Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi

Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi: Şanlıurfa bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Şanlıurfa Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Şanlıurfa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Daha fazla göster

Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi Ücretsiz Wifi
Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi Kredi Kartı
Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi Sigara İçilmez
Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi Park Yeri
+(1)

Fiyatlar


Konum

Kuzgunkavak, 42050 Karatay/Konya, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 3.8 Puan

 • avatar

  Volkan TUTUŞ

  Eski anaokulum ????

 • avatar

  Erol Sarı

  Milli Eğitim Bakanlığınca her ilde bir tane kurulması planlanan, milli eğitimin tarihini anlatan müzelerin ilki. 1899-1927 yılları arasında da Anadolu'nun ilk müzesi olan "Müzeyi Hümayun" (ki açılışı ressam Osman Hamdi yapmıştır) binasında hizmet gören maarif müzesi 2000'e yakın eğitim materyali ile ziyaretçilerini eğitimin dününe götürüyor. Beşyola yakın, Karma Ortaokulun bahçesinde. Giriş ortaokuldan, görevli arkadaş genelde girişteki kulübede oluyor. Müze binası 2010-2011'de yeniden yapıldı. Bir bölümü sınıf şeklinde düzenlenen binada yok yok. Siz de bağış yapabilirsiniz. Ahmet beye ilgi ve bilgisi için çok teşekkürler.

 • avatar

  Salih Alkan

  Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, açılan ve 120 yıldır kullanılan 2000 bini aşkın eğitim materyalinin sergilendiği İl Eğitim Tarihi Müzesi, eğitim tarihine ışık tutuyor. Müzede öğrencilerin giydiği siyah önlükten tutunda, Osmanlıca yazılmış, diplomalar, kayıt defterleri, piyano, dondurulmuş deney hayvanları, yatılı okullarda kullanılan çamaşır makinası ve ütüye kadar her türlü eğitim araç ve gereci bulmak mümkün. Konya'da geçen yıl 24 Kasım Öğretmen Günü'nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 1899 yılında Anadolu'daki ilk müzelerden biri olarak açılan ve daha sonra anaokulu olarak kullanılan Müzeyi Hümanyum binasına 'İl Eğitim Tarihi Müzesi' açıldı. Müzede 120 yıldır kullanılan eğitim araç gereçleri sergileniyor.

 • Konya Eğitim Müzesi eskiden Karma ortaokulu olarak bilinen okulun içerisinde küçük ve güzel bir müze müzenin çalışanları güleryüzlü ve ilgili müzenin içerinde pek fazla bir şey yok ama yine eğitim tarihi ile ilgili bir fikir verecektir.

 • avatar

  Tahir Yaman

  Vesile olanları tebrik ediyorum. Daha da gelişip güzel olur inşallah.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar