icon

Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi

 • (8 Yorum)

Müzeler

4.8

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi: Bergama bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bergama Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Bergama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Özellikler

Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi MüzesiSigara İçilmez
Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi MüzesiMüze
Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi MüzesiTarihi Yer
Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi MüzesiMüze Kart Geçerli
Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi MüzesiAçık Hava
Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi MüzesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.8
Puanlama :


 • avatar

  @Gezgin35

  Müzenin bulunduğu yer dar sokaklar. Aracınızı Akasya park yanına bırakıp gider iseniz sokaktaki tarihi evleri görerek gide bilirsiniz.

 • avatar

  @Gezgin35

  Her Türk Vatandaşının ziyaret etmesi gereken bir müze, Bergamali Kadri Efendi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında Pargali İbrahim'e sunduğu eserede; "Türk töresine, Türk diline sahip çıkın, gidiş iyi değil' diye yazmış, müthiş öngörü

 • avatar

  @pelinck

  Her Türk Vatandaşının ziyaret etmesi gereken bir müze, Bergamali Kadri Efendi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında Pargali İbrahim'e sunduğu eserede; "Türk töresine, Türk diline sahip çıkın, gidiş iyi değil' diye yazmış, müthiş öngörü

 • avatar

  @husniyepeduk

  Oluşumunda da emeği olan Okul müdürü Erol Bey'in bizzat rehberliğini yaptığı tarihi bir Rum okulu binasındaki müzede Bergama'da eğitime dair bir çok malzeme toplanıp aynı zamanda da korunması sağlanmış. Müzedeki ekipmandan Bergama'nın geçmişte eğitiminin ne kadar zengin bir bakışa sahip olduğunu anlıyorsunuz. Emeği geçenlere teşekkürler.

 • avatar

  @halilonal159

  Öncelikle müzenin bağlı olduğu okul müdürümüze teşekkür ederim. Bir okul müzesi için gayet başarılı idi tek eksiği eserlerin azlığı idi. Anca müdürümüzün ilgisi bilgili şekilde bize aktarması sorduğumuz genel konulara bile yanıt vermesi çok güzeldi.

 • avatar

  @seckintegun

  Öncelikle bizimle ilgilenen, sadece müze içeriğine bak bak geç değil, sergilenen her şey ile ilgili bilgi veren müdür beye ne kadar teşekkür etsek azdır. Müze, şu an orada olmayan eski bir kilisenin yanında, kızlara eğitim verilen bir ek bina restore edilerek kullanılan tarihi bir binaymış. Müzede sergilenen eski eğitim müfredatında kullanılan belgelerden tutun, eski projeksiyon cihazlarına ve ismini bilmediğim bir çok nadide parça var. Bence en önemlilerinden biri de, Atatürk'ün kendi el yazısıyla yazdığı 10.yıl nutku konuşma çalışmalarının müsvetteleri. Bergama ziyaretinde mutlaka vakit ayırılması gereken yerlerden. Ücretli değil.

 • avatar

  @gulsenaycil

  Bugün mezun olduğum 14 Eylül ilkokulumu gezmeğe gittim okul müdürü sayın Erol Kamas karşıladı okuduğumuz binayı Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi olduğunu söyledi ve bizi gezdirdi çok eski resimler yazılar ve şimdiye kadar görev yapan öğretmenlerin resimleri eski diplomalar ve daha birçok eski eşyaları gördüm çok beğendim hem l.ci oldukları için guru duydum ve çok duygulandım böyle bir müze kurduğu için ve bize çok iyi bilgi verdiği için çok teşekkür ederim. Çok eski mezunlarında gelip görmelerini de isterim.

 • avatar

  @bergamaanadolui

  Bergamali Kadri Eğitim Tarihi Muzesinde egitim tarihine yolculuk...


 • Künye

  ✅ Müzeler : Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 8 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.8/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi +908500000000 Talatpaşa, Dede Sk. No:39, 35700 Bergama/İzmir, Turkey Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Bergamalı Kadri Eğitim Tarihi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 39.1237731 27.1829519 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.8/5 8