Edirne Arkeoloji Müzesi

5 (6 Yorum)
Edirne Arkeoloji Müzesi: Edirne bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Edirne Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Edirne Arkeoloji Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Edirne Arkeoloji Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Edirne Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Edirne sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Edirne Arkeoloji Müzesi Sigara İçilmez
Edirne Arkeoloji Müzesi Müze
Edirne Arkeoloji Müzesi Tarihi Yer
Edirne Arkeoloji Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Meydan, 22000 Edirne Merkez/Edirne, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  Furkan Enes Kamalak

  Çok güzel bir alan. Övmekle alanı doldurmayacağım. Rahatsız olduğum bir nokta var girdikten sonra koridorlar bizi gezdirmiyor demek istediğim kalabalık olduğu zamanlarda insanlar kendi kafasına göre yönünü srçrbiliyorlar buda karışıklığığa yol açar fiyatı uygun ve bildiğim kadarıyla türkiyede ki 2 arkeoloji müzesinden biri bu ötekide istanbulda ki. Mutlaka gelemelisiniz zengin bir hazineye sahip. Bahçesi de geniş oturacak yerleri var bahçesinde eski sütunlar var bu kadar. Bu arada çalışanlar çok nazik????

 • avatar

  Sinan Gurbetoğlu

  Müze kart geçerli, hemen Selimiye camii külliyesinin karşısında güzel ????????????????

 • avatar

  Ece

  Muzekart geçerli. Edirne'nin tarihine tanıklık edeceğiniz bir yer. Tavsiye ederim.

 • avatar

  Selin Sade

  Edirne Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi 1925 yılında Selimiye Camisi arkasındaki Dar-ül Kur'a Medresesi'nde kurulmuştur. Yine aynı avludaki Dar-ül Tedris'te Etnoğrafya Müzesi'nin açılması da 1936'ya rastlar. Daha sonra yeni eserlerle zenginleşen müze, 1972'de bitirilen yeni binasına taşınmıştır. Müzedeki eserlerin çoğu Prehistorik Dönem'den kalmadır. Ayrıca eski Yunan, Roma ve Bizans eserleri de mevcuttur. Değerli sikke koleksiyonu, heykeller, steller, toprak ve cam kaplar ilgiyle izlenen eserler arasındadır. Müzenin etnoğrafya salonundaysa yerel giyim kuşam örnekleri, eski Edirne Döşemesi ve Gelinim Köşesi bölümleri bulunur.

 • avatar

  MIDROOĞLU

  her türlü tarihi eşya,buluntu kalıntı ilgi çekicidir zati.

 • avatar

  Merve ÖZDERE

  Eskişehir'den geldik çok güzel bir müze, beğendik ailecek


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar