İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi

4.8 (5 Yorum)
İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi: Adana bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Adana Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Adana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi Sigara İçilmez
İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi Müze
İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi Tarihi Yer
İlter Uzel Tıp Ve Dış Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Ulucami, Ali Münif Yeğenağa Cd. No:163, 01010 Seyhan/Adana, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.8 Puan

 • avatar

  Muharrem Korkmaz

  Adanalı olan arkadaşlarımız bile böyle bir müze olduğunu bilmiyor ???? Çok farklı bir müze. Biz çok beğendik. Geçmişte neler varmış neler. İbni Sina'nın hayranıyız. Mümdan yapılan heykeller gerçekleri aratmıyor. Çok gerçekçi. Tavsiye ederiz. Bu arada girişler ücretsiz. Biz Pazar günü gittik.

 • avatar

  Nisan Teoman

  Çok güzel bir müze, geçmişte insanların ne tür araçlar ve yöntemler kullanarak modern tıbba kadar ilerlemesini kısa ve öz şekilde anlatıyor tavsiye ederim☺️

 • Keyifle gezdiğim bir müzeydi. Tıbbın geçmişten günümüze kadarki evrimini güzel bir şekilde sergilemişler. Ayrıca görevli Haluk Bey'i dinlemek gerçekten keyif vericiydi. Teşekkür ederim. ???? Ayrıca müze gezimden sonra Asklepios hakkında kısa bir günlük yazısı da yazdım. Okumak isteyen profilimdeki adresten blogumu ziyaret edebilir.

 • avatar

  Semih Sefer

  İlker Uzel, Türkiye'nin ilk tıp etiği tarihî alanında akademik çalışma yapan kişi imiş. Bununla birlikte Çukurova Üniversitesi Diş hekimliği fakültesini kuruluğunu ve dekanlık görevlerinde bulunmuş. Kendisinin gayretleri ile müzedeki eserlerin çoğu bir araya getirilmiş. Diş hekimliği ile ilgili kütüphanesini de müzeye vakfetmiş...Tıp ve Diş hekimliği tarihine ilgi duyanların gezmesini tavsiye ederim.

 • avatar

  Oben Kırdök

  Gezmesi çok keyifli, zengin içeriğe sahip bir müze. Personeli kibar.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar