Bodrum Denizcilik Müzesi

5 (5 Yorum)
Bodrum Denizcilik Müzesi: Bodrum bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Bodrum Denizcilik Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Bodrum Denizcilik Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Bodrum Denizcilik Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bodrum Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Bodrum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Bodrum Denizcilik Müzesi Sigara İçilmez
Bodrum Denizcilik Müzesi Müze
Bodrum Denizcilik Müzesi Tarihi Yer
Bodrum Denizcilik Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Çarşı Mah, Nazım Hikmet Sk. No:4 D:1, 48400 Bodrum/Muğla, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  ümit Baltutan

  Bodrum'un, Bodrumlu denizcilerin tarihi burda anlatılıyor. Bodrum'da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

 • avatar

  ALEV ÖZTÜRK

  Bodrum merkez de bulunan Deniz Müzesi giriş ücreti 20 tl. Ulaşım özel araç ile gidip otoparkta yer bulabilirseniz harika, yoksa eziyete dönüşebilir. Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı için de bir köşe bulunmaktadır. 2011 yılından itibaren açık olan Bodrum Deniz Müzesi’nde nakliye ve gezi tekneleri modellerini, Bodrum tipi tekneleri, deniz kabukları koleksiyonunu ve çeşitli belgeleri görmeniz mümkün. Bodrum Deniz Müzesi’ndeki tekne modellerinin tamamı, zamanında Bodrum’da balıkçı teknesi, sünger teknesi, trol, gangava ya da yolcu teknesi olarak hizmet vermiş gerçek teknelerin ölçekli modelleri olmaktadır. Müzede gezip görebileceğiniz diğer eserler arasında Hasan Güleşçi’nin 40 seneden fazla bir zamanda dünyanın çeşitli bölgelerinden toplayarak oluşturduğu deniz kabukları ve pul koleksiyonunun bir kısmı da bulunmaktadır.

 • avatar

  Dilara Işıkcı

  Bodrum Deniz Müzesi gezdiğim en güzel müze diyebilirim. Kızım çok keyif aldı oldukça etkileyici bir müzeydi. Bir dahaki sefere tekrar geleceğiz. Ailecek çok memnun kaldık müzeleri gezmeyi çok seviyoruz hatta favorimiz oldu. Mutlaka herkesin gelip görmesi gereken bir müze.

 • avatar

  Salim Tamer

  Alt katta gemi modelleri var. Bodrum’un denizcilik tarihini öğrenmek isteyenler ziyaret etmeli.

 • avatar

  Bülent Tekkaya

  Bu kadar deniz kabuğu çeşidi olduğunu bilmiyordum, muhteşemler. Tekne yapımı ile de merakınız varsa mutlaka ziyaret etmelisiniz. Giriş 20TL, Öğrenci/emekli vs 10TL


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar