Diyarbakır Arkeoloji Müzesi

4.7142857142857 (7 Yorum)
Diyarbakır Arkeoloji Müzesi: Diyarbakır bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Diyarbakır Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Diyarbakır Arkeoloji Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Diyarbakır Arkeoloji Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Diyarbakır Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Diyarbakır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Diyarbakır Arkeoloji Müzesi Sigara İçilmez
Diyarbakır Arkeoloji Müzesi Müze
Diyarbakır Arkeoloji Müzesi Tarihi Yer
Diyarbakır Arkeoloji Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Cevat Paşa, 21300 Sur/Diyarbakır, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.7142857142857 Puan

 • avatar

  Emine DEGER

  Gezerken keyif alabileceğiniz, Diyarbakır’daki #Çayönü ve #Kortiktepe gibi ilk yerleşim alanları hakkında bilgiye ve bolca esere rastlayabileceğiniz bir müze. Müze kronolojik sıralamaya göre düzenlenmiş. Her eserin yanında bilgi kartları var. Ayrıca duvarlara yerleştirilen ekranlarda bilgi videoları akıyor. Işıklandırma yeterli. Havalandırma sistemi var. Müzenin içi ayrı güzel, bahçesi ayrı güzel. Müzenin alt katında çocuklar için etkinlik salonu var. Ayrıca birçok farklı etkinlik alanı da var: mangala, boya baskı, ebru, yapboz, satranç... Alın sevdiklerinizi ve bol zamanınızı ve gelin buraya. İnsanların neler yaptığını sakince gözlemleyin. Nereden nereye...Müze kurallarına uyalım çünkü bazen unutuyoruz????Bol keyifli gezmeler????????

 • avatar

  Ömer Yaşar

  Müzeyi gezerken zamanda yolculuğa çıkmış gibi hissediyorsunuz. Mekanıyla, duvarlarıyla, eserleriyle buram buram tarih var burada. Hemen yanı başında tarihi Hz Süleyman Camii ve güzel bir mesire alanı var . Mutlaka görmeli ve gezmelisiniz.

 • avatar

  Taygun Yıldırım

  Diyarbakır'a gelindiğinde mutlaka ziyaret edilmeli. Vaktiniz varsa doya doya elektronik sesli rehber ile gezin. Bölgenin insanlık tarihi açısından önemini gözler önüne seriyor. Müzede organizasyon da üst düzeyde yapılmış. Tavsiye ederim

 • avatar

  Ahmet Akay

  Peyzajiyla beraber çok güzel bir müze. Surların hemen yanında tarihi dokusuyla Diyarbakır gezisinde listeye dahil edilmesi gereken bir yer...

 • avatar

  Bb Gg

  Aynı dönemin parçalarını farklı binalara yaymışlar. Bu biraz sıkıcı olabiliyor. Restoranın manzarası harika, tavsiye ederim.

 • avatar

  Tarkan Başbakkal

  Diyarbakır da mutlaka görülmesi gereken bir yer. Tek handikapı kapıda müze kart satılmaması. Çalışan tüm görevliler işlerinin hakkını veriyorlar.

 • avatar

  Mustafa F. Kantemir

  Daha güzel olabilirdi... Çok kalabalık... Hele hele düğün fotoğrafı çekinenler çok can sıkıcıydı


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar