Hava Kuvvetleri Müzesi İstanbul

Hava Kuvvetleri Müzesi: İstanbul bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Hava Kuvvetleri Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Hava Kuvvetleri Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Hava Kuvvetleri Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İstanbul Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için İstanbul sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Daha fazla göster

Hava Kuvvetleri Müzesi İstanbul Sigara İçilmez
Hava Kuvvetleri Müzesi İstanbul Müze
Hava Kuvvetleri Müzesi İstanbul Tarihi Yer
Hava Kuvvetleri Müzesi İstanbul Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Ergazi, 06370 Yenimahalle/Ankara, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • Görülmesi gereken bir müze.

 • avatar

  R B

  Ankara'da yaşayan birçok kişinin defalarca önünden geçtiği ama gitmediği yerdir. Ankara dışından gelenler için, burayı görmeden gitmeyin derim. Güzel bir havada, geniş bir vakitte gidip görmenizi tavsiye ederim. Özellikle çocukların, lise öğrencilerinin gitmesi de çok isabetli olabilir. Müzedeki uçakları, uçak motorlarını, pilotlara ait kıyafetleri, malzemeleri görünce" ben de pilot olmak istiyorum" diyenleri duydum. Öğrencilerin ders çalışma ve motivasyonunu olumlu etkileyen bir yer. Bol bol fotoğraf çekebilir, siz açık hava kısmında müzeyi gezerken hemen yan tarafta uçakların iniş kalkışını da görebilirsiniz. Ayrıca çıkışta hediyelik rozet, maket uçak alabileceğiniz bir bölümü de var. Saygılar

 • avatar

  Onur Ertürk

  Türk Havacılık Tarihi'ne adını altın harflerle yazdıran kahraman pilotlarımızın öykülerinin kısa özetini okuyup, kullandıkları eşyaları görerek hisleneceğiniz eşsiz bir mekan. Anlatmak yetmez, gidip görmeniz lazım. Hediyelik kısmında ise daha profesyonel düzeyde işler yapılabilir. Osmanlı'dan bu yana kullandığımız uçakların maketleri, dekal kağıtları ile beraber satılabilir. Türk Havacılık Tarihi ile alakalı daha çok kitap olmalı.

 • avatar

  ÖZKAN ÖZTÜRK

  Ankara'da bulunan açık hava müzesi �stanbul yolu üzerinde Etimesgut yakınlarında gayet güzel ailecek hep beraber gezmeye gittik gayet iyiydi hem uçaklara binme imkanımız oldu hep beraber hoş vakit geçirdik tavsiye ederim gitmenize Ayriyeten çıkarken çıkış bilet bölümünde alışveriş yapmaya imkanınız da bulunuyor uçak maketleri rozetler ve hatta bir çok askeri uçak hediyeler

 • avatar

  E. K.

  Mutlaka gezilmesi görülmesi gereken bir yer. Ama özellikle yazın akşam üstü gezilmesi daha uygun olur. Üst katta kafesi var. Bahçesi çok büyük.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar