Karacasu Etnografya Müzesi

4.6 (5 Yorum)
Karacasu Etnografya Müzesi: Karacasu bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Karacasu Etnografya Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Karacasu Etnografya Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Karacasu Etnografya Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Karacasu Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Karacasu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Karacasu Etnografya Müzesi Sigara İçilmez
Karacasu Etnografya Müzesi Müze
Karacasu Etnografya Müzesi Tarihi Yer
Karacasu Etnografya Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Yaylalı, Tavas Cd., 09370 Karacasu/Aydın, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.6 Puan

 • avatar

  Sergen Sivri

  Gerçekten müzeleri dolaşmaktan çok zevk alıyorum. Mutlaka gezmenizi öneririm. Çok harika yerler var. Tarihi gezip görmek okumaktan daha fayladali. Ben kalabalık gezmeyi her zaman çok seviyorum. Hem eğleniyorum hemde öğreniyorum. Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Tarihi yerleri gezin ve görün.

 • avatar

  B. MUTLU

  Karacasu ilce merkezin de karacasunun. Folklorik tarihi gecmisine kisa bir yolculuk bir saattte olsa da zaman ayırın

 • avatar

  bahadır koçak

  Küçük bir müze yerel eski silah kama vs dokuma demir işleri sergileniyor...

 • avatar

  Aydin İlhan

  Isparta da görmeden dönmeyin 10 katlı bir müze

 • avatar

  Fatih Ulukütük

  Karacasu Etnografya Müzesi Türk Kültürünün en eski yerleşimleri arasında yer alan Karacasu’nun ve tüm yörenin yakın geçmişteti sosyo-kültürel geçmişi hakkında bilgi veren eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi 2007 yılında açıldı. Mülkiyeti Karacasu Belediyesi’ne ait olan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kullanımına tahsis edilen 500 metrekarelik kapalı mekanda yer alan müzede farklı müzelerden derlenen etnografik eserler dışında Karacasu yöresinden ele geçen kimi eserler de sergilenmektedir. Müzede ayrıca yörenin geleneksel zanaatları hakkında bili veren teşhir düzenlemesi de mevcuttur. Karacasu Ethnography Museum The Ethnography Museum was opened in 2007, where works on the socio-cultural background of Karacasu, which is one of the oldest settlements of Turkish Culture, and the recent past of the whole region were exhibited. The museum, which is owned by Karacasu Municipality and has 500 square meters of indoor space allocated to the use of the Ministry of Culture and Tourism, also exhibits some artifacts from the Karacasu region, apart from the ethnographic artifacts collected from different museums. The museum also has a showcasing that gives information about the traditional crafts of the region.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar