunması da bu tarihi alanı özel kılmaktadır. Bu sayede hem tatil keyfini yaşayabilir hem de kültürel bir gezi yapabilirsiniz.

Assos Antik Kenti Giriş Ücreti

Assos Antik Kentini bu yılı ziyaret ederseniz giriş ücreti olarak 50 TL ödeyeceksiniz. Ancak Müzekart'a sahip gezginler ücretsiz olarak giriş yapıp antik kendi gezebilirler.

Assos Gezilecek Yerler

Yaz tatili dendiğinde aklımıza gelen onlarca farklı tatil bölgemiz bulunuyor. Herkes için listenin ilk sırasında yer almıyor olsa da hala antik bir kentin içerisinde varlığını sürdüren Assos kesinlikle gezilip görülmesi gereken bir yer. Tarihi MÖ 6 . yüzyıla dayanması sebebiyle doğal güzelliklerini tarihle birleştirmeyi başaran bu harika köyümüzü ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken noktaları sizler için derledik. 

Şehrin Simgesel ve Tarihi Yapıları

2500 yılı aşkın bir süredir insanlar tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan Assos günümüze çok sayıda eseri taşımayı başarmış. Gittiğinizde sizi aşık eden harika doğasının yanı sıra bu tarihi eserler de sizi derinden etkileyecek. İşte kaçırmamanız gereken tarihi ve simgesel yapılar. 

Assos Antik Limanı

Limanlar her zaman görsel açıdan muhteşem manzaralar ortaya çıkarır. Bir de limanın tarihi olduğunu düşünürseniz karşınıza inanılmaz bir görüntü çıkacağını tahmin edebilirsiniz. Köyde yer alan bu tarihi liman ilk duraklarınızdan bir tanesi olmalı. 

Behramkale Köprüsü

14. yüzyılda Tuzla Çayı üzerine yapılmış olan Behramkale Köprüsü 600 yılı aşan tarihi ile köye bambaşka bir hava katıyor. Hala üzerinden yürüyerek kolayca geçebileceğiniz köprüyü kaçırmayın. 

Assos Antik Kenti

Sizlere yazımızın başında Assos’un hala antik bir kent içerisinde olmaya devam ettiğini söylemiştik. Bu antik kentimizi inceleyerek bölgede yüzlerce yıl önce yaşayan insanların tecrübelerini gözlemleyebilirsiniz. 

Antik Tiyatro

Ülkemizde yer alan antik kentlere baktığımız çok büyük bir kısmında tiyatrolar olduğunu görüyoruz. Assos da bu antik kentlerimizden bir tanesi. Roma döneminde yapılmış olan bu tiyatro sahnesi aynı anda 1500 kişiyi ağırlayabilen muhteşem bir yapı.

Athena Tapınağı 

Assos’un en yüksek kısmında Athena Tapınağı yer alıyor. 12 Olimpos tanrısından bir tanesi olan Athena’nın isminin verildiği bu tapınakta dünya tarihine ışık tutan kabartmalar ve eserler yer alıyor. 

Hüdevandigar Cami 

Osmanlı döneminde inşa edilen ve köyün tepe noktasında yer alan Hüdevandigar Cami muhteşem bir tarihi eser. Şu anda kullanımına devam edilemiyor olsa da alışılagelmiş cami tasarımlarından çok daha farklı bir yapısı bulunuyor. 

Apollon Smitheus

Sıra bölgede yer alan ikinci tapınağa geldi. MÖ 150 senesinde inşa edildiği düşünülen bu tapınak lon tarzında inşa edilmiş ve destanlara konu olan kabartmalara sahip. Bu yönüyle herkes tarafından merak edilen bu tarihi yapı olarak karşımıza çıkıyor. 

Zeus Altarı

Dede Tepesi olarak isimlendirilen bölgenin üzerinde yer alan Zeus Altarı çok sayıda kayanın bir arada kullanılması ile oluşturulmuş. Her yönüyle görülmeye değer harika bir tarihi eser. 

Assos’un Muhteşem Plajları ve Koyları 

Yaz aylarında Assos gezisi gerçekleştirip de denize girmemek olmaz. Her zaman denize girebileceğiniz muhteşem alanların olması gerekiyor. Sizin için harika plajları ve koyları bir araya getirdik. Kendi tercihiniz yaparak kendinizi serin sulara bırakmanın keyfini sürebileceksiniz. 

Sivrice Plajı 

Çok fazla bilinmeyen tenha plajları seviyorsanız burası tam size göre. Bektaş Köyü olarak isimlendirilen bölgede yer alan bu plajda zemin taşlı olsa da berraklığı ile sizi kendine aşık edecek bir deniz sizleri karşılayacak. 

Kadırga Koyu

En kısa zamanda Assos tatili yapmak isteyen kişiler için şehre son derece yakın bir seçenek mevcut. Kadırga Koyu ile Assos’un arası yalnızca 2 kilometre. Biraz yürümeyi seviyorsanız bu mesafeyi yürümeniz dahi mümkün. 

Koruoba Koyu

Büyüleyici bir manzaranın sizleri karşılayacağı Koruoba Koyu aynı ismi taşıyan köyün sınırları içerisinde yer alıyor. Biraz virajlı bir yol olsa da yolu aştığınızda kolay kolay zihninizden çıkmayacak bir manzara karşınızda olacak. 

Yeşil Liman Koyu 

Herhangi bir işletme bulundurmayan Yeşil Liman Koyu bölgenin en az bilinen yerlerinden bir tanesi. Sessiz sakin ve doğa ile iç içe bir konumdan kendinizi suya bırakmak istiyorsanız bu seçenek muhteşem olacak. 

Akliman Sahili

Yumuşak kumlara basarak denize girmeyi tercih eden kişiler için bu sahil seçeneği muhteşem olabilir. Özellikle çocuklu aileler Assos tatilleri sırasında Akliman Sahili’nden denize girebilirler. 

Sokakağzı Koyu

Sizlere Assos sınırları içerisinde denize girme alanı olarak sunacağımız son adres Sokakağzı Koyu olacak. Listemizin sonunda yer alan bu harika koy her yıl minyonlarca turisti ağırlayacak seviyede ünlü. Özellikle yaz dönemlerinde plaj çok kalabalık oluyor. Kalabalık bir yapının bulunduğu alanlar sizin için sorun değilse bu harika koyda yüzmeye başlayabilirsiniz. 

Şehrin Herkesi Etkileyen Müzeleri 

Assos’ta yer alan binlerce farklı tarihi eserin tamamı antik kentlerde bulunmuyor. Şehrin muhteşem tarihinin sergilendiği çok sayıda farklı müze bulunmakta. Bölgeden çıkarılan bazı parçalar İstanbul gibi büyük şehirlerimizdeki ünlü müzelere taşınmış durumda. Ancak hala birçok değerli ürün şehirdeki müzelerde yer alıyor. 

Hazır Gelmişken : Adatepe Zeytinyağı Müzesi

İnsanlara zeytin ve zeytinyağı hakkında bilgi vermek amacıyla kurulmuş olan bu müze bir anda şehrin en popüler adreslerinden bir tanesi haline geldi. İnsanların doğal ve kaliteli ürünlere hassas kaldıkları bu dönemde böylesine önemli bir müze hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih ediliyor. 

Özellikler

Assos Antik KentiKredi Kartı
Assos Antik KentiSigara İçilmez
Assos Antik KentiPark Yeri
Assos Antik KentiMüze
Assos Antik KentiRezervasyon
Assos Antik KentiTarihi Yer
Assos Antik KentiMüze Kart Geçerli
Assos Antik KentiAçık Hava

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Assos, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km güneyindeki Behramkale Köyü'nde yer alan bir antik kent'dir. Açık Adresi : 17862 Behram/Ayvacık/Çanakkale
Assos Antik Kentinde Surlar, Nekrapol, Athena Tapınağı, Amfi Tiyatro, Agora, Kazı Sponsoru ve daha bir çok yapı bulunmaktadır.
Assos'da kesinlik kazanmaması ile birlikte Tunç Çağı'nda (M:Ö.3000-1200) burada yaşayanların olduğuna dair arkeolojik kalıntılar bulunmuştur.
Assos Antik Kentini bu yılı ziyaret ederseniz giriş ücreti olarak 50 TL ödeyeceksiniz. Ancak Müzekart'a sahip gezginler ücretsiz olarak giriş yapıp antik kendi gezebilirler.

Tüm Yorumlar

4.5
Puanlama :


 • avatar

  @pelinck

  Aracınızı otoparkta bırakıp rampalı eski ve Küçük yoldan tapınağa varıyorsunuz yolda ki incik boncuk satan yerler nasıl çıktığını unutturuyor. Aşırı Bir yapı Yok ama hem eski eserleri müthiş bir manzara da gezer iken dinlendiriyor. çarşı da incik boncuk alabilir bazıları pahalı olsa da uygun yemek ve içecek tüketimi için mekanlar mevcut. Ne yazık ki burada da çoğu antik kentlerde olduğu gibi taş mezar tabutlar kırılıp açılmış. Yinede çok güzel ve gezmekten zevk alınacak bir yer.

 • avatar

  @anilmantar

  Aracınızı otoparkta bırakıp rampalı eski ve Küçük yoldan tapınağa varıyorsunuz yolda ki incik boncuk satan yerler nasıl çıktığını unutturuyor. Aşırı Bir yapı Yok ama hem eski eserleri müthiş bir manzara da gezer iken dinlendiriyor. çarşı da incik boncuk alabilir bazıları pahalı olsa da uygun yemek ve içecek tüketimi için mekanlar mevcut. Ne yazık ki burada da çoğu antik kentlerde olduğu gibi taş mezar tabutlar kırılıp açılmış. Yinede çok güzel ve gezmekten zevk alınacak bir yer.

 • avatar

  @Sevara

  Herkesin mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biri. Müze Kart sahipleri ücretsiz olarak giriş yapabilir.

 • avatar

  @yunusemrecosan2994

  Akropolis'in (Assos Ören Yeri) 289m yüksekliğindeki derin mavi sulara bakan zirvesinde Fordress tanrıçası Athena için yapılmış olan bir tapınak (M.Ö.530). Bu tapınak 30-31 m. ile 14.03m’ lik alanı kaplıyor. Tapınak, doğuya dönük, önünde sütunlu bir giriş kapısı bulunan, dikey olarak uzanan “megaron” tipi evlere benzer bir yapı. Bugün, tapınağa baktığımızda, temelleri (sütunların oturduğu zeminler) olmaksızın hala birkaç sütun ayakta duruyor. Görkemli bir manzaraya sahip. Gün batımı muhteşem.

 • avatar

  @ravzacelenk

  Behramkale köyü olarak da geçen bu yerde tepede antik romadan kalan yerler var. Müzekartla ücretsiz giriş yapılıyor, müzekartınız yoksa çıkabilirsiniz öğrenci 30₺, normal 60₺. Tapınaklardan çok az taş kalıntıları kalmış sadece. Uzun bir yol var yokuş aşağı inmek çok sıkıntı olmasa da aynı yolu yukarı çıkmak biraz yordu, güneş ve rüzgar çok yoğundu. Biz en aşağı limana kadar inmedik ama enerjiniz varsa mutlaka inin. Bazı yerler sadece taş yığını gibi görünüyor gerçekten de, belki biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz ama çok tarih kokan bir yer. Tepeye çıkarken 2.el eşyalar satan bir dükkan var, çok nadide kitaplar bulma şansınız var. Köyde waffle yapan yerler var ama bildiğimiz meyveli wafflelardan değil, çikolata sürüp dondurma koyuyorlar içine, fiyatı ortalama 30₺, denemenizi tavsiye ederim. Gitmişken Taş Kale'de karadut suyu(25₺) içmeden dönmeyin derim.

 • avatar

  @ulusbayram6939

  Kesinlikle gidip görülmesi yerlerden biri. Fakat tüm sit alanını gezmek istiyorsanız, uygun bir ayakkabı giyip, suyunuz ile birlikte gezmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca geziyi yaz günleri için akşam üstünü yaparsanız, sıcak konusunda daha iyi olacaktır. Hem gün batımını Athena tapınağında izleyebilirsiniz. Çok keyifli oluyor. Müzekart geçiyor. İsterseniz gişeden de alabiliyorsunuz. En aşağıda bulunan (girişten 950 m uzaklıkta) antik tiyatroyu görmeden geziyi bitirmeyin.

 • avatar

  @elifaltan9981

  Müze kartla vip gibi giriş yapabilirsiniz. İçerde hiçbir şey yok ama, benim gibi ortalama tarih bilgisi olan gezip görünce birşeyler öğrenmek için müzelere gidiyorsanız bu müzeyi listeden çıkarabilirsiniz. Hiçbir açıklama yok içerde yarım kalmış terkedilmiş bir arkeolojik kazıya bırakıyorlar adeta sizi. Bazı sütunlar toprakla tekrar örtülmüş birşeyler var aşağıda (kent kalıntısı sanırım onlar) ama inmedik çünkü açıklama yukarda yok aşağıda niye olsun diye düşündük. Etrafında tur atmak çok zorlu değil yazılanlar gibi olmezsiniz yorgunluktan. Ama acıkır susar ve yorulursunuz turunuz bitince. Biz gittiğimizde hava 25 derece gibiydi ve esintiden kaynaklı hırka giydim. Tepe olunca esiyor. Müzeye girmeden yukarı çıkmadan son bı dönüş var orda WC var esnafa sorun yardımcı olurlar. Müzede yok. Müzede hiçbir şey yok. Böyle müzeler var oldukça iyi Almanlar İngilizler çalmış demekten başka bir şey gelmiyor insanın aklına. Burda çöp olucakmis çünkü. Girişte tapınağın bir maketi yapilmis. Biraz fazla korunmuş maket, üstünde çatısı ve cam korumala falan, mimari ozelliklerin bitmez bir şekilde yazılması ile mekandan soğudum. Oysaki 3d maket yapmak şuan o kadar kolay ki koy ortalığa fotoğraf cekinelim. VR gözlük deneyimi ile tapınakta gezelim. Artık bunlar olmalı bence. Yıkıntıların arasında dolaşıp bu ne ki dememeliyiz. Belki bu yorumu kültür bakanlığı okur da yapar diye bırakıyorum. Yoksa hayatımda bir daha asla gidecegim bir yer değil. Hüzün verdi bosverilmisligi.

 • avatar

  @mehmetunay8949

  Kişiye göre değişen bir sıralamaya girme durumu var burasının mesela ben Efes'ten daha çok beğendim. Manzarası ve hissiyatı daha etkileyici geldi ama bu olay tabii ki kisisel. Pek cok vatandasimiz tarih sevmiyor ve etrafimdaki cogu kisi yoruldum, ben hayatta suraya gitmem, beni bir daha boyle yere getirmeyin tarzi yorumda bulunuyordu. Onlar adina uzuldum. Dunyada baska yerde olsa cok cok unlu olacak bir nokta aslinda. Surasi daha iyi burasi daha iyi diye kiyaslamak sacma. Gobeklitepeye de gitsen gorecegin on tane tas aslinda ancak insanlik tarihi acisindan onemi cok yuksek. Buralari gezerken eski zamanlari, eski insanlari, kulturu falan hayal etmeye calisalim. Yoksa sicaktan bunalip bir sise suya 5 lira istediler, otopark 20 liraydi, sallayin gitmeyin tarzi yorumlar yapmayalim.

 • avatar

  @ozgurkoc6544

  Athena tapınağı kısmen restorasyonlu ve bir kaç sütün ayakta. Tapınağın bulunduğu terasın manzarası inanılmaz, çok hakim bir konumda. Zaten puanı büyük oranda buradan alıyor. Antik kent namına çok nitelikli bir gezi olmayacağını bilerek gidin. Tapınaktan aşağı doğru önce agora sonra da tiyatroya giden yol var. 1 km iniş sonra aynı yolu çıkış. Yorucu olacağını bilin. Antik kentler ve tarihle ilgiliyseniz değer, yoksa en aşağı kadar inmeyebilirsiniz.

 • avatar

  @ugurdurmaz7614

  Antik Yunan, Roma, Bizans, Osmanlı gibi dünyada büyük izler ve miraslar bırakmış milletlerin ortak olarak kullandığı gezerken hepsinden ayrı ayrı mimari kalıntılar ve güzellikler barındıran bir yer. Muzekart ile veya ücretli giriş yapilabiliyor. Tarihi dokusu dışında her tarafından görülebilen harika manzarasıni izlemek ayrı bir huzur veriyor insana. Buraya gelecek olanların şimdiden kendini zorlu bir yürüyüşe hazırlaması gerekiyor çünkü kent geniş bir alanda ve tepeden başlayıp tepenin eteklerine kadar uzaniyor. İnerken güzel ama çıkarken molalar verdiren bir yer. Girişte herkes birer şişe soğuk su alıp girmeli.

 • avatar

  @denizbasaran8950

  Alan çok geniş, çok bakıldığı söylenemez, müze kart geciyor. Mutkala şapka ve su almayı unutmayın. Benim fikrim audioguide ücretsiz olmalı ( 25 TL ek ücreti var).

 • avatar

  @altincigezegen7427

  Balıkesir tarafından gelenleri önce tek şeritli bir yol bekliyor çok sıkıntılı değil ama dikkatli olmakta fayda var. Daha sonra antik kentten önce köyde aracınızı park edip yukarı doğru yürümeye başlıyorsunuz ve bu güzel mi güzel yerde çok güler yüzlü tezgahtar teyzeler amcalar karşılıyor sizleri.. Antik kente girişler her zaman ki gibi ücretli müze kart alırsanız bir sene tüm girişlerden ücretsiz faydalanırsınız. (Müze kart; Kesinlikle tavsiye ederim) Şehir de antik çağdan kalma tapınaklar agora ve antik tiyatro bulunmakta. Antik tiyatro epeyce aşağıda kalmakta görmekte zorluk çekebilirsiniz ama görmeden kesinlikle dönmemelisiniz. Daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız Instagram sayfamdan beni takip edebilirsiniz teşekkürler ?‍♂️ INSTAGRAM; altinci.gezegen

 • avatar

  @mehmetkaya1270

  Müze kartla girilebiliyor. Arabanızı aşağı cami yanına park edebilirsiniz. Park yerinden sonra yokuş bir yol var sizi bekleyen. Halkının el emeği eserleri hediyelik eşyalar dolu bir yol. Manzarası ise nefes kesici güzellikteydi.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Şehitler diyarı, kanla sulanmış topraklar, Vatanımıza, Bayramıza, Ezanlarımıza sahip çıkalım ki....... Onlar orada rahat uyusunlar, Ruhları şaad olsun.....

 • avatar

  @feyzaerturk

  Müze kart geçerli. Ören alanı çok bakımsız aydınlatıcı bilgi az. Manzara çok güzel. Araçla geliyorsanız aşağıda bırakın yukarda park yeri bulurmuyum diye düşünmeyin. Zaten köyün içinide yayan gezmeniz lazım. Yiyecek içecek pahallı, küçük bir amerikanoyu 35 tl ye içtik. Ancak başka çareleri de yok gibi gözüküyor hem ekonominin kötülüğü hem de mevsim kısalığı bunun sebebi. Assos antik limana inemiyorsunuz zaten burayla yetineceksiniz.

 • avatar

  @umutaltundag

  Sıcak havalarda gezerken bolca su bulundurun yanınızda serin birşeyler giyin mutlaka gezi sonrası karadut şurubu için

 • avatar

  @halilcandurak

  navigasyon girişe kadar götürüyor fakat yol çok yokuş ve çok dar aracı aşağıda bırakıp yürüyerek çıkmak daha mantıklı. manzara süper.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Muzekart gecerli. Aristotales heykelini gecince arabanizi park edebilirsiniz, 20tl. Burada yogun bir zamanda park sikintisi yasayabilirsiniz gibi geldi. Sagli sollu tezgahlarin arasindan yukari tirmaninca (yaklasik 5-10dakka) kentin girisine ulasiyorsunuz. Muzekart gecerli. Kente girince hemen yukarida Athena Tapinagi var. Ulkedeki hersey gibi en onemli frizler coktan gitmis. Ama tapinaktan manzara harika, manzarayi sokup alabilseydiler simdi Louvreda o da sergileniyor olurdu. Muzeye girdiginiz yerden soldaki tabelayi takip edip surlarindan arasindan gecip asagi inebilirsiniz. Tiyatro, meclis, agora, gymnasion hel asagida, antik limana dogru gidiyor yol. Yaklasik 1km asagi inis. Bence nisan mayis ayinda vereceginiz efora deger cunku asiri sicak degil ve manzara harika. Ama yaz sicaginda o bolgelere yurumek zorlu olabilir. Nekropolise bakmayi unuttum ama Assos nekropol ve lahitleri ile unlu unutmayin. Aristotales'i tanimak icin guzel bir yer.

 • avatar

  @Rota Bul

  Muzekart gecerli. Aristotales heykelini gecince arabanizi park edebilirsiniz, 20tl. Burada yogun bir zamanda park sikintisi yasayabilirsiniz gibi geldi. Sagli sollu tezgahlarin arasindan yukari tirmaninca (yaklasik 5-10dakka) kentin girisine ulasiyorsunuz. Muzekart gecerli. Kente girince hemen yukarida Athena Tapinagi var. Ulkedeki hersey gibi en onemli frizler coktan gitmis. Ama tapinaktan manzara harika, manzarayi sokup alabilseydiler simdi Louvreda o da sergileniyor olurdu. Muzeye girdiginiz yerden soldaki tabelayi takip edip surlarindan arasindan gecip asagi inebilirsiniz. Tiyatro, meclis, agora, gymnasion hel asagida, antik limana dogru gidiyor yol. Yaklasik 1km asagi inis. Bence nisan mayis ayinda vereceginiz efora deger cunku asiri sicak degil ve manzara harika. Ama yaz sicaginda o bolgelere yurumek zorlu olabilir. Nekropolise bakmayi unuttum ama Assos nekropol ve lahitleri ile unlu unutmayin. Aristotales'i tanimak icin guzel bir yer.

 • avatar

  @kemaldenktas3470

  Çıkması yorucu ancak çıkınca gördüğünüz manzara karşısında iyiki de çıkmışım diyeceğiniz muhteşem bir tarihi kalıntı.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Özellikle gün batımında müthiş. Biz gittiğimizde cok ruzgarliydi ancak yazın ortalarında ve sonuna doğru çok daha güzel olacaktır.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Yaz aylarinda sabah gitmenizi tavsiye ederim. Köyü gezmek isterseniz aracınızı köyün girişinde bırakınız ki zaten sokaklar çok dar. Manzaraya hayran kalacaksınız küçük yaştaki çocuklar ile gezmek biraz zorluyor. Efes'ten sonra hayran kaldığım yerlerden.

 • avatar

  @yaralidiz2937

  Manzaea muhtesem Antik kentin alt kismi kapali (liman). Sebebi gunvenlikmis ama is makinalariyla bir calisma yapildigi goruluyor(arkeolojik calisma oldugunu sanmiyorim. (

 • avatar

  @fatihbaygul8267

  Çok güzel bir tarihi ören yeri. Giderseniz sadece yukarıyı gezmeyin aşağıya kadar inin. Aşağıda agora ve antik tiyatro var bunları görün.

 • avatar

  @murattatlikan

  Her zaman söylediğimiz gibi memleketin her köşesinden tarih fışkırıyor fakat biz bu yerleri dünyaya tanıtamıyoruz.

 • avatar

  @caglartatar

  Her zaman harika bir manzara,


 • Künye

  ✅ Müzeler : Assos Antik Kenti
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 26 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.5/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 08:30 - 20:00
  Salı 08:30 - 20:00
  Çarşamba 08:30 - 20:00
  Perşembe 08:30 - 20:00
  Cuma 08:30 - 20:00
  Cumartesi 08:30 - 20:00
  Pazar 08:30 - 20:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Assos Antik Kenti Assos Antik Kenti +90Yok Behramkale Köyü, 17860 Behram/Ayvacık/Çanakkale, Türkiye Assos Antik Kenti Assos Antik Kenti hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Assos Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 39.4917674 26.3366687 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.5/5 26