Çini Müzesi

4.3333333333333 (6 Yorum)
Çini Müzesi: Kütahya bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Çini Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Çini Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Çini Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kütahya Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Kütahya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Çini Müzesi Sigara İçilmez
Çini Müzesi Müze
Çini Müzesi Tarihi Yer
Çini Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Pirler, Germiyan Cd. No:74, 43030 Kütahya Merkez/Kütahya, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.3333333333333 Puan

 • avatar

  Ozcan Cakir

  Germiyan Sokağında bulunan Kent Tarihi Müzesi ek binası, Dünyaca ünlü Çini Ustası merhum Sıtkı Olçar’ın anısını yaşatmak üzere Kütahya Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan alınan izinle özel müze olarak kurulmuştur.

 • avatar

  Semra Özüş

  Müzede Sıtkı Olçarın kendisine ait kişisel kıyafetleri,yaptığı çiniler,kullandığı piano,Daktilo ve daha bir çok şeyler bulunmaktadır. Müze gezilesi,ziyaret edilmesi gereken güzel bir yer. Ayrıca Covid-19 salgınına dair önlemler alınmıştır.

 • avatar

  sümeyra turan

  Hayattayken UNESCO'nun yaşayan insan hazinesi ödülüne layık görülen ilk isim olan ünlü çini sanatçısı Sıtkı Olçar'ın fotoğraf, kişisel eşya ve eserlerinin yer aldığı muze. 1,5 veya 2,5 lira gibi cüzi bir ücretle müze gezilebiliyor. Fotoğraf çekmek yasak.

 • avatar

  Emine Ünüvar

  Türkiye için önemli biri ve Kütahya’ya geliyorsanız mutlaka uğramalısınız

 • avatar

  Ayaz Məlikov

  İçerisinde fotoğraf çekmek yasak. Sizi temin ederim ki, ortalama çini konseptinin üzerinde bir müze. Tahayyülünüze gelmeyecek şeyler var.

 • avatar

  Elka Travel

  Sıtkı Olcar Cini Müzesi UNESKO Yaşayan Insan Hazinesi ödülü almış değerli cini sanatçısı Sıtkı Olcar 'in kişisel eşyaları, seyahatlerinden fotoğraflar, piyanosu, eski tip kamara ve çiniler bulunan bir müze. Giriş 1.5 tl. Fotoğraf çekmek yasak telif hakkından dolayı denildi . Germiyan caddesinde bulunan bir konak restore edilip halka kazandırılmış. Şehrimizin kıymetli zanatkari icin az bile. Allah rahmet eylesin.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar