icon
Yükleniyor..

Inonu Evi Müzesi

Inonu Evi Muzesi İstanbul bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Inonu Evi Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Inonu Evi Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Inonu Evi Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İstanbul Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İstanbul sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Inonu Evi Müzesi Sigara İçilmez
Inonu Evi Müzesi Park Yeri
Inonu Evi Müzesi Müze
Inonu Evi Müzesi Ücretsiz
+(3)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.75 Puan

 • avatar

  @burakozer

  Giriş ücretsiz. Çalışanlar oldukça nazik. Çok teşekkür ederiz. İsmet Paşa’nın evi zamanın ruhunu hissetmek ve ada mimarisini görmek açısından oldukça değerli. Evdeki eşyalar Atatürk’ün hediyesiymiş. Aile resimleri belgeler ve mektuplar duvarlarda sergileniyor.

 • avatar

  @fatihsakalli

  Heybeliada'ya bir gelipte görmeden dönmenin bir Türk'e yakışık almayacağı bir yer! İskeleden yürüyerek yaklaşık 15 dakika, ayrıca yürüdüğünüz sokaklar çiçek bahçelerini andırıyor. Giriş ücretsiz içeride rehbee mevcut fotoğraf çekilebiliyor. Pazar günleri ziyarete açık.

 • avatar

  @burhanenginar

  Heybeliada'da gezilmesi gereken yerlerden, İsmet İnönü'nün yaşamının bir bölümünden izler taşıyan bir mekan... Girişte sizi müze sorumlusu hanımefendi karşılıyor, çok ilgili ve nazik, müzeyle alakalı en küçük ayrıntıyı bile anlatıyor. Kendisine buradanda çok teşekkür ederim. Müzeyi gezmek bedava, rezervasyona da gerek yok.

 • avatar

  @seritur

  Aynur hn .ın muhteşem anlatımıyla müzeyi gezmek harika, sabaha kadar anlatsa zevkle dinlenir. Teşekkürler ????. Aynur hn sizi takip edebileceğimiz bir sosyal medya hesabınız var mı?

 • avatar

  @sduzgun

  Heybeliada'da bulunan ve İsmet İnönü 'nün kullandığı ev, müze olarak çok iyi düzenlenmiş ve korunmuş. İnönü ailesine ait özel eşyaların yanısıra pek çok fotoğraf ve tarihi belge de sergileniyor.Müze de görevli hanımefendinin olağanüstü anlatımı ve inanılmaz zerafetiyle ziyaretçilere gösterdiği ilgi, müze gezisinden alınan keyfi katlıyor.Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.Heybeliada'ya gidenlere müze ziyaretini öneririm. Müze girişi ücretsiz ve pazartesi hariç hergün açık.

 • avatar

  @serdar

  Heybeliada İskele'ye yürüyerek yaklaşık 12 dakika uzaklıkta bulunan ücretsiz bir müze. Görevli Aynur Hanım'ın eşsiz sohbeti eşliğinde adeta tarihte yolculuk ediyorsunuz. O kadar ilgili ki sizi kapıya kadar yolcu ediyor. Eşyalar iyi korunmuş ve dönemin cumhurbaşkanı tarafından kullanıldığı göz önüne alındığında oldukça mütevazi. Mutlaka gezilmeli... You can reach here by 12 min walk. It is a free museum which was used former Turkish President İsmet İnönü. There is a very kind and informative guide whose name is Aynur. I strongly recommend this place...

 • avatar

  @nurseltunca

  Heybeliada'ya yolu düşen herkesin ziyaret etmesini öneririm...Giriş ücretsiz. Müze'nin kadın rehberi sadece bilgi vermiyor, müze\evin tarihi\kültürel dokusunu( ilk sahiplerinin tarihi\kültürü de dahil) kavramainızı sağlıyor.. Saygın tarzı ve saygısı, donanımı ile.... Tarihsel kimliklerin(Atatürk ve İnönü,) insani yanlarını ve dostlukları 'keşfetmiş' duygusu ile ayrılıyorsunuz... Tabii, bugüne kadar ziyaret etmemiş olmanın (kendinize) kızgınlığı ile.

 • avatar

  @hakansungur

  Evet ev belki diğer şehirlerdeki benzeri evler tarzındaydı ama rehberimiz Aynur Hanım mükemmel türkçesi , konuklarına karşı olan ilgisi , bilgi anlamındaki donanımı ve işini severek yaptığını gösteren pozitif tarzıyla turu farklı bir boyuta getiriyor.İnsan soluksuz bir şekilde Aynur hanımı dinlemekten kendini alamıyor.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Sizede sırf Aynur Hanımı dinlemek için bile Heybeli Ada İsmet İnönü Evine gitmenizi tavsiye ediyorum.

 • avatar

  @turanyilmaztura

  Heybeliada'ya geldiğime değen en önemli yer. Tarihi yeniden yaşadım gibi. Aynur hanımın çok güzel sunumu eşliğinde bir yaşama tanıklık ettim. Herkese de tavsiye ederim.

 • avatar

  @mehmetbaris

  Ada gezimizi güzelleştiren bir müze gezisi oldu, tarihi değerimiz paşamızın evini muhteşem bir anlatıcı eşliğinde eşimle beraber gezdik çok güzeldi, hanfendiye teşekkür ederim çok güzel ilgi alaka gösterdi bize

 • avatar

  @denizozen

  Modern Türkiye'nin kuruluşuna ilişkin önemli kararların alındığı bu evi ziyaret etmelisiniz. Müzenin rehberi Aynur Hanım, ev hakkında her ayrıntıyı müthiş bir enerjiyle ve tarihi yaşayarak anlatıyor. O olmasaydı, kuru ve hatırımda pek de kalmayacak birkaç bilgi ile gezecek, geçip gidecektim. Her şey ehline emanet edilince ne güzel oluyor... ????

 • avatar

  @erlikhan

  Bu ülkeyi bizlere emanet eden ve bu uğurda bir ömür tüketen kadronun lideri ve ikinci adamının, alınmasından döşenmesine izleri ve emekleri olan bir yapıyı bir 29 Ekim günü gezmek çok daha etkileyici oldu. Aynur Hanımefendi içeride geçirdiğiniz her saniyeyi çok faydalı bir süreye dönüştürürken sizleri kitaplarda okuduğunuz anların sıcacık ayrıntıları ile buluşturuyor. Sanki bir kamera arkası deneyimi yaşıyorsunuz. Ulu Önderimiz Atatürk ve en yakın silah arkadaşlarından olan İsmet İNÖNÜ'nün temas ettiği her malzeme gözlerinizin önünde ete kemiğe bürünüyor. Heybeliada'ya yolunuz düşerse gidilmesi gereken değil, özellikle görülmesini önerdiğim Türk Tarihinin en şanlı ve bazen hüzünlü anlarından bazılarına tanıklık etmiş kadim bir bina. İnönü Vakfı'na bu binayı korudukları ve tanıtımını Aynur Hanım gibi ehil, yetenekli ve idealist bir Hanımefendiye emanet ettikleri için teşekkür ederiz.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar