Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi

4.8 (5 Yorum)
Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi: Rize bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Rize Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Rize sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi Sigara İçilmez
Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi Müze
Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi Tarihi Yer
Atatürk Evi Ve Etnografya Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Müftü, Kirazlık Sok. No:16, 53020 Rize Merkez/Rize, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.8 Puan

 • avatar

  cabir selimoğlu

  Rize şimal avm yanında küçük 2 katlı bir müze ücretsiz içerisinde ziyaretçi dahi yoktu üzücü Mustafa Kemal Rize ziyareti sırasında dinlediği oda ve uyuduğu yatak dışında çeşitli yöresel ürünler de sergilenmekte

 • avatar

  Mehmet Mustafa Kaya

  Çok büyük bir ev değil ama yine de Atatürk’ün kaldığı ortamda bulunmak bile yeterli.

 • avatar

  asli guven

  Rizeye kadar gelmişken uğramadan dönemezdik, girişler ücretsiz, Etnografya Müzesi de beraber ama biz gittiğimizde kapalıydı.

 • avatar

  Eslem Csr

  Atatürk'ün Rize'ye gelip kaldığı ev daha sonra müzeye dönüştürülmüş. Atatürk 'ün özel eşyalarının haricinde Rize'nin etnografik yapısını anlatan eserler de mevcut.

 • avatar

  Fatih Erduzen

  Piriçelebi Mahallesi’nde bir 19. Yüzyıl sivil mimari örneği olan “Sarı Ev” 1998 yılında ziyarete açılmış bulunmaktadır. Yöresel mimari özelliklerinden biri olan Müze binasının yapımında geleneksel yapı malzemeleri ve teknikleri kullanılmıştır. Günümüzde müzede çeşitli etnoğrafik eserler ile vitrin teşhirleri yer almaktadır. Müzede 76 arkeolojik eser, 594 sikke, 1129 etnoğrafik eser olmak üzere toplam 1799 eser sergilenmektedir.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar