Bursa Çikolata Müzesi

3.4 (5 Yorum)
Bursa Çikolata Müzesi: Bursa bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Bursa Çikolata Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Bursa Çikolata Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Bursa Çikolata Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bursa Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Bursa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Bursa Çikolata Müzesi Sigara İçilmez
Bursa Çikolata Müzesi Müze
Bursa Çikolata Müzesi Tarihi Yer
Bursa Çikolata Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Özlüce, Yüzüncüyıl mh. Hakan sepetçi caddesi, İzmir Yolu Cd no:11b, 16235 Nilüfer/Bursa, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 3.4 Puan

 • avatar

  ersin eskisehir

  Fikir olarak mantıklı, Ukraynadaki lvivhandmade chocolata a benzetilse daha iyi olurdu. ortam güzel, otopark alanı iyi , olumsuz durumlara bakarsak 1- yanlış anlamadıysam, heykeller çikolatadan değil, sadece çikolata kaplı, yani bir kalıp var üzerine çikolata sürülmüş, ben tamamen çikolataya biçim verdiklerini düşünmüştüm. Öyle değilse lütfen düzeltin bize bilgi öyle verildi. Çalışan kızlar efendi saygılı 10/10. 2- bursa olarak heykellerin bursa teması olması mantıklı, bir başka yorumda, çikolata müzesinden heykel ne alaka demişler, ben öyle düşünmüyorum, adamlar mesela buz müzesinde buzdan heykel yapıyor sana buz çeşidi göstermiyor ki, o yüzden konsept mantıklı ama sen bursa konsepti yapıp her yere Belçika Belçika yazıyorsun olmamış , bana ne Belçika'dan ben bir turist olsam, Türkiyeden Belçika çikolatası zaten almam, Türk çikolatası daha çok cezbeder beni, bursa çikolata müzesi ise , bence Lviv deki gibi el yapımı çikolata ve üretim hattı sergilense daha güzel olur. 3. Kilosu 270 TL bana mı çok geliyor bilemedim 4- müze giriş ücreti anlarım, müze ayağına çikolata satmak da mantıklı hadi satış stratejisi, ama 20 ₺ çok, beleş olmaz tamam yemez içmez orda gezer gider 5 sonuç olarak , ben daha çok turistik yer hayal etmiştim ama geliştirilir diye umuyorum.

 • avatar

  Sadettin gür

  Çikolata müzesine gittiğinizde hem içerideki kafede çok lezzetli tatlılar yiyebileceksiniz hem de müzeye girdiğinizde çikolatadan yapılmış Bursaya ait tarihi eserleri görebileceksiniz. Atatürk, Zeki Müren, Uludağ, Yeşil Türbe ve pek çok Bursaya ait eserleri görebilirsiniz. Giriş ücretli 25 yaşına kadar 15 TL 25 yaş üstü 20 TL müzeye giriş bileti olarak çikolata hediye ediyorlar. Müzeyi gezdikten sonra hediyelik eşya alabileceğiniz kısım var. Hem ev yapımı reçeller, pişmaniyeler, özel çikolatalar, çeşit çeşit kolonyalar, hem de kahve severler için özel olarak tasarlanmış el yapımı çok güzel kahve fincanları mevcut. Çocuklarınızla rahat rahat gidebileceğiniz bir yer. İçerisinde çocuk parkı mevcut. Laptopunu alıp iş arkadaşlarınızla gelebilceğiniz yer değil çocuk sesleri ve müzik seslerinden odaklanamayabilirsiniz. Hem üstü kapalı hem üstü açık yeri mevcut. Sigara içmek isteyenler açık alanda oturabilir.

 • avatar

  Serdar YILDIRIM

  Bursa ziyaretimizde yol üstünde tabelasını görünce merak edip uğradık. Giriş yetişkinler için 20 TL, öğrenciler için 15 TL. Ödeme sırasında resimdeki gibi 30 gr.lık minik kutulu çikolata hediye olarak veriliyor. Müze içerisinde tamamen çikolatadan yapılmış Bursa'nın ünlü yapıları (Ulu Cami, Saat Kulesi, Koza Han, Bursaspor Stadı vs.) var ve labirent şeklinde önlerinden dolaşarak ilerliyorsunuz. Ancak çikolata müzesi deyince aklınıza gelen türde çikolatanın nasıl üretildiği ile ilgili hiçbirşey yok malesef. Çikolatadan imal edilmiş yapıların da dikkat çekici bir özelliği yok. Müze dışındaki alanda ise ürün çeşitliliği çok olan bir satış yeri ile cafe-restorant mevcut. Uzun lafın kısası bizler gibi yol üstünde görüp uğranarak birşeyler atıştırmak için uygun, ama sadece burası için uzaktan gelmeye değecek bir yer değil.

 • avatar

  Emrah Özgen

  Bursa'nın tarihi yerlerinin marketleri çikolatadan yapılmış veya çikolata kaplama ile yapılmış. Çocukların görebileceği bir yer. Giriş ücreti yetişkin 20 öğrenci 15 TL, 6 yaşa kadar ücretsiz, girişte küçük paket çikolata hediye edilmesi güzel. Maksimum 15 dakika gezmesi. Önündeki Togo mono cafede kahvaltı, yemek vs. Tavsiye ederim. Fiyat bir miktar yüksek olsa da porsiyonlar yeterli olduğundan iyi not alır.

 • avatar

  Musa Esen

  Müze derken çok beklendi içerisindeydik(kakao çikolata tarihçesi, işlenişi, hatta uygulama görüntüleri vs). Sadece hazır şekillerin üzerine sıvanmış çikolata maketleri görüyorsunuz. İşçilik yapılmış olabilir ama görsel olarak müzelik sanat sayılmaz. Bir de tatlıların üzerine fındık yerine kavrulmuş yer fıstığı koyuyor olmaları ısrarla bahsettikleri "belçika çikolatası" söylemini gölgeliyor.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar