icon
Yükleniyor..

Kaymakamlar Müzesi

Kaymakamlar Muze Safranbolu bulunan Plajlar 'den biridir. Bu sayfa Kaymakamlar Muze hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kaymakamlar Muze hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kaymakamlar Muze düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Safranbolu Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Safranbolu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Kaymakamlar Müzesi Sigara İçilmez
Kaymakamlar Müzesi Park Yeri
Kaymakamlar Müzesi Müze
Kaymakamlar Müzesi Ücretsiz
+(3)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.8181818181818 Puan

 • avatar

  @dgdurmaz

  Safranbolu evlerini güzel yansıtan bir müze. Karakteristik taş sokaktan, bahçeye ve müzeye iki ayrı giriş var. Giriş katta, sağdaki salonda Safranbolu ile ilgili güzel kısa bir tanıtım yapılıyor. Vakit ayırmanızi tavsiye ederim. Dönemin yaşantısını guzel yansıtmışlar. Giriş ücreti yetiskin 15 TL, çocuk 10 tl. Müze kart geçmiyor. Biletleri muhafaza edip gün içerisinde tepedeki eski hükümet konağı olan, kent Tarih Müzesine de girebilirsiniz. Süs havuzu da olan ve kafeterya olarak kullanılan güzel bir bahçesi var. Bir yorgunluk kahvesi için sakın, huzurlu bir bahçe.

 • avatar

  @bilalihtiyar

  Safranbolu’ya gelen ve herkesin gezi duraklarından biri olan kaymakamlar gezi evi, güzel hoş bir müze giriş 15 ₺

 • avatar

  @ankararehberi

  Safranbolu gezimizin bir durağıda Kaymakamlar evi oldu. Girişler ücretli öğrenci (7-18 yaş) 10 tl yetişkin 15 tl. Konak 3 kattan oluşuyor. Eski köy ve ev yaşamını temsilen eşyalar bulunuyor. Haremlik selamlık odaları, gelin odası, misafir odası, çocuk odası ve mutfak bölümlerinden oluşuyor. Mankenlerle canlandırmalar yapılmış. Girişte bir kafesi mevcut gezdikten sonra oturup birşeyler yiyip içebilirsiniz. Son olarak buraya girişte aldığınız biletlerle Kent Tarihi Müzesini ücret ödemeden gezebilirsiniz

 • avatar

  @melihablak

  Safranbolu zengin evi nasıl olur diyebileceğiniz bir örnek ;). Aynı biletle Kent Tarihi müzesine girelebiliniyor. Gayet güzel örneklerle döşenmiş. Otopark olarak uzak bir noktaya parkedip eski şehri 2 saatte rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

 • avatar

  @gbahar

  Çok güzel ve tarihi bir mekan. Eğer kent müzesine giriş ücreti ödediyseniz aynı gün içerisinde aynı biletle burayı da gezebilirsiniz. İnsanı geçmişe yolculuk yaptıran, kaybettiğimiz estetik ve yaşam mimarisini hatırlatan hoş bir ortam.

 • avatar

  @muratyildirim

  Kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir mekan

 • avatar

  @hakanb

  Safranbolu geziniz için mutlaka uğrayın. Kent müzesi bileti ile burası ekstra ücret ödemeden gezilebiliyor. (Yetişkin 15 TL, haziran-2022) mutlaka 3.kattan oda penceresinden Safranbolu manzarasını izleyin.

 • avatar

  @burakyilmaz

  Giriş fiyatı gayet uygun (10₺). Görülmeye değer.

 • avatar

  @gaiusplinius

  Safranbolu’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri, keşke biraz daha bütçesi olsa ve daha detaylı ve zengin o döneme ait eşya ve erzak ile dekore edilseydi.

 • avatar

  @musacirnaz

  Tadilat da olduğu için gezmedik

 • avatar

  @mynnk

  Konum yanlış arkadaşlar. Doğru konumu esnaflara sorarak öğrenebilirsiniz. Harika, fotoğraflar çekebileceğiniz, 5 lira giriş ücreti olan tarihi kaymakamlar gezi evi


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar