icon
Yükleniyor..

Malıköy Tren İstasyonu Müzesi

 • (6 Yorum)

Müzeler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Malıköy Tren İstasyonu Müzesi: Ankara bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Malıköy Tren İstasyonu Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Malıköy Tren İstasyonu Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Malıköy Tren İstasyonu Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Ankara Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Ankara sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Özellikler

Malıköy Tren İstasyonu MüzesiSigara İçilmez
Malıköy Tren İstasyonu MüzesiMüze
Malıköy Tren İstasyonu MüzesiTarihi Yer
Malıköy Tren İstasyonu MüzesiMüze Kart Geçerli
Malıköy Tren İstasyonu MüzesiAçık Hava
Malıköy Tren İstasyonu MüzesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @gezenti

  Müze kartınız varsa ücretsiz olarak girebiliyorsunuz. Aracınızı otoparka bırakabilme imkanına sahipsiniz. Otopark alanı gayet yeşil ve geniş. Müze , aydın ili sınırında Karacasu ilçesine yakın bir mevkiide yer alıyor. en büyük zenginlik kaynağını kentin kuzeyinde, Babadağ eteklerinde yer alan mermer ocaklarından sağlamıştır. Afrodisias Müzesi, Afrodisias Antik Kenti kazılarında ortaya çıkartılan eserlerin sergilendiği ve Müze ile Ören yerinin iç içe olduğu ender müzelerden biridir. Aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite'e adanmış Aphrodisias, anıt yapıları çok iyi korunmuş bir antik kent. Türkiye'nin en önemli arkeolojik alanlarından biri sayılan Aphrodisias, 2017'de UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kaydedildi. Arkeolog Kenan Tevfik Erim'in 1961-1990 yılları kazılarıyla gün ışığına çıkan Aphrodisias, Roma çağında tanrıça Aphrodite (Afrodit) kültüyle tanındı ve adını da ondan aldı. Aphrodisias, antik dünyanın en iyi korunmuş stadyumuyla ünlü. 270 metrelik stadyumun çevresinde 30 bin kişilik oturma alanı yer alıyor. M.S. 500'de kiliseye çevrilen Aphrodite Tapınağı da görkemini koruyan yapılardan biri. Yedi bin kişilik beyaz mermer tiyatro da görülmeye değer. Açık hava müzeleri arasında beni şimdiye dek en çok büyüleyen burası oldu. Biz yol üstünde diye uğradık ona rağmen 1buçuk saatten fazla sürdü. Yarım gün ayırıp her bir yanını ayrı ayrı gezmek için tekrar geleceğim. Üzüldüğüm noktalardan biri mermer bir heykelin Almanya ya kaçırılması bize de yapay halinin bırakılması oldu. Bizim topraklarımızda olan kültür miraslarının müzakereler ile yeniden doğdukları topraklara getirilmesi kanaatindeyim. Müze de işe şimdiye dek görmediğim birçok heykel bulunuyor ve bir birinin hikayesi anlatılıyor. Ben çok keyifle okudum aralarından bazılarını ilk fırsatta yeniden gezmek niyetindeyim.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Ara Güler 1958 yılında Aydın'da kaybolması sonucu bu antik kentin ortaya çıkmasını sağlamis. Keşif öncesi antik kent kalıntıları köy halkı tarafından kendi medeniyetleri ile karışık şekilde kullanılıyormuş. Ara Güler'in çektiği fotoğraflarda köyde yaşayan insanlar tarafından Roma sütunları ve mimari parçaların kullanıldığı görülüyor.Örneğin tarihi lahitler bile üzüm şırası süzmek için kullanılıyor ve köyün her yeri tarihi eserlerle dolu. Bu köydeki tüm mimari yapı, Roma dönemi eserlerini barındırıyor. Keşif sonrası araştırma yapan Ara Güler hiçbir iz bulamaz ve devlet kurumlarına iletir fotoğrafları ve yazısını ancak bir dönüş alamaz. Sonra fotoğrafları Times’a gönderir. Times daha fazla fotoğraf ister ve bu köy hakkında yazı ile fotoğraflar için 10 sayfa ayırır ki bu muhteşem bir sayı. Bu şekilde keşfedilen ve dünyaya tanıtılan kentin Afrodite adanan Afrodisias Kenti olduğu anlaşılır. Sonrasında da zaten, Amerika'dan gelen ekip kazı işlemlerini yürütür. Biz gittiğimizde hala devam ediyordu çalışmalar. Buna rağmen benim gördüğüm en fazla kalıntılara sahip antik şehirdi. Muhteşem heykelleri için de ayrı bir müzesi var. Mutlaka gezilmeli.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Müzesi arkeolojik sit alanında bulunan ender antik şehirlerimizden biridir.Felsefe okulu, heykel atölyesi, Afrodit ve Roma imparatorları tapınakları, Psikoposluk sarayı, Tiyatro ve Hadrian hamamları, Senato ve Odeon binası, Bazilikası, iki büyük agora, özellikle güney agoranın ortasındaki devasa süs havuzu, 8 bin kişilik grekoromen tiyatrosu, 30 bin kişilik sağlam stadyumu ile ziyarete değer bir tarihi mekândır Afrodisias.Gidin, görün ve hayran kalın.Şehrin kartviziti olan Tetrapilon önünde resim çekilin.30 yılını kazılara adayan Arkeolog Kenan T.Erimi de şükranla yadedin.Mezarı son başarısı olan Dört Ayaklı Anıtsal kapının (Tetrapilon) yanındadır.Müzeye hayran kalmamak mümkün değildir.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Eserler muhteşem ve muhteşem ötesi!! Müze ve Aprodisais antik kenti tapinak ve tiyatro hamamlari gezmek için minimum 1.5 saat ayirmaniz gerekir.. Kimler var kimler!..Akhilesus'tan tutun,Sokrates ve diğer filozoflar Valiler, Zafer Tariçalari, Afrodit ve hizmetkârları (üç güzeller), Herakles ve daha kimler kimler..Giriş 40 TL. ıçeride yiyecek için kafe ve gift dükkanı bulunmaktadır fakat biraz pahalı. Yanınızda su ve biskuvit bulundurmanızı tavsiye ederim.. 09.08.2021. Numan Serdar ŞüKüR

 • avatar

  @feyzaerturk

  mükemmel, mükemmel, mükemmel... ana yola yakın ve ulaşımı çok kolay değil ama kesinlikle yoldan çıkmaya değer. belki yola uzak olduğu için bu kadar iyi korundu. halen ayakta olan be toprak altından çıkarılmış kalıntılr geçmiş medeniyetler zamanına özlem yaratıyor. şu an hiç bir sanatçının ulaşamayacağı mertebede sanatçılar, heykeltraşlar, ressanimlr yaşamış... ayakta olan tiyatrolar ve afrodisyas kral kapısı görülmwyw değer. müze içindeki ve şu ana kadar bulunmuş en büyük ve özel afrodit heykeli de çok değerli. fırsatlar bulup yekrar tekrar gelmek istiyorum. ama tam manası ile gezmek için iki tam gün gerekir belirteym.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Tarihi açıdan söylenecek çok söz yok. Etkileyici. Ancak dışarıdan bakınca sanki çok daha fazla yatırıma ihtiyaci var gibi görülüyor. Kazılacak, restore edilecek, gün yüzüne çıkarılacak alan çok gibi. Keşke bu işlere para ayırabilecek düzeye gelebilsek. Otopark icin köy adına para alınması uygulamasi burada da var. Çok anlamsız ve nahoş bir uygulama. Bu yaklaşım önlenmeli. Köyün yatırım ihtiyaci varsa başka şekilde karşılanmalı. Antik kent icindeki kafeterya en çok beton dökülen, anlamsız ve çalışmayan bir havuz yapılan ve etrafı ağaçlık olmasına rağmen oturma alanları güneş alan yerde. Ağaç altına iki sandalye bize yetmiyor.


 • Künye

  ✅ Müzeler : Malıköy Tren İstasyonu Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 6 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Malıköy Tren İstasyonu Müzesi Malıköy Tren İstasyonu Müzesi +908500000000 Geyre, 09385 Karacasu/Aydın, Turkey Malıköy Tren İstasyonu Müzesi Malıköy Tren İstasyonu Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Malıköy Tren İstasyonu Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 37.7093254 28.7270782 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 6