Boğazkale Müzesi

4.6666666666667 (6 Yorum)
Boğazkale Müzesi: Çorum bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Boğazkale Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Boğazkale Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Boğazkale Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Çorum Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Çorum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Boğazkale Müzesi Sigara İçilmez
Boğazkale Müzesi Müze
Boğazkale Müzesi Tarihi Yer
Boğazkale Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Çarşı, Hitit caddesi No:14, 19310 Boğazkale/Çorum, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.6666666666667 Puan

 • avatar

  Aydın Sarıkuş

  Küçük fakat Hitit medeniyeti hakkında çok güzel eserler mevcut olan bir müze. Hemen yakınındaki Hattuşa antik kenti gezildikten sonra müzenin ziyaret edilmesi Hititler hakkındaki bilgilerin iyice anlaşılmasını sağlıyor. Ören yeri için ören yeri ana girişinde bilet almanız gerekiyor. Ören yeri için 65 yaş üstü, öğrenci ve öğretmen için ücretsiz, geri kalan herkes için bilet fiyatı 15 TL (2022). Boğazköy müzesinde bilet herkes için 15 TL (2022). Müze iki katlı, ikinci kat için asansör yok, bebek arabasını kucaklamanız gerekiyor. Sesli rehber için pandemi nedeniyle kulaklık vermiyorlarmış maalesef (2022 Mayıs) Rehberlik hizmetleri ören yeri için daha iyi olabilirdi diye düşünüyor insan. Antik kent ören yeri, bilet alma noktasından sonra araç ile gezilebiliyor, araçsız gezmek isterseniz genelde yokuş yukarı olan rota nedeniyle tüm gününüzü ayırmanız gerekebilir (6-8 saat gezmek için, bir o kadar da aralarda ve sonrasında dinlenmek için)

 • avatar

  menderes ozel

  Dünya standartlarında bir müze. Hitit tarihinin hakkını vermişler. Ancak en çok görmek istediğim 2 eser İstanbul Havalimanı müzesinde turnedeydi; üzüldüm

 • avatar

  Muhyas Sestac

  Google haritalarda Boğazköy müzesi veya Boğazkale müzesi diye geçen yer,aynı mekan.Müze küçük ama nadide eserler barındırıyor.Öncesinde bilgilenip öyle gezmek lazım.Müzeden sonra Hattuşaş antik kenti ve Yazıkayayı görmek gerekir.2 saat içinde hepsini görebilirsiniz.

 • avatar

  Esra İs

  Çok profesyonelce hazırlanmış iki katlı müze.. berlinden getirilen orjinal sfenxler burada..müze kartla giriş,,

 • avatar

  kaan a

  ????Ankara-Samsun istikameti için gezi önerim: Boğazköy Müzesi-Hattuşa Antik Kenti-Yazılıkaya-Alacahöyük ????Samsun Ankara istikameti için gezi önerim: Alacahöyük-Boğazköy Müzesi-Hattuşa Antik Kenti-Alacahöyük ????Boğazköy Müzesi: Küçük ama etkileyici bir müze. İlçe merkezinde bulunuyor. Park problemi yok. Müze kart geçerli. Müze kartınız yoksa burada çıkarabilirsiniz. Bölge kazılarından çıkarılan önemli eserleri görebilirsiniz. Hattuşa Antik kentini gezmeden önce burada bulunan maket ve haritalar size yardımcı olacaktır. ????Hattuşa Antik Kenti: Park problemi yok. Şehri araçla geziyorsunuz. Önemli tapınak ve kapılarda fotoğraf çektirip, tek yön yolda aracınızla devam ediyorsunuz. Yollar parke taş, antik kent tertemiz. Görevliler ilgili. İdari binada; müze kart satış, bebek bakım odası, hediyelik eşya bölümleri mevcut. ????Yazılıkaya: Park problemi yok. Giriş ücretsiz. Önünde hediyelik eşya satan esnaflar var. Pazarlıksız almayın. ????Alacahöyük: Açık hava ve kapalı müze alanı mevcut. Müze bahçesine girmeden çok sayıda hasta ve bakımsız köpek sizi karşılıyor. Dikkat etmekte fayda var.⚠️

 • avatar

  Hasan Colakoglu

  Biz görmek istediğimiz şey çok güzel görmek istediğimiz her şeyi gördük bakımlı düzenli ve Harika bir yer


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar