icon
Yükleniyor..

Hıdırlık Kulesi

Hıdırlık Kulesi Antalya bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Hıdırlık Kulesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Hıdırlık Kulesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Hıdırlık Kulesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Antalya Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Antalya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin.

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Devamını Göster

Hıdırlık Kulesi Sigara İçilmez
Hıdırlık Kulesi Park Yeri
Hıdırlık Kulesi Ücretsiz
Hıdırlık Kulesi Açık Hava
+(1)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.8 Puan

 • avatar

  @tugcealtanbahce

  Antalya kale içinin önemi sadece Turizm için değil pek çok yüzyılda değişen uygarlıkların bıraktığı güzel eserleri & Akdeniz liman şehri olma özelliği ile medeniyetler hakkında bizlere günümüz için ışık tutuyor. Kale içinde yer alan Hadrianusa adanan Roma erken dönem kale kapısı , Hıdırlık kulesi , İskele Camii , Osmanlı döneminden günümüze halen yaşam içeren evleri , dar kendine has özel sokakları ile Antalya Kale içi daha da özel olan önemini artıracağına bizlere fotoğraf için özel anılar bırakmaya devam edecektir. Tekrar görüşmek dileğiyle …

 • avatar

  @yusufkabak

  Tarihi bir yer ve yeni kazılar yapılıyor. Antalyanın ücretsiz bir şekilde gecebileceğiniz tarihi yerlerinden.

 • avatar

  @serkanpolat

  Manzarası harika. Etrafındaki mekanlar bölgedeki diğer restoranlara göre bi tık daha pahalı ama manzarası için değer. Şuan arkeolojik kazı var etrafında. Antalya nın görülesi simgelerinden.

 • avatar

  @russellcrowe

  Antalya merkezde, manzarası çok güzel, ailecek yürüyerek, eğlenerek vakit geçirilebilecek bir yer.

 • avatar

  @hakanbaydogan

  Kaleiçi surlarının güneyinde en uç noktada bulunur. Karaalioğlu Parkının deniz tarafında doğusunda kalır. Parktan kolayca kuleye ulaşabilirsiniz. Atatürk Caddesinden ise Hadrianus Kapısından geçtikten sonra dümdüz hiç bir yere sapmadan Hesapçı Sokak boyunca denize doğru yürüyerek Hıdırlık Kalesine-Kulesine ulaşabilirsiniz. Hıdırlık Kalesinin-Kulesinin yüksekliği 14 metre olup alt kısmı kare, üst kısmı ise silindir şeklinde inşaa edilmiştir. Yapının işaret amaçlı ateş yakılarak hem iletişim için hem de savunma amaçlı kullanıldığı sanılmaktadır. Diğer bir görüşe göre de deniz feneri ve yaklaşan gemilerin takip edildiği gözetleme kulesi olarak kullanıldığıdır. Antik çağdan kalma bir yapı olan kulenin MS 2. Yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Hıdırlık Kulesinin alt katında bir oda bulunmaktadır.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar