Atatürk Evi Müzesi

4.8333333333333 (6 Yorum)
Atatürk Evi Müzesi: Erzurum bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Atatürk Evi Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Atatürk Evi Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Atatürk Evi Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Erzurum Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Erzurum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Atatürk Evi Müzesi Sigara İçilmez
Atatürk Evi Müzesi Müze
Atatürk Evi Müzesi Tarihi Yer
Atatürk Evi Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Çekirge, 16070 Osmangazi/Bursa, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.8333333333333 Puan

 • avatar

  gezmeyisevenbirisi

  ????Atatürk Evi Müzesi ---------------------------------------------------------------- 19'uncu yüzyıl sonlarında yapılmış bir köşk olup Atatürk'ün 20-24 Ocak 1923 tarihinde Bursa'ya gerçekleştirdiği ikinci ziyaretinde Bursa Belediyesi tarafından satın alınarak Atatürk'e hediye edilmiştir. 1938'de Atatürk tarafından Bursa Belediyesi'ne hibe edilen ve 1968'de Kültür Bakanlığı’na devredilen bu köşk, 29 Ekim 1973'te Cumhuriyet'in 50'inci yılında müzeye dönüştürülerek ziyarete açılmıştır. Müzenin birinci katında kabul salonu ile buraya açılan dinlenme odası, ikinci katında ise yatak odaları ve çalışma odaları bulunmaktadır. Köşkte bulunan eşyaların tamamına yakını, Atatürk'ün burada kaldığı sürede kullandığı orijinal eşyalardır. Köşk, Bursa'daki sivil mimari örneklerinin en önemlilerinden biridir. Pazartesi günleri hariç, haftanın her günü Sabah 08:00 ile Akşam 17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 • avatar

  Zeynep P

  Atatürk Evi Müzesi, 19'uncu yüzyıl sonlarında yapılmış bir köşk olup Atatürk'ün 20-24 Ocak 1923 tarihinde Bursa'ya gerçekleştirdiği ikinci ziyaretinde Bursa Belediyesi tarafından satın alınarak Atatürk'e hediye edilmiştir. 1938'de Atatürk tarafından Bursa Belediyesi'ne hibe edilen ve 1968'de Kültür Bakanlığı’na devredilen bu köşk, 29 Ekim 1973'te Cumhuriyet'in 50'inci yılında müzeye dönüştürülerek ziyarete açılmıştır. Müzenin birinci katında kabul salonu ile buraya açılan dinlenme odası, ikinci katında ise yatak odaları ve çalışma odaları bulunmaktadır. Köşkte bulunan eşyaların tamamına yakını, Atatürk'ün burada kaldığı sürede kullandığı orijinal eşyalardır. Köşk, Bursa'daki sivil mimari örneklerinin en önemlilerinden biridir (kulturportali.gov.tr den alıntıdır).

 • avatar

  Deniz Kontel

  Bursa'daki en sevdiğim yerlerden bir tanesidir ve çocukluğumdan bu yana düzenli olarak giderim. Bursa'da böyle bir müzenin olması, Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasının yaşatılması beni çok memnun ediyor. Bursalıysanız ve hiç ziyaret etmediyseniz mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Bursa'ya turist olarak geldiyseniz de yine mutlaka uğramanız gereken bir yer olduğunu belirtmek isterim.

 • avatar

  Zeynep Anıl

  Çok güzel korunmuş belediye tarafından ev-bahçe çok güzel zaten.

 • avatar

  Burak Mete Y.

  Oldukça güzel bir yapı, müze olarak da fena değil kapısı kapalı oluyor ama açık oluyor genelde. Atatürk'ü güzel yansıtan bir müze bahçedeki tarihi çınarlar da oldukça güzel gözüküyor. Karşısında vakit geçirebileceğiniz alanın bulunması ulaşımın zor olmaması da ayrı güzel. Çok uzun sürmez gezmeniz, Bursa'ya yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim.

 • avatar

  S KARAPINAR

  Mustafa Kemal’in konaklamış olduğu bu müze evi ziyaret etmek çok güzeldi. Görevli beyin alakası ayrıca memnuniyet yarattı.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar