icon
Yükleniyor..

Inebolu Kent Müzesi

Inebolu Kent Muzesi İnebolu bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Inebolu Kent Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Inebolu Kent Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Inebolu Kent Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İnebolu Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İnebolu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Inebolu Kent Müzesi Sigara İçilmez
Inebolu Kent Müzesi Park Yeri
Inebolu Kent Müzesi Müze
Inebolu Kent Müzesi Ücretsiz
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  @mehmetridvanozkan

  Mutlaka görülmesi gereken çok güzel bir yer giriş ücreti 5 lira öğrencilere ücretsiz

 • avatar

  @gulhan

  İnebolu da görülmesi gereken yerlerden biridir. Dönemin Kastamonu Valisi Abdurrahman Paşa tarafından Sultan II. Abdulhamid’in talimatı ile 1882 yılında medrese olarak inşa ettirilen, devamında uzun yıllar İnebolu Belediyesi Hizmet Binası olarak kullanılan yapı 1996 yılında yangın geçirmiştir. 1997 yılında boşaltılan ve yıllarca metruk vaziyette kaderine terk edilen eski Belediye Binası 2013 yılında restorasyona alınmıştır. 2014 yılında restorasyon çalışmaları tamamlanan yapı, İnebolu’nun zengin tarihsel ve kültürel birikimini “kent belleği” misyonuyla geleceğe taşımak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarabilmek amacıyla “Kurtuluşa Giden Yolda İnebolu Kent Müzesi” olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ödüllü müzedir. ✅2009 yılında düzenlenen Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kentler Mirası Koruma Proje Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda "Proje Ödülü" ✅Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen, “2015 Yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda Restorasyon Uygulama Projesi ile "Başarı Ödülü" ✅Tarihi Kentler Birliği tarafından 2017 yılında düzenlenen Müze Özendirme Yarışması'nda "Müze Özendirme Ödülü” ✅Yaşayan Şehirler Platformu ve 9 Eylül Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Şehir Ödülleri Türkiye 2017 Ödül Töreni'nde "Yaşayan Şehirler Umut Işığı Koruma Ödülleri” kategorisinde "Yılın Kent Müzesi Ödülü"ne layık görülmüştür.

 • avatar

  @erimkadioglu

  Anadolu tarihin yanısıra kurtuluş savaşının önemli bir liman kasabası olan inebolu ilçesine ait başaralı bir müze.

 • avatar

  @celalettinyunel

  Balmumu heykeller profesyonel bir şekilde yapılmış içinde bulunan kültür ve sanat eserleri ilçe hakkında size tüm bilgileri veriyor.

 • avatar

  @yasarguloglu

  İnebolu gibi tarihi önemi yüksek bir yere böyle bir müze kazandırılması çok güzel olmuş.

 • avatar

  @hadigelgezelim

  Gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz, şanlı tarihimizi birkez daha hatırlayarak kıvanç dolu olarak çıkıyorsunuz.

 • avatar

  @tugcecuvalci

  Buram buram tarih kokan bir müze içinde inebolunun cepheye mermi taşıyan kadınlarını gördüğünüzde vatan millet aşkını en uçlarda yaşatan bir kent müzesi????

 • avatar

  @yolcuseyyah

  İnebolunun kurtulus savasindaki yeri ve katkilarini anlatan tarihi nitelikli bir muze

 • avatar

  @elifyelken

  Burası 5 yıldızı çok fazla hak ediyor. Yaptığımız günübirlik gezi de özellikle burayı gezmek çok istedim. Müzenin dışarıdan yapısı da cok ilginç ve güzel çatının üstüne İnebolu'nun ünlü "Denk Kayığı'nı" koymuşlar. Ben öğrenciyim ve öğrenciyim kartınız varsa ücretsiz bir şekilde girebilirsiniz. Onun haricinde giriş ücreti 4 tl .Orada bekleyen abla bizimle çok ilgilendi.Kisa bir bilgi verdikten sonra (hes kodu, nereden geldiğimiz vb.)ayagimiza galosları giyip müzeyi gezmeye başladık. Girdikten sonra iyiki girmişim ve gezmişim dedim.O kadar çok duygulandım ve o kadar çok ağladım ki sizlere anlatamam???? Bu millet nelerden geldi nelerden geçti.Ne umutsuzluklar içinde kendine yeni bir umut var edip bu ülke kuruldu. Bal mumundan yapılmış heykeller o kadar canlı gibiydi ki.Hele Atami görünce gidip sarılmak istedim. ❤Atam boşuna dememiş:"GÖZUM SAKARYA'DA DUMLUPINAR 'DA,KULAĞIM İNEBOLU 'DA" Düşünseniz geçmişte yolculuk yapıyorsunuz .Ve geçmişte var oluyorsunuz. Geçmişin eşyalarını ,kıyafetlerini,insanlarını görüyorsunuz. Gerçekten değer arkadaşlar. Yolunuz düşerse , düşmezse bile orayı ve oranın birkaç yerini gidip gezin.Çünkü her baktığınız, dokunduğunuz yer buram buram tarih kokuyordu. Dipnot:Müzeden çıkarken oranın broşür almayı unutmayın.Müzeden çıktıktan sonra bile etkisinde kalacaksınız. 1 saat gezdik oradaki yazıları okudum ve oranın her tarafını kamerayla çektim.Bazen diyorum ki güzellikler gözümüzün önünde ve çok yakında, vatanımızın her köşesi cennet cennet bol bol gezelim ve kıymetini bilelim. ..❤❤????


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar