Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi

4.8571428571429 (7 Yorum)
Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi: Kayseri bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kayseri Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Kayseri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi Sigara İçilmez
Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi Müze
Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi Tarihi Yer
Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Tacettin Veli, İnönü Blv. No:72, 38050 Melikgazi/Kayseri, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.8571428571429 Puan

 • avatar

  Sümeyye A

  Milli mücadelede simge olmuş mekanların başında yer almakta. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda önemli bir çok şahsiyeti yetiştirmiş Osmanlı zamanından kalma bir lise. Yakın tarihe ışık tutan şahsiyetlerde bu okuldan mezun olmuş olması da ayrı bir önem atfediyor. Ankara’ya yaklaşan düşman sebebiyle meclisi mebusanın Kayseri’ye taşınması gündeme gelir ve bu girişim düşmanın püskürtülmesiyle akim kalır. Meclis için yaptırılan kürsünün benzeri sergilenmekte. Dönemin Osmanlıca basılan gazetelerini ekrana dokunarak büyüteç ile Türkçe latin alfabesiyle ve İngilizce okuyabiliyorsunuz. Bir sınıfta okuldan mezun olan tanınmış şahsiyetlerin heykelleri var. Etkileyici olan bir diğer görsel de okulun 1920-1921 mezunlarının diplomaları. O yıl bütün son sınıflar kurtuluş savaşına katıldığı ve şehit olduğu için hiç mezun verememiş. Allah onlardan razı olsun. Mekanları ali, ruhları şadolsun.

 • avatar

  Samet Aslan

  Mükemmel bir müze. Girişteki yaşlı amca o kadar naif o kadar tatlı ki sanki size 5 yıldızlı otel resepsiyonundasınız hissi yaşatıyor. Böyle güzel insanları lütfen kaybetmeyin.

 • avatar

  Safa KUL

  Kayseride gezilecek çok yer var ve bence gezmeye başlanacak ilk yer burası. Konsept olarak gerçekten başarılı. Gezmek için en az bir saat ayırın. Lisede kullanılan metaryallere/malzemelere zamanın şartlarını düşününce şaşmamak elde değil. Binası, dizaynı, her şey çok güzel ama iki katlı binanın ikinci katını gezememek üzücü. İkinci katını müdüriyete ayırmışlar.

 • avatar

  erdol abbas

  Sakarya Savaşı kazanılmasaydı başken Kayseri olacaktı, Kayseri Lisesi de Büyük Millet Meclisi. Kürsü hazırlanmış, bazı evrak taşınmıştı.

 • Çok emek harcanmış ve çok güzel dizayn edilmiş bir müze. Tabii ki gittiğiniz zaman mutlaka ziyaret edin.

 • avatar

  İbrahim Koşun

  İçerisisi inanılmaz iyi, görseller maketler harika ince ince ayrıntısına kadar herşey mükemmel, mutlaka görülüp hissedilmesi yavaş yavaş tadını çıkararak gezilmesi gerekiyor

 • avatar

  Aysegul K

  5₺ gibi bir ücretle tarihimizi daha iyi tanıyabilmek adına güzel bir fırsat, üst katıda kullanıma açılsa daha iyi


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar