icon
Yükleniyor..

Bursa Şehir Müzesi

 • 5.0 Puan
5.0
Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

Bursa Şehir Müzesi: Bursa bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Bursa Şehir Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Bursa Şehir Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Bursa Şehir Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bursa Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Bursa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Devamını Göster

Konum


Özellikler

Bursa Şehir Müzesi Sigara İçilmez
Bursa Şehir Müzesi Müze
Bursa Şehir Müzesi Tarihi Yer
Bursa Şehir Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  @canan

  Bursa Kent Müzesi, 2004 yılından bu yana kentin eski adliye binasında hizmet veren, Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği müze . Karşılıklı 2 bina , birinde Bursa nın işgal dönemlerini belgelerle ve fotoğraflar la detaylı bir şekilde sergilemiş , ki çok üzüldüm , Yunan nasıl yakıp yıkmış ve kadın çocuk demeden katliam yapmış . Fotoğraflar gerçekten içimi acıttı . Diğer binada günümüze kadar gelmiş antik eşya görmek mümkün , mesela Zeki Mürenin , Müzeyyen Senarın vs birkaç kostümü bile var ????

 • avatar

  @ferhatatan

  Bursa'nın kent kimliğini, kronolojik bir biçimde sunuyor. Bir çok kültüre ve yaşama dair iz bulmak mümkün. Meraklı olduğunuz bir konu ise gidip, görmelisiniz. Detayları öğrenmek için de iyi bir süre ayırmalısınız.

 • avatar

  @rahmiaydin

  3 Kattan oluşan müzede Anadolunun en eski yerleşim yeri Bursa nın 7000 yılı aşan tarihinde geçirdiği dönüşümleri sergileniyor. Kentin kültürel , tarihsel , sosyal ve ekonomik zenginliğini bu müzede görebilirsiniz . Müze Şehir merkezinde Valiliğin hemen karşısı. Şehrin neresinde olursanız olun Heykel ulaşım araçları sizi buraya kadar getiriyor. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

 • avatar

  @ismailosmankesm

  Çok özenli bir çalışma. Görevlileri kutlarım. Ancak yerli halkın söylediğine göre bazı objeler başka bir yere taşınmış. Nelerin taşındığını ve nereye taşındığını ise bilen yok. ????

 • avatar

  @mahmutozturan

  Harika planlanmış, kentin tarih ve kültürünün zengin örneklerine sahip. Osmanlı Padişahlarından Zeki Müren'e kadar pek çok bilgi mevcut. Son yıllarda yaygınlaşan Kent Müzelerinin çok güzel bir örneği, düşünenleri, planlayanları ve emeği geçenleri kutluyorum. Bursa'da yaşayan veya Bursa'ya gezmeye gelenlerin mutlaka görmesi ve dikkatle gezmeleri gereken bir adres, özellikle öneriyorum..

 • avatar

  @recepunal

  Çok güzel dizayn edilmiş, şehrin merkezi yerinde. küçük bir yer 40 dk da biter. Bence kesin vakit ayrılmasi lazım. Girişler ücretsiz

 • avatar

  @busraemre

  Bir müze ancak bu kadar özenli hazırlanabilir. Birçok şehrin kent müzesi var ama hiçbir yerin müzesi Bursa gibi degil. Her katında ayrı bir zamana gidip aydınlanıyorsunuz. Bursa'ya giden kent müzesine uğramadan Bursa'dan ayrılmamalı.

 • avatar

  @stunk

  Gerçekten Bursa'nın bir parçası çok gezmiştim küçükken ve artık ücretsiz de olmuş bu da ayrı guzel tabii Bursa'yı tanımak görmek ve gezmek isteyenler kesinlikle ve kesinlikle gitmesi gereken bir yer bütün ünlü insanların eski yerlerden modellerden tutta insanlarına eşyalarına kadar herşeyin orjinalini görebilirsiniz bursanın ve bir nevî de ülkemizin tarihini büyük anlamda görmek ve öğrenmek mümkün ve herşey özenle anlatılmış gerçekten 5 yıldız verebileceğim müthiş bir müze. Not: yeni şeyler eklenmiş gitmeyeli baya olmuştu Sentence: 5/5 simply perfect


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar