icon
Yükleniyor..

Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi

Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Muzesi Kütahya bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kütahya Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Kütahya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi Sigara İçilmez
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi Park Yeri
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi Müze
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi Ücretsiz
+(3)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.7 Puan

 • avatar

  @ahmetozkan

  Harika bir yer. Kütahya ve Türkiye içi tarifsiz. Sanata ve sanatçıya önem verilmesi Harika.

 • avatar

  @ekremtopuz

  Kapıyı çalarak giriyorsunuz ve içeride sizi çok güzel yakın tarih kokan bir müze karşılıyor. Eğer yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

 • avatar

  @ibrahimkeskin

  Çok beğendim girişte ilk başta kapalı olduğunu düşünmüştük o yüzden neredeyse kaçırıyorum içeriden müze rehberi dönünce görme fırsatımız oldu giriş ücreti 1.25 TL gibi komik bi rakam ama kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri ilk kat fotoğraf odaları 2. Kat çeşit çeşit dönemin esnaflarının maketleri ve eşyaları ile doldurulmuş 3. Kat ise yöresel kıyafetler ve o dönemde kullanılan eşyalarla dolu kıyafetlerin hepsi ayrı güzel ayrıca merdivenlerin orada ressam Ahmet Yakupoğlunun Kütahya yi resmeden tabloları mevcut

 • avatar

  @beyzanuraydin

  Cok güzel hazırlanmış bir müze Giriş katinda şehrin tarihi ilkleri ve özelliklerini anlatıyor. 1.katta Kütahya yöresi işçiĺikleri 2.katta geleneksel kıyafetler ve günlük yaşamdan örnekler mevcut Giriş ücreti 1.25 Kapısı kapalı mutlaka tıklayıp bekleyin içeriden açıyorlar Yolunuz düşerse mutlaka uğramalisiniz.

 • avatar

  @halenurugur

  İçerisinde kütahya tarihini ve eskiden yapılan meslek grupların tanıtımı yapılmış. Girişte 1.25 tl lik biletleri alıp müzeyi gezebiliyorsunuz. Görevliler size nasıl gezmeniz gerektiğini anlatıyor ve biraz tarihi bilgi veriyor. Gitmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @esrabozkurt

  Kaçıncı gezişim olmasına rağmen hala sanki ilk defa geziyor gibi oluyorum. Personelin ilgisi on numara

 • avatar

  @pinararman

  Öncelikle kapıyı çaldık, üçüncü çalışımızda açıldı. Görevlinin yorumu: “Kapıyı çok zorladınız, açalım bari.” (!!!) oldu. Pandemi sürecinde olmamıza rağmen görevliler maske takmıyordu. Biz maskeliydik. Erkek görevli usulünce müze hakkında bilgi verirken, kadın görevli, fotoğraflar üzerinde yazılı uyarı olmamasına rağmen, dokunduk diye, güya pandemi nedeniyle dokunmamamızı uygunsuz bir dille, tabiri caizse çocuk azarlar gibi bir tavırla, bağıra çağıra söylendi. Bu tavır bir müze çalışanı olarak kendisine yakışmadı. Kendisi adına çok üzüldük. Daha hümanist, hoşgörülü birilerinin çalışması uygun olurdu… ayrıca içerisi çok kirliydi, üst katlarda galoşlar yerlerde hoş olmayan görüntüler oluşturuyordu. Maketler üzerindeki giysiler de kirden renk değiştirmişti…

 • avatar

  @mehmetakkus

  Çini üzerine dünyaca ünlü bir Türk sanatçının muhteşem eserlerini gördük sizlerede tavsiye ederim

 • avatar

  @ersinbacaksiz

  Tanıtım personeli Asena hanım konuya vakıf ve şehirle ilgilide oldukca faydalı bilgiler verdi . teşekkür ederim.

 • avatar

  @erkankulaksiz

  1912 yılında inşa edilmiş tarihi bir konağın içinde Kütahya tarihini en eskilerden taa 5 6 bin yıl öncesinden alıp günümüze kadar anlatan şirin bir müze. 3 kattan oluşuyor. Giriş kat eski zamanları anlatırken orta kat ve üst kat konağın inşa edildiği zamanlardaki Kütahya yaşamına ışık tutuyor. O dönemki meslekleri, o dönemde konağın odalarının hangi amaçlarla kullanıldığını görebiliyorsunuz. Giriş ücreti biraz pahalı :) 1 lira 25 kuruş.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar