icon
Yükleniyor..

Edirne Arkeoloji Müzesi

 • (8 Yorum)

Müzeler

5.0

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Edirne Arkeoloji Müzesi: Edirne bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Edirne Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Edirne Arkeoloji Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Edirne Arkeoloji Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Edirne Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Edirne sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Özellikler

Edirne Arkeoloji MüzesiSigara İçilmez
Edirne Arkeoloji MüzesiMüze
Edirne Arkeoloji MüzesiTarihi Yer
Edirne Arkeoloji MüzesiMüze Kart Geçerli
Edirne Arkeoloji MüzesiAçık Hava
Edirne Arkeoloji MüzesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

5.0
Puanlama :


 • avatar

  @seldacan6279

  Selimiye camiyi gezip, kısa bir yürüyüşten sonra ulaşabileceğiniz bir Müze. Müzeye girişte yakın geçmiş ile hazırlanmış sunum odaları var. Yöresel kıyafetler ve nakış teknikleri ile yapılmış el işi birçok ürün ile başlıyorsunuz gezinize. Sonrasında daha da geçmişe gidip Trakyalı'ların aslında Trak' lar olduklarını ve kimler olduklarını öğreniyorsunuz. Osmanlı dönemi sikkeleri ve Bizans dönemi sikkeleri var. Çok güzel bir müzeydi. Her tarihi eser ayrı bir zamana götürüyor insanı. Üzerinde resim olan vazoları iyi inceleyin. Geçmişte neler yaptıklarını yazısız olarak anlatıyorlar size. :)

 • avatar

  @feyzaerturk

  Müze kart geçerli, hemen Selimiye camii külliyesinin karşısında güzel ?

 • avatar

  @feyzaerturk

  Muzekart geçerli. Edirne'nin tarihine tanıklık edeceğiniz bir yer. Tavsiye ederim.

 • avatar

  @niyazigungor6761

  Tek katlı bir müze olmasına rağmen içinde birçok eseri barındırması oldukça güzel. Müze kartınızla giriş yapabilir veya 12tl giriş ücreti ödeyerekte ziyaret edebilirsiniz. Antik çağ eserleri oldukça dikkat çekici. Tavsiye ederim. Daha fazlası ve sorularınız için @gungornyz

 • avatar

  @feyzaerturk

  Çok güzel bir alan. Övmekle alanı doldurmayacağım. Rahatsız olduğum bir nokta var girdikten sonra koridorlar bizi gezdirmiyor demek istediğim kalabalık olduğu zamanlarda insanlar kendi kafasına göre yönünü srçrbiliyorlar buda karışıklığığa yol açar fiyatı uygun ve bildiğim kadarıyla türkiyede ki 2 arkeoloji müzesinden biri bu ötekide istanbulda ki. Mutlaka gelemelisiniz zengin bir hazineye sahip. Bahçesi de geniş oturacak yerleri var bahçesinde eski sütunlar var bu kadar. Bu arada çalışanlar çok nazik?

 • avatar

  @feyzaerturk

  her türlü tarihi eşya,buluntu kalıntı ilgi çekicidir zati.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Edirne Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi 1925 yılında Selimiye Camisi arkasındaki Dar-ül Kur'a Medresesi'nde kurulmuştur. Yine aynı avludaki Dar-ül Tedris'te Etnoğrafya Müzesi'nin açılması da 1936'ya rastlar. Daha sonra yeni eserlerle zenginleşen müze, 1972'de bitirilen yeni binasına taşınmıştır. Müzedeki eserlerin çoğu Prehistorik Dönem'den kalmadır. Ayrıca eski Yunan, Roma ve Bizans eserleri de mevcuttur. Değerli sikke koleksiyonu, heykeller, steller, toprak ve cam kaplar ilgiyle izlenen eserler arasındadır. Müzenin etnoğrafya salonundaysa yerel giyim kuşam örnekleri, eski Edirne Döşemesi ve Gelinim Köşesi bölümleri bulunur.

 • avatar

  @merveozdere

  Eskişehir'den geldik çok güzel bir müze, beğendik ailecek


 • Künye

  ✅ Müzeler : Edirne Arkeoloji Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 8 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 5.0/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Edirne Arkeoloji Müzesi Edirne Arkeoloji Müzesi +908500000000 Meydan, 22000 Edirne Merkez/Edirne, Turkey Edirne Arkeoloji Müzesi Edirne Arkeoloji Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Edirne Arkeoloji Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 41.6787953 26.5605664 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  5.0/5 8