icon

İstanbul Modern Sanat Müzesi

 • (13 Yorum)

Müzeler

4.5

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

İstanbul’un ilk modern sanat müzesi olan bu kuruluş; Eczacıbaşı firmasının öncülük etmesiyle kurulmuştur. Aynı zamanda da İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin kurulmasında İstanbul Kültür Sanat Vakfı da destekte bulunmuştur. 11 Aralık 2004 yılından itibaren ziyaretçilerine odaklanan hizmet vermeye başlamıştır.

Sanat Müzesi

İstanbul Modern Sanat Müzesi; Karaköy limanında yer almaktadır. Aynı zamanda da Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Tophane-i Amire arasında yer alan kısımda bulunmaktadır. İlk olarak Denizcilik İşletmeleri için depo olarak meydana getirilen binanın restore edilmesi ve müzeye dönüştürülmesi süreciyle beraber müze olarak hayata geçirildi.

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2003 yılında 8. Uluslar arası İstanbul Bienali’ye de ev sahipliği yaparak, organizasyon burada gerçekleştirildi. Başbakanlık tarafınca müze olarak düzenlenen ve sonrasında da Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım süreci için gerekli bir tarih olan 17 Aralık gününden önce hizmete girmesi planlanıldı. Böylelikle de 11 Aralık 2004 tarihinde ziyaretçilere açılarak, modern sanat eserlerini herkese sundu. Önceki yıllarda var olan Galataport nedeniyle geçici olarak Karaköy’deki Paket Postanesi binasında hizmet vermeye devam etti.

Tarihçe

20. yüzyıl genelinde yaşanan çağdaş sanat gelişmelerini İstanbul Modern Sanat Müzesiiçerisinde görebilmek mümkün olabiliyor. Gerek Türkiye gerekse de Dünya genelinde sanatçıların çalışmalarının izleyicilerle buluşmasını Yeni Yapıtlar Yeni Ufuklar sloganıyla gösteriyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Modern Sanat Müzesi içerisinde yer alan İstanbul Modern Koleksiyonu içerisinde resim ve heykel gibi farklı sanatçıların elinden çıkmış eserlere de yer veriliyor.

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin hayata geçirilmesiyle beraber İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı yurtdışından da ödül aldı. Legion d’Honneur nişanına layık görülen Oya Eczacıbaşı, sanata verdiği değerle de bilinen bir isim olarak kamuoyunda öne çıkıyor.

Ödüller

2009 yılında tertip edilen ve Bursa’da gerçekleştirilen Avrupa Müzeler Forumu doğrultusundaki değerlendirmeler sonrasında da İstanbul Modern Sanat Müzesi ödüle layık görüldü. Özel ödül alan İstanbul Modern Sanat Müzesi; sanatı ele alışı, yenilikçi tavrı ve ziyaretçilerine sunduğu önemden ötürü bu ödülü aldı. Her geçen gün yeni eserleri eklemeye devam eden İstanbul Modern Sanat Müzesi; ziyaretçilerini beklemeyi de sürdürüyor.

Sanal Olarak Gez

2018-2020 yılları arasında ziyaretçiyle buluşan koleksiyon sergimiz “Şimdinin Peşinde”yi sanal tur ile keşfedebilirsiniz. 33 sanatçının 42 çalışmasına yer veren, insanın kentle, doğayla, fiziki çevresiyle ve kendi benliğiyle olan ilişkisini; tarihsel, toplumsal ve kişisel bağlamda irdeleyen yapıtları bir araya getiren sergimize sanal ortamda ulaşmak için tıklayın.

Modern Sanat Müzesi Nerede, Giriş Ücreti ?

Modern Sanat Müzesi Müzesi İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. Müzeyi haftanın her günü 08:30 ila 20:00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Müzeye giriş ücreti 1 yetişkin için 90 TL 'dir. 

Not : İstanbul Modern, Karaköy’deki yeni binasına taşınıyor. Yeni binamızın açılışı için hazırlıklarımız devam ediyor. Açılış tarihiyle ilgili güncel bilgileri internet sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Hazır Gelmişken

Modern Sanat Müzesi 'ni gezmeye gelmişken İstanbul civarında gezilecek bir çok tarihi mekanı ve müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde bulunan İstanbul Müzeleri sayfasını ziyaret ederek İstanbul 'da gezilecek daha çok tarihi yeri ve müzeyi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Özellikler

İstanbul Modern Sanat MüzesiKredi Kartı
İstanbul Modern Sanat MüzesiSigara İçilmez
İstanbul Modern Sanat MüzesiPark Yeri
İstanbul Modern Sanat MüzesiMüze
İstanbul Modern Sanat MüzesiRezervasyon
İstanbul Modern Sanat MüzesiOnline Gez
İstanbul Modern Sanat MüzesiTarihi Yer
İstanbul Modern Sanat MüzesiGezilecek Yerler

Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.5
Puanlama :


 • avatar

  @sezginbesli7779

  Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesinde ki eserlere göre blraz zayıf ama 2 kez mimari ödül almış binası ile 10 dan fazla sergi alanı ile görülmeye değer, değerli blr sanat merkezi. Giriş ücretsiz. Galataport un 2400 araçlık otoparkını kullanabilirsiniz.

 • avatar

  @arzutasci

  Perşembe günü öğlen gittik. Güne özel ücretsiz olduğu için kalabalıktı. İçeri girişte çanta, şemsiye, mont vs bırakabileceğini ücretsiz vestiyer hizmeti var. 3. Kattan -1 e kadar sergiler var. Pandemi dolayısıyla 15 kişi alıyorlar, bu yüzden salon girişlerinde biraz bekleyebiliyorsunuz. Koleksiyonlar çok iyi. Özellikle ikinci kat etkileyici. 30-45 dk ayırmak gerekiyor en az. Tek eksisi çok fazla kural var, buda biraz sıkabiliyor.

 • avatar

  @Rehber

  Perşembe günü öğlen gittik. Güne özel ücretsiz olduğu için kalabalıktı. İçeri girişte çanta, şemsiye, mont vs bırakabileceğini ücretsiz vestiyer hizmeti var. 3. Kattan -1 e kadar sergiler var. Pandemi dolayısıyla 15 kişi alıyorlar, bu yüzden salon girişlerinde biraz bekleyebiliyorsunuz. Koleksiyonlar çok iyi. Özellikle ikinci kat etkileyici. 30-45 dk ayırmak gerekiyor en az. Tek eksisi çok fazla kural var, buda biraz sıkabiliyor.

 • avatar

  @caglaozdemir

  Perşembe günü gittik, ücretsizdi ama tavsiyem önceden haber verip randevu oluşturmanız çünkü bu şekilde giriş için beklemenize gerek kalmıyor. Zaten her katta belli bir sayı sınırı olduğundan bekleme durumu oluşabiliyor. Gezip görmek için güzel bir müze.

 • avatar

  @nurselcelik1938

  Perşembe günü ücretsiz dolayısıyla yoğunluk oluyor. Müzekart ile yılda bir defa ziyaret edebiliyorsunuz . Covid tedbirlerine uyuluyor, içeride yoğunluk bitmeden diğer ziyaretçileri almıyorlar. -1' inci katta kısa filmler bulunuyor, diğer katlarda çok güzel eserler mevcut. Görevli, video çekmenin yasak olduğunu yalnızca fotoğraf çekebilecğimizi belirtti. Fakat daha fazla eser görmeyi umut etmiştim.

 • avatar

  @birolyuksel3842

  Güzel sanatlar okuyan ve bu alana oldukça ilgili olan kızım ile beraber gittik... Oldukça keyif aldık diyebilirim... Eserler gerçekten dikkat çekici ve yüksek miktarda emek var... Sunum ve mekan ambiansı da oldukça kaliteli... Tek eksikler eser çeşitliliğinin azlığı ve güvenlik görevlisi meslektaşların eserlere zarar verilmemesi adına sizlerden çok daha fazla titiz, takipte bulunması... Genel olarak güzel bir mekan

 • avatar

  @talha4716

  Özellikle salı günü gittik. Bunun sebebi; öğrenciye, öğlen saat ikiden akşam altıya kadar ücretsiz olmasıydı. Hep gezmek istediğim müzelerden bir tanesiydi. Son derece keyifliydi, ilgimi çeken birçok eser gördüm. Tek başınıza gitmenizi tavsiye etmem. Birlikte düşünmek ve birlikte yorumlamak daha zevkli oluyor. Dört ayrı kat bulunuyor, hepsi de birbirinden güzel eserlerle dolu. Tabii koca modern sanat müzesinde anlam veremediğimiz, ilgimizi çekmeyen eserler de bulunuyor. Çektiğim birkaç tane fotoğrafı aşağıya bırakayım.

 • avatar

  @amnerisfacchini

  Hoş bir havası var fakat danışmada (sinema bölümünün orada) bulunan hanımefendi bize çok tuhaf davrandı sanki gelmemizden rahatsız olmuş gibi. Kendisine soru soruyoruz gözlerini deviriyor ve yer yer konuşma zahmetinde bulunmak bile istemedi. Diğer çalışanlar gayet kibarlarken o kadının tavrı hiç hoş değildi onun dışında öğrenci 20tl dedi ve biz 100tl uzattığımızda 50tl verdi geri. Kadın o kadar soğuk baktı ki bize neden diye soramadık bile. Müze kart için ise öğrenci müze kartının geçmediğini sadece 60tl olan müzekartın geçerli olduğunu söyledi. Müze genel anlamda gayet hoş ve güzel. Gidilir fakat mümkünse o kadın ile muhattap olmayın çünkü sanırım ziyaretçiden hoşlanmıyor ve ciddi bir iletişim sorunu yaşatıyor.

 • avatar

  @salkimsarikas4443

  Ziyaret Saatleri Salı - Cumartesi 10.00 - 18.00 Pazar 11.00 - 18.00 Pazartesi Kapalı Çevrimiçi Rezervasyon İstanbul Modern Sanat Müzesi, her yıl 1 Ocak’ta ve dini bayramların ilk günlerinde kapalıdır. Covid-19 için alınan önlemler kapsamında İstanbul Modern Kütüphane kapalıdır. Ücretler Tam: 45 TL İndirimli (Öğrenci, Öğretmen, Emekli ve 65 Yaş Üstündekiler): 26 TL Gruplar (10 kişi ve üzeri): 37 TL Uluslararası ziyaretçiler Tam: 95 TL İndirimli (Öğrenci ve 65 Yaş Üstündekiler): 72 TL Gruplar (10 kişi ve üzeri): 72 TL İstanbul Modern Üyeleri, Engelli Ziyaretçiler, 12 Yaşından Küçük Çocuklar, ICOM, CIMAM, MMKD Kart Sahipleri: Ücretsiz Perşembe günleri Türkiye’de ikamet eden ziyaretçilere ücretsizdir. Salı günleri saat 14.00 - 18.00 arası, 18 - 25 yaşındaki, Türkiye’de ikamet eden gençlere ücretsizdir. İndirimli giriş için (Öğrenci, Öğretmen, Emekli ve 65 Yaş Üstündekiler) ilgili kimlik kartının gişede ibraz edilmesi gereklidir. Sinema Gösterim Ücretleri İstanbul Modern Sinema: 26 TL İstanbul Modern üyelerine ücretsizdir. Müze giriş ücretine bir adet sinema giriş kuponu dahildir. Sinema girişleri hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Müzekart+ ile İstanbul Modern’i yılda bir kez ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Detaylar için tıklayınız. Müzenin kendi otoparkı bulunmamaktadır ancak bölgede halka açık otoparklar mevcuttur. -Beyoğlu Tepebaşı Katlı Otoparkı (TRT Binası yanı) -Parktürk Şişhane Katlı Otoparkıı COVID-19 ÖNLEMLERİ Olanaklar ve Kurallar • Müzenin tüm etkinliklerine tekerlekli sandalyeyle ulaşılabilir. • Müzeye bebek arabasıyla giriş yapılabilir. 6 ay-4 yaş arası çocuk sahibi ziyaretçilerimiz, Grupbaby tarafından müzemize hediye edilen Quinny marka bebek arabalarını ücretsiz olarak kullanabilir. • Bebek arabalarını ödünç almak için ziyaretçilerimizin müze biletlerini göstererek, kimliklerini vestiyere bırakmaları yeterlidir. • Müzeye rehber köpekler hariç evcil hayvan kabuledilmemektedir. • Salonlarda sigara içmek, salonlara yiyecek ve içecek sokmak yasaktır. • Müze ziyaretçilerimizin şemsiye, büyük boy çanta, sırt çantası ve bagajlarını vestiyere bırakmaları gerekmektedir. • Sinema gösterimleri için giriş kuponunuzu gişeden almanızı rica eder, oturma kapasitesi sebebiyle her gösterim için belirli sayıda kupon verileceğini hatırlatırız. • Film gösterimimiz başlamadan 5 dakika önce salonda yerlerinizi almanız rica edilir. Boş kalan yerler sıradaki ziyaretçilerimize verilecektir. Giriş kuponu belirtilen gösterim saatine ait olduğundan, diğer gösterimler için ayrı kupon alınması gerekmektedir. • Kişisel kullanım amacıyla, anı niteliğinde, profesyonel olmayan fotoğraf çekimleri yapılabilir; video çekilemez. Fotoğraflar flaşsız olarak ve tripod kullanılmaksızın çekilebilir. Alınan görüntülerin kişisel amaç dışında her türlü kullanımı, çoğaltımı, yayımı, satışı ve topluma iletimi vb, İstanbul Modern’in önceden yazılı iznine tabidir.

 • avatar

  @arzutasci

  İstanbul’daki müzelerin bir tanesi de İstanbul Modern Sanat Müzesi. 2004 senesinde hizmete açılan ve Türkiye’nin özel girişimler aracılığıyla kurulan ilk modern sanat müzesi olma unvanını taşıyan İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin arkasında aslında 20 seneye yakın bir çalışma yatıyor. 8 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen müze, kurulduğundan bu yana binlerce yerli ve yabancı misafiri ağırladı. Müze içerisinde sergiler ve galerilerin yanı sıra sinema, kütüphane, restoran, ücretsiz eğitim programları, sosyal proje çalışmaları ve atölyeler yer alıyor.

 • avatar

  @alperkam9236

  Karaköy limanında, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Tophane-i Amire arasında yer alan İstanbul Modern, T.C. Denizcilik İşletmeleri için kuru yük deposu olarak inşa edilen 4 no'lu antrepo binasının müzeye dönüştürülmesi ile hayata geçirildi. 2003 yılında gerçekleştirilen 8. Uluslararası İstanbul Bienali'ne de ev sahipliği yapan bina, başbakanlık tarafından müze olarak tahsis edildı ve kendisinin Türkiye'ye AB üyeliği için müzareke tarihi verilecek olan 17 Aralık tarihinden önce yapımının tamamlanması isteği üzerine 11 Aralık 2004'te hizmete açıldı.

 • avatar

  @ufukacikay

  Mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir müze.

 • avatar

  @nazanyelkenkaya510

  Çok güzel bir müze perşembe günleri ücretsiz Diğer günlerde öğrenciler için 20 tl


 • Künye

  ✅ Müzeler : İstanbul Modern Sanat Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 13 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.5/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 08:30 - 20:00
  Salı 08:30 - 20:00
  Çarşamba 08:30 - 20:00
  Perşembe 08:30 - 20:00
  Cuma 08:30 - 20:00
  Cumartesi 08:30 - 20:00
  Pazar 08:30 - 20:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler İstanbul Modern Sanat Müzesi İstanbul Modern Sanat Müzesi +902123347300 Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Cd. No:1/1, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye İstanbul Modern Sanat Müzesi İstanbul Modern Sanat Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. İstanbul Modern Sanat Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 41.0255656 28.9829207 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.5/5 13