icon
Yükleniyor..

Edirne Kent Müzesi

 • (10 Yorum)

Müzeler

4.9

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Edirne Kent Müzesi: Edirne bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Edirne Kent Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Edirne Kent Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Edirne Kent Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Edirne Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Edirne sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Özellikler

Edirne Kent MüzesiSigara İçilmez
Edirne Kent MüzesiMüze
Edirne Kent MüzesiTarihi Yer
Edirne Kent MüzesiMüze Kart Geçerli
Edirne Kent MüzesiAçık Hava
Edirne Kent MüzesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.9
Puanlama :


 • avatar

  @charingt

  İnanılmaz güzel bir müzeydi. Her şey o kadar ince düşünülmüş ki gerçekten oldukça şaşırtıcı. Memleketim hakkında hiçbir şey bilmiyormuşum burayı gezince öğrendim. Ben öğrenci olduğum için giriş ücreti olarak 3₺ ödedim. Normal giriş ücreti ise 5₺. Girişteki nazik hanımefendiye de ilgisi için ayrıca teşekkür ediyorum.

 • Selimiye Camii'nin hemen yanında çok güzel düşünülmüş, güzel planlanıp, hayata geçirilmiş çok güzel bir müze. Osmanlı Devleti'ne seneler boyunca başkentlik yapmış, tam bir kültür şehri olan Edirne'nin tarihini anlatan şirin bir müze olmuş. Kesinlikle gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. Müze kart geçmiyor fakat fiyatı (3 TL) çok uygun. Kesinlikle buna değer.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Selimiye Camii arkasında bulunan Edirne Tarihini hap bilgiler ile anlatan gezilmesi gereken müzelerimizden.Müzekart geçerli olmayıp düşük bir ücret ile giriş yapabilirsiniz.Araç ile değil yayan gelmenizde fayda var.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Şehir hakkında, hem güncel hem de tarihsel olarak yapılan bilgilendirmeler çok iyi olmuş. Selimiye öncesi mutlaka uğranıp görülmeli derim. İndirimsiz yetişkinler için Mayıs 22 itibariyle 5TL bir giriş ücreti var.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Edirne'nin günümüze ulaşan güzel konaklarından birisi. Serhat şehri Edirne'yi ziyarete gelenleri bilgilendirmek amacıyla güzel bir kent müzesine çevrilmiş. Konak ittihat ve Terakki Cemiyeti'nin, helva sohbetleri altında gizli toplantılarını da yaptığı konak aynı zamanda. Müzede görevli arkadaşlar, gezi sırasında Konağı çok güzel anlatıyorlar. Herkese tavsiye eder ve gezecek olanlara keyifli geziler dilerim. ☺️

 • avatar

  @tanerkarakol

  Çok cüzi bir ücret alınıyor. Güzel tefrişati yapılmış bir ortam. Herkes istifade etmeli.

 • avatar

  @onurguven5549

  Edirne'nin tarihinden anlatan guzel bir muze. Selimiyenin hemen yaninda oldugundan kolayca ziyaret edebilirsiniz. Ayrica bulundugu konakta cok guzel...

 • avatar

  @atikekoken

  Oldukça güzel tasarlanmış, hızlıca gezebileceğimiz güzel bir kent müzesi. 3 katlı tasarlanan binanın 1. katında Edirne hakkında genel bilgilere (coğrafi konumu, ilçeleri, hangi tür bitkiler yetişir vb.) sahip oluyorsunuz. 2.katta ise tarihi gelişimi (geçmiş dönemler, göç durumu vb.), 3. katta da daha çok kültürel, sanatsal ve günlük yaşam nasıl sürdürülür konularında bir yolculuk gerçekleştiriliyorsunuz. Özellikle 2 kattta göç sırasında göçmenlerin kullandığı bavulları, eşyaları görünce hissettiğim duygu çok başkaydı. Görülmesinin herkes için faydalı olacağını düşünüyorum.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Boyutuna göre iyi ama yinede yetersiz olduğunu düşünüyorum.Daha detaylı ve çok nesne ile tarihimizi resmedebilirdi.

 • avatar

  @feyzaerturk

  Arkeoloji ve Tarihi eser görmek isteyenler gezip görmeli birde Selimiye Camii gölgesinde olduğu düşünülürse


 • Künye

  ✅ Müzeler : Edirne Kent Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.9/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Edirne Kent Müzesi Edirne Kent Müzesi +908500000000 Babademirtaş, Hacı Hasan Sk. No:11, 22020 Edirne Merkez/Edirne, Turkey Edirne Kent Müzesi Edirne Kent Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Edirne Kent Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 41.6790065 26.5578992 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.9/5 10