Konya Arkeoloji Müzesi

2.6666666666667 (6 Yorum)
Konya Arkeoloji Müzesi: Konya bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Konya Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Konya Arkeoloji Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Konya Arkeoloji Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Konya Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Konya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Konya Arkeoloji Müzesi Sigara İçilmez
Konya Arkeoloji Müzesi Müze
Konya Arkeoloji Müzesi Tarihi Yer
Konya Arkeoloji Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Sahibiata, Sahibiata Cd. No:91, 42200 Meram/Konya, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 2.6666666666667 Puan

 • avatar

  Elif Nur Çelikcan

  Aziz Pavlos Kilisesi yakınlarındaki gezilecek yerlere bakarken rastgele bulduk burayı. 3 senedir Konya'dayım ne Konyalı birinden duydum bir arkeoloji müzesi olduğunu ne de ilgili makamlarca Sille, Alaaddin Tepesi gibi reklamının yapıldığını gördüm. Hadi yeterli PR yapmayı bir kenara bırakalım birçok lahit, heykel ve bir mozaik müzenin bahçesinde öylece duruyor. Yıl boyunca yağmura, kara, güneşe maruz kalıyor, hadi müze içerisinde sergileyemiyorsunuz bari üstlerine tente yapsaydınız da doğrudan maruz kalmasalardı dış etkenlere. Bunu da yapamadınız diyelim her eserin yanına kıyısına köşesine eserin künyesini de mi iliştiremediniz. Hakkında yeterli bilgi verilen eser neredeyse yok denecek kadar az. Sanki öylece bir kenara atılıp alın bakın ve gidin demek istenmiş gibi. Güzelim lahitler, heykeller bu sorumsuzluk yüzünden heba olup gidecek.

 • avatar

  Kursat guleryuz

  Konya gibi arkeolojik bulgular açısından oldukça verimli bir şehire gerek mimarisi gerek konumu gerekse eser zenginliği açısından yakışmayan, Konya'ya göre zayıf kalmış bir müze.. Konumu artık oldukça şehrin varoşu sayılabilecek, mültecilerden neredeyse yerli vatandaş ve işletmenin olmadığı, yanınızda bir bayan varsa tedirgin olarak gideceğiniz bir nokta.. İstanbul arkeoloji müzesindeki Sidamara Antik Kenti buluntuları, Anadolu Medeniyetler müzesindeki Çatalhöyük buluntularının bir kısmı esas yerinde yani Konya Arkeoloji müzesinde sergilenerek müze zenginleştirilmeli..

 • avatar

  Yusuf Koca

  Konumu kötü. Merkezden Alaattin tepesi tarafından yürüyorsanız çok tekinsiz bir mahalleden geçilerek gidiliyor. Giriş ücretsiz fakat bilet falan da kesilmiyor. Bir müzeye en azından kaç kişinin ziyaret ettiği bilinmesi için bilet kesilmesi mantıklı olurdu. Eserler öylece ortada duruyor herkes dokunuyor. Açıklamaları yetersiz. Bina bakımsız, depo gibi bir yer. Kafe, oturacak bir alan da yok. Uğramazsanız pek bir şey kaybetmezsiniz.

 • avatar

  Koray Bayraktutan

  Ülkemizin en eski 2. Arkeoloji müzesinin bu halini görmek acı verici. İlgisiz ve unutulmuş. Öğlen saat 11de ziyaret ettim ve kimse yoktu, güvenlik müzenin kapısının kilidini ben gelince açtı. Konya'ya Türkiye'nin ve dünyanın 4 bir yanından mevlana için insanlar geliyo fakat kimse buraya uğramıyor. Kültür müdürlüğü bu müzenin varlığını bile unutmuş olabilir. Bu kadar değerli eserlerin olduğu bir müze ancak bu kadar bakımsız bırakılabilinirdi. İçindeki ve bahçesindeki eserlerin dışında yapının kendisi de bir kültür mirası niteliğinde ama malesef bu müzeyi gözden çıkarmışlar. Acil bir şekilde yapının elden geçirilmesi ve sergilemenin yeniden düzenlenmesi gerekmekte.

 • avatar

  Ali UCAR

  "Siz niye geldiniz ki simdi" edasiyla karsilanip kendi halimize birakildigimiz, herseyi elleyebilme ozgurlugunuzun oldugu ilginc bir muze... Muhtesem bi potansiyel bir o kadar da muhtesem bir vurdum duymazlik ornegi... Gidin, gorun, belki ilgi artinca orada bir muze oldugu ve oraninda aslinda bir muze oodugu gelir akillara....

 • avatar

  / Skorpion \

  Daha girer girmez sizi karşılayan heykellerin o ince mimarisi ve ilerledikçe derinlik kazanan taş işçiliği... Tek kelime ile muazzam. Eğer ailecek çarşıda dolaşıyorsanız ve vakit öldürmekten hoşlanan biriyseniz, azıcıkta sanata ilginiz varsa yapmanız gerekeni siz zaten biliyorsunuz. Müze, girdikten sonra heykel sanatında, dışarda gördüklerinizden daha usta eserlerle karşılıyor. İlerledikçe karşınıza çıkanların daha yaşlı olduklarını göreceksiniz MÖ 6500, şaşırtıcı. Ayrıca diğer müzelere göre girişi ücretsiz, iyi eğlenceler.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar