icon

Bursa Sağlık Tarihi Müzesi

 • (5 Yorum)

Müzeler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Bursa, Türkiye'nin ünlü illerinden biridir. Bu ünlü şehri, dünyaca ünlü tarihi ve kültürel mirasıyla bilinir. Bursa, coğrafi olarak güneybatı Anadolu'ya yerleşmiştir ve bu şehir, bugüne kadar çok sayıda tarihi ve kültürel zenginlik sunmuştur. Bursa'da gidecek ve görülecek yerler arasında bulunan Bursa Sağlık Tarihi Müzesi de öne çıkıyor.

Müze Hakkında Bilgi

Bursa Sağlık Tarihi Müzesi, İstanbul Tıp Üniversitesi tarafından 1995 yılında, özellikle sağlık kaynakları konusunda araştırma amacıyla kurulmuştur. Müze'nin içerisinde 16 yüzyılda kullanılan sağlık malzemelerinin gösterildiği bir bölüm bulunmaktadır.  Bunun yanı sıra, Türkiye'deki hastalıklar hakkında 17-20. Yüzyıl arasındaki eski doküman ve sağlık kaynakları bulunmaktadır. Yine müzede, tıbbi araştırmaların ilerlemesi hakkındaki detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Ziyaretçilerin Keyifli Bir Deneyim İçin Sunulanlar

Bursa Saglık Tarihi Müzesi, ziyaretçilerine sağlık alanında geçmişi anlatan çok sayıda mükemmel eksponatı sunmaktadır. Müzede, sağlık alanında yapılan önemli buluşlar hakkında videolar ve diğer eğitim materyalleri mevcuttur. Aynı zamanda, müze, ziyaretçilere tarihi eşyalar ve sağlık alanına ait dökümanları sergilemektedir. Bunun çok sayıda bilgiye sahip olmalarını sağlayan sunumları mevcuttur.

Müze'de Yer Alan Etkinlikler

Bursa Sağlık Tarihi Müzesinde, sağlık alanına ilişkin sürekli olarak yapılan çeşitli etkinlikler mevcuttur. Aynı zamanda, öğrenciler ve akademisyenler için tarih seminerleri, açıklamalı tıbbi seminerler ve özel etkinlikler düzenlenmektedir. Burada yapılan etkinlikler sayesinde, ziyaretçiler, sağlık alanında ve tarih konuları hakkında daha fazla bilgi edinebilecektir.

Bursa Saglık Tarihi Müzesi, çok sayıda tarihi ve kültürel mirasını keşfe çıkarmaya olanak tanıyan, turistler ve ziyaretçiler için çok zengin bir müzedir. Güneybatı Anadolu'nun bu ünlü şehrinde, gerçek bir tarihi ve kültürel deneyim yaşamak isteyen herkesin görmesi gereken yerlerden biridir. Müze, ziyaretçilerine sağlık alanı hakkındaki bilgileri edinmek için yeterli faaliyetleri sunmaktadır ve bu ziyaretçilere çok hareketli ve keyifli bir deneyim sunmaktadır.

Özellikler

Bursa Sağlık Tarihi MüzesiSigara İçilmez
Bursa Sağlık Tarihi MüzesiPark Yeri
Bursa Sağlık Tarihi MüzesiMüze
Bursa Sağlık Tarihi MüzesiÜcretsiz
Bursa Sağlık Tarihi MüzesiAçık Hava
Bursa Sağlık Tarihi MüzesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @aysenurer521

  2 katlı küçük bir müze. İçerisinde görülmeye değer ilginç şeyler var. Sağlık alanına ilginiz yoksa bile gidebilirsiniz. Bebek ceninleri benim çok ilgimi çekmişti.

 • avatar

  @bedirzanademir

  Tıp ve eczacılık tarihinin sergilendiği, başka yerlerde kolay kolay göremeyeceğiniz alet ve cihazları barındıran müze. Özellikle insan bedenine ait organların ve cenin bulunduğu bölüm ilgi çekici. Meraklısıysanız mutlaka ziyaret edin. Uyarı: Eğer küçük çocuğunuz ile gezecek iseniz, insan organlarının bulunduğu bölüm ürkütücü olabilir.

 • avatar

  @murategehan195

  Sağlık sektöründe adım adım gelişimi anlatan küçük bir müze. Giriş ücretsiz. 2 katlı. Meraklısı için çok iyi

 • avatar

  @chesterfieldkha

  Harika ve meraklisi icin cok güzel bir yer. Tani ve tedavi yöntemleri ayrica insanlardan alinmiş gerçek doku örnekleri hatta cenin gibi şeyler görebilirsiniz. Diş tedavileri ile ilgili Göz tedavileri ile ilgili çok eski zamanlarda kullanilan cihazlar var. Nabzinizi algilayip ona göre davul çalan bir cihaz var. Gezin ve görün. Girişi ücretsizdir.

 • avatar

  @selcukteknikel

  Ünlü Gözlükçü Şinasi Teknikel'in kullandığı fokometre. Allah rahmet eylesin.


 • Künye

  ✅ Müzeler : Bursa Sağlık Tarihi Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 5 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Bursa Sağlık Tarihi Müzesi Bursa Sağlık Tarihi Müzesi +908500000000 Pınarbaşı, Bayramyeri Cd. No:14, 16040, 16040 Osmangazi/Bursa, Türkiye Bursa Sağlık Tarihi Müzesi Bursa, Türkiye'nin ünlü illerinden biridir. Bu ünlü şehri, dünyaca ünlü tarihi ve kültürel mirasıyla bilinir. Bursa, coğrafi olarak güneybatı Anadolu'ya yerleşmiştir ve bu şehir, bugüne kadar çok sayıda tarihi ve kültürel zenginlik sunmuştur. Bursa'da gidecek ve görülecek yerler arasında bulunan Bursa Sağlık Tarihi Müzesi de öne çıkıyor. ₺₺ TR 40.1818031 29.0560268 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 5