icon
Yükleniyor..

Bursa Yasam Kulturu Müzesi

Bursa Yasam Kulturu Muzesi Bursa bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Bursa Yasam Kulturu Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Bursa Yasam Kulturu Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Bursa Yasam Kulturu Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bursa Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Bursa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Bursa Yasam Kulturu Müzesi Sigara İçilmez
Bursa Yasam Kulturu Müzesi Park Yeri
Bursa Yasam Kulturu Müzesi Müze
Bursa Yasam Kulturu Müzesi Ücretsiz
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.9 Puan

 • avatar

  @hakancansiz

  Çok güzel yakın tarih kokan bir köşk. Eski zamanın asil insanları yaşamış, yok olup gitmeden bu şekilde hizmet vermesi güzel.

 • avatar

  @adnancakir

  Bursa da görülmesi gereken bir müze. Bursa’nın geleneksel yaşam kültüründe unutulmakta olan örf ve adetlerin canlandırmalarla anlatıldığı  müzede  aynı zamanda geleneksel hayatta kullanılan objeler ve sahnelerde izlenime sunulmuştur. Tarihi bu konakta çeyiz geleneğinden sünnet adetlerine, misafir ağırlamadan hacı tehniyelerine , hamam kültüründen Gezek kültürüne kadar Bursa’nın  yaşam kültürünü yansıtacak pek çok konu işlenmiştir. Yapının hem sofa hem de odalarında yaşayan müze anlayışıyla geçmişi yansıtan etkinlikler  bu alanlarda yapılmaktadır. Görmenizi ve Bursa nın geçmiş örf ve adetlerini incelemenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @alfamentiamo

  Osmanlı mirasımıza devlet sahip çıkmış restore edilmiş bizde gezdik tarihimizi unutmamak adına çok güzeldi

 • avatar

  @yusufoner

  İçeri girdikten sonra atmosferiyle sizi o zamana götürecek bir müze. Giriş ücretsiz.

 • avatar

  @gezmeyisevenbirisi

  Size zamanda yolculuk yaptıracak güzel bir müze. Sabah 09:00 ile Akşam 17:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücretsizdir.

 • avatar

  @eminecelik

  200 yıl öncesine ait bu konakta dolaşırken adeta büyülendim. Rehberimiz de çok güzel ve etkili bir anlatım yaptı. Hem ogrencilerimde hem de bende unutulmaz bir anı olarak kalacak.

 • avatar

  @zeynepanil

  İçeri girip binayı görürsek içerdekilerim haberi olmazdı kendi kendime gezdim. Müze güzel Beypazarı müzeleri gibi Ankaralılar için.

 • avatar

  @emrecakir

  Gerçekten gezilip görülmesi gereken bir müze. Osmanlı zamanı Türk aile yapısını en iyi gösteren müzelerden. Otantik düşünülmüş ...

 • avatar

  @fatihdemir

  Son derece ilgi çekici ve muazzam insanı tarihe götürmekle kalmıyor eski yaşamın nasıl olduğunu gözler önüne seriyor.

 • avatar

  @ramaahbk

  Şam'daki eski evlerimizde de aynı şeyler var. bu resimler beni nostaljiye soktu. 10 yıldır onlarla birlikte yaşadığım büyükannem ve babamın evi


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar