icon
Yükleniyor..

Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi

Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi: Kaman bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kaman Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Kaman sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Devamını Göster

Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Sigara İçilmez
Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Müze
Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Tarihi Yer
Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.6 Puan

 • avatar

  @sinemakyuz

  Mükemmel bir yer. Muzekart ile giris, otopark mevcut. Müze keyifli, müzenin höyük şeklinde yapılmış olmasi ise ayrıca hoş bir detay. Japon bahçesi gezilmeye değer, cok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kaman cevizi almayı unutmayın

 • avatar

  @hasanyuksek

  Mükemmel bir yer,tarih kokan müthiş bir müze ve japon bahçesi, kamanin içinde saklı kalmış bir hazine,herkese gitmesi için tavsiye ediyorum. Mutlaka görülmeli..

 • avatar

  @hasantekinaslan

  Müthiş bir yer yapmışlar. Müzesi harika. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mutlaka görün ve Japon bahçesini gezin

 • avatar

  @cihansenyuz

  Kazı alanına girilemiyor sanırım. Bi giriş buldum ama çamur bir yol ve ortam inşaat alanı gibiydi. Turistik ziyarete hazır bir yer değil. Girmeden döndüm

 • avatar

  @coskunmutlu

  Japon Prensi Mikayese kazı başlatmıştı. Tarihi bir höyük. İçinde japon bahçesi var. Süs havuzlarında japon balıkları yüzüyor yazın. Müzesi harika. Küçük ama çok şey bulabilirsiniz elbette görmek isteyenidir bu sözlerim.

 • avatar

  @ozgurbozdag

  Harika bir yer

 • avatar

  @bykarakus

  Kaman Kalehöyük-Kırşehir Ankara’nın 130 km. güneydoğusunda, Kırşehir ili sınırlarında yer alan Kaman Kalehöyük, Ortaçağ’dan Eski Tunç Çağı’na kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış. “ Dr. Sachihiro Omura’nın yürüttüğü kazılardan çıkanların sergilendiği müzeyi gezmek de, Japon imparatorluk ailesinin desteğiyle yapılan ve Japonya dışındaki en büyük Japon bahçesini görmek keyifli bir hafta sonu geçirmenizi sağlayacak.

 • avatar

  @ibrahimgunhanba

  Müzesi çok başarılı, tarihi sırada katman katman yapılan. Kazılar sergilenmektedir. Müzenin etrafında Japon botanik parkı görülmeye değer. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın derim.

 • avatar

  @bizdeakilcok

  Gerçekten güzel ve nezih olmuş.Sadece gezinti amaçlı olması da iyi olmuş böylece daha sağlıklı bir şekilde muhafaza edilecektir.Yolunuz düşerse mutlaka uğrayınız.Kaman'dan sonra Kırşehir istakametine 6 km.

 • avatar

  @bizdeakilcok

  Gerçekten güzel ve nezih olmuş.Sadece gezinti amaçlı olması da iyi olmuş böylece daha sağlıklı bir şekilde muhafaza edilecektir.Yolunuz düşerse mutlaka uğrayınız.Kaman'dan sonra Kırşehir istakametine 6 km.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar