icon
Yükleniyor..

Bodrum Denizcilik Müzesi

Bodrum Denizcilik Müzesi: Bodrum bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Bodrum Denizcilik Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Bodrum Denizcilik Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Bodrum Denizcilik Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bodrum Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Bodrum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Devamını Göster

Bodrum Denizcilik Müzesi Sigara İçilmez
Bodrum Denizcilik Müzesi Müze
Bodrum Denizcilik Müzesi Tarihi Yer
Bodrum Denizcilik Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  @Şaban Kabak

  Bodruma gelip te müzeyi görmeden gitmek olmazdı. Denizcilik tarihinden denizde yaşayan canlılara kadar ne ararsanız mevcut. Özellikle üst kattaki denizel canlılardan oluşan koleksiyon kesinlikle görülmeli diye düşünüyorum. Üstelik içerisinde oldukça kıymetli katalogların bulunduğu küçük bir kitaplık ta var. Kanımca sadece gezmek için değil araştırma için de kullanılabilecek şahane bir müze. Ayrıca Halikarnas balıkçısı için de özel bir köşe var

 • avatar

  @Halil Ölmez

  İçeride gemi maketleri, muhtelif denizle ilgili materyaller ve Halikarnas Balıkçısına ait özel eşyalar sergileniyor. Orhan Veli'nin sandalını görmek ise işin artısı. Nispeten küçük bir müze. Öğrenci 20, tam 30 tl (2022) giriş ücreti var. Belediye karşısındaki çarşı içinde. İçeride kitap satışı yapılan bir alan da bulunuyor.

 • avatar

  @ender guleryuz

  Harika bir müze,Bodrumda olan görmeli

 • avatar

  @İbrahim Erdogmus

  Müze kart varsa beklemeden girebilirsiniz mutlaka görülmesi gereken yer çok beğendim

 • avatar

  @dilaraisikci

  Bodrum Deniz Müzesi gezdiğim en güzel müze diyebilirim. Kızım çok keyif aldı oldukça etkileyici bir müzeydi. Bir dahaki sefere tekrar geleceğiz. Ailecek çok memnun kaldık müzeleri gezmeyi çok seviyoruz hatta favorimiz oldu. Mutlaka herkesin gelip görmesi gereken bir müze.

 • avatar

  @salimtamer

  Alt katta gemi modelleri var. Bodrum’un denizcilik tarihini öğrenmek isteyenler ziyaret etmeli.

 • avatar

  @umitbaltutan

  Bodrum'un, Bodrumlu denizcilerin tarihi burda anlatılıyor. Bodrum'da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

 • avatar

  @bulenttekkaya

  Bu kadar deniz kabuğu çeşidi olduğunu bilmiyordum, muhteşemler. Tekne yapımı ile de merakınız varsa mutlaka ziyaret etmelisiniz. Giriş 20TL, Öğrenci/emekli vs 10TL

 • avatar

  @burak şeremet

  Bodrum da ilk görülmesi gereken yer.Deniz ve yelkenli sevdası olanlar için tam bir cennet..Bodrum da merkez otogardan limana inerken solda sokak içinde . P.tesi günleri kapalı giriş tam bilet 20 tl,öğrenci 10 tl..iki katı da gezin ve tarihe ortak olun derim.. Özellikle Cevat Şakir Kabaağaçlı koleksiyonu muhteşem. Flaş kullanmadan fotoğraf çekimi serbest.

 • avatar

  @alevozturk

  Bodrum merkez de bulunan Deniz Müzesi giriş ücreti 20 tl. Ulaşım özel araç ile gidip otoparkta yer bulabilirseniz harika, yoksa eziyete dönüşebilir. Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı için de bir köşe bulunmaktadır. 2011 yılından itibaren açık olan Bodrum Deniz Müzesi’nde nakliye ve gezi tekneleri modellerini, Bodrum tipi tekneleri, deniz kabukları koleksiyonunu ve çeşitli belgeleri görmeniz mümkün. Bodrum Deniz Müzesi’ndeki tekne modellerinin tamamı, zamanında Bodrum’da balıkçı teknesi, sünger teknesi, trol, gangava ya da yolcu teknesi olarak hizmet vermiş gerçek teknelerin ölçekli modelleri olmaktadır. Müzede gezip görebileceğiniz diğer eserler arasında Hasan Güleşçi’nin 40 seneden fazla bir zamanda dünyanın çeşitli bölgelerinden toplayarak oluşturduğu deniz kabukları ve pul koleksiyonunun bir kısmı da bulunmaktadır.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar