icon
Yükleniyor..

Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi

Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Muzesi Antakya bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Antakya Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Antakya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi Sigara İçilmez
Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi Park Yeri
Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi Müze
Hatay Tibbi Ve Aromatik Bitkiler Müzesi Ücretsiz
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4 Puan

 • avatar

  @kivanc

  Ara bir sokakta yer alan Valilik tarafından restore edilmiş bir tarihi bina müzeye dönüştürülmüş. Giriş ücretsiz. Hatay bölgesinde yer alan bütün florayı anlatan sade bir müze. Hatay'ın lezzetli yemeklerinde yer alan bir çok ot ve bitkiyi görebiliyorsunuz. Yolunuz düşerse ziyaret etmenizi öneririm.

 • avatar

  @okuryazar

  Pazar gunleri kapi ama bu bilgi internette yok ona dikkat edin ben geri dondum ertesi gun gittim. Muzenin resimli olan kismi kapatilmis resimler soldugu icin her bitkinin yagi veya kendisini gormek mumkun ust katinda ise cok iyi canlandirmalar var ibni sina vb hikayelerini okuyabilirsiniz ve en sevdigim kismi "dogrusunu bil" diye bir bolum hazirlamislar yanlis bilinen dogrulari anlatiyorlar cok sevdim bitkilerle araniz iyise muhakkak bir bakin yeri biraz karisik eski Antakya evlerinin icinde hic beklemediginiz bir yerden cikiyor dikkat edin.

 • avatar

  @acemiyimben

  Önünden geçerken 5dk içine uğrayın, konağı görün. Balmumu heykellerle yapılmış ilim adamlarının bilgi panoları ilgi çekici. Kurutulmuş bitkiler çok ilginç gelmedi. Öte yandan bu kadar otun, bitkinin olduğu yerde hiç bir kokunun olmaması şaşırtıcı

 • avatar

  @sezginbesli

  Özelikle Bal mumu heykellerin sergilendiği alanı gezmek çok keyifli. Giriş ücreti yok ve içerideki arkadaşlar çok ilgili. 4 adet nihai ürün alanı, bir de bitkilerin yağlarının sergilendiği alan son derece güzel hazırlanmış.

 • avatar

  @ersinkiymaz

  Hatay merkezde, Sam Franss otelin hemen yanında! Otopark yok! Hatay bölgesinde bulunan tüm çiçek, bitki ve nebatat kurutulup ve yağları çıkarılıp sergileniyor. 12 bölme mevcut, üst katta balmumu heykelden ünlü Müslüman hekim ve bilim insanları sergileniyor! Bilgilendirici levhalar ve panolar mutlaka okunmalı! Müzenin gezilmesi 1 saat kadar sürüyor. Giriş tamamen ücretsiz! Daha önce imam hatip ve daha sonra düğün salonu olarak kullanılmış! En son Hatay belediyesi tarafından satın alınıp müzeye çevrilmiş! Avlusu geniş ve oturup nefes almak için ideal bir yer! Covid önlemleri zayıf, tuvaletler temiz! Müzeyi öne çıkaran en önemli detay, yüzlerce bitkiyi görüp, bölgeyi tanımak adına atılacak güzel bir adıma ev sahipliği yapması! Selamlar/Selametler ????


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar