icon

Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi

 • (10 Yorum)

Müzeler

4.7

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Kütahya belediyesi kent tarihi müzesi, tarihi anıtlar, arkeolojik kalıntılar ve arkeolojik kazılar ile ilgili çalışmalar yapan turizm cenneti bir müze olarak öne çıkmaktadır. Kütahya, Türkiye'nin Batı Anadolu bölgesinde bulunan çok önemli bir şehirdir. Kütahya, tarihi dokusuyla ziyaretçilere keyifli bir şehir olarak gözükmektedir. Kütahya'daki en önemli mekanlarından biri de Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'dir.

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'nin Konumu

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi, Kütahya Merkez Şehir Merkezi'nde ve Batı Anadolu bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olan Kütahya şehir merkezinde hizmet vermektedir. Müzede Kütahya'nın tarihi ve arkeolojik kalıntılarının gösterildiği çok çeşitli sergi ve müzesi olarak ziyaretçileriyle buluşmaktadır.

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'nin Zenginlikleri

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi, tarihi ve arkeolojik zenginlikleriyle ziyaretçilerini büyüleyecek bir mekan olarak öne çıkmaktadır. Müzede, ilçeye ait tarihi anıtlar, arkeolojik kalıntılar ve arkeolojik kazılar ile ilgili çalışmalar yer almaktadır. Müzede Kütahya ve çevresinden toplanan arkeolojik eserler, arkeolojik kazılarla elde edilen bulgular, fotoğraflar, tarihsemler, arkeolojik kazı ekipmanları gibi çok çeşitli sergiler sunulmaktadır.

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'nde Gezilecek Yerler

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi, ziyaretçilerine arkeolojik kazılar, tarihi anıtlar ve arkeolojik kalıntılar hakkında çok çeşitli eşyalarla tanışma olanağı sağlamaktadır. Müzede, Kütahya'nın antik çağlardan günümüze farklı zamanlarda yaşamış olan tarihi kişilerle ilgili çalışmalar ve arkeolojik kalıntılar gibi çeşitli sergiler mevcuttur. Müzede, kaleler, kiliseler, köprüler, hamamlar ve eski çeşmeler gibi tarihi yapılar yer almaktadır. Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'nde gezilebilecek diğer görkemli mekanlar arasında Kurşunlu Köşk, Sakarya Köprüsü ve Mihalıççı Camii yer almaktadır.

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'nin Avantajları

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi, ziyaretçileri Türkiye'nin tarihi ve arkeolojik zenginlikleri hakkında bilgilendirmek için benzersiz bir mekan olarak öne çıkmaktadır. Müzenin içerisinde, çağrışımlar ile sergilenen arkeolojik eserler, fotoğraflar ve arkeolojik kazılarla elde edilen bulgular ile arkeolojik eşyalar, özgün dokumalar, bölgenin tarihsel yapısı ve tarihi kişiler hakkında bilgi edinme olanağı sağlamaktadır. Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi ayrıca, arkeolojik kazılar ve arkeolojik kalıntılar üzerine kapsamlı araştırmalar yapmak için öğrencilere ve araştırmacılara çok önemli bir mekan olarak hizmet vermektedir.

Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi, özgün dokumanları, arkeolojik eserleri, fotoğrafları ve çok çeşitli sergileriyle güzel bir müze olarak Kütahya ve çevresinde gezilecek yerlerin başında gelmektedir. Ziyaretçiler, müzedeki tarihi ve arkeolojik unsurların özgünlüğünü ve özeliklerini keşfeterek arkeolojinin kültürel mirasını öğrenebilmektedir.  Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi, Kütahya merkez şehir merkezinde çok önemli bir tarihi ve arkeolojik zenginliği olan benzersiz bir mekandır.

Özellikler

Kutahya Belediyesi Kent Tarihi MüzesiSigara İçilmez
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi MüzesiPark Yeri
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi MüzesiMüze
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi MüzesiÜcretsiz
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi MüzesiTarihi Yer
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi MüzesiAçık Hava
Kutahya Belediyesi Kent Tarihi MüzesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.7
Puanlama :


 • avatar

  @esrapil

  Harika bir yer. Kütahya ve Türkiye içi tarifsiz. Sanata ve sanatçıya önem verilmesi Harika.

 • avatar

  @gzdkzl

  Kapıyı çalarak giriyorsunuz ve içeride sizi çok güzel yakın tarih kokan bir müze karşılıyor. Eğer yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

 • avatar

  @gezenanne

  Çok beğendim girişte ilk başta kapalı olduğunu düşünmüştük o yüzden neredeyse kaçırıyorum içeriden müze rehberi dönünce görme fırsatımız oldu giriş ücreti 1.25 TL gibi komik bi rakam ama kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri ilk kat fotoğraf odaları 2. Kat çeşit çeşit dönemin esnaflarının maketleri ve eşyaları ile doldurulmuş 3. Kat ise yöresel kıyafetler ve o dönemde kullanılan eşyalarla dolu kıyafetlerin hepsi ayrı güzel ayrıca merdivenlerin orada ressam Ahmet Yakupoğlunun Kütahya yi resmeden tabloları mevcut

 • avatar

  @gezenanne

  Cok güzel hazırlanmış bir müze Giriş katinda şehrin tarihi ilkleri ve özelliklerini anlatıyor. 1.katta Kütahya yöresi işçiĺikleri 2.katta geleneksel kıyafetler ve günlük yaşamdan örnekler mevcut Giriş ücreti 1.25 Kapısı kapalı mutlaka tıklayıp bekleyin içeriden açıyorlar Yolunuz düşerse mutlaka uğramalisiniz.

 • avatar

  @halenurugur2484

  İçerisinde kütahya tarihini ve eskiden yapılan meslek grupların tanıtımı yapılmış. Girişte 1.25 tl lik biletleri alıp müzeyi gezebiliyorsunuz. Görevliler size nasıl gezmeniz gerektiğini anlatıyor ve biraz tarihi bilgi veriyor. Gitmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @esrabozkurt

  Kaçıncı gezişim olmasına rağmen hala sanki ilk defa geziyor gibi oluyorum. Personelin ilgisi on numara

 • avatar

  @pinararman

  Öncelikle kapıyı çaldık, üçüncü çalışımızda açıldı. Görevlinin yorumu: “Kapıyı çok zorladınız, açalım bari.” (!!!) oldu. Pandemi sürecinde olmamıza rağmen görevliler maske takmıyordu. Biz maskeliydik. Erkek görevli usulünce müze hakkında bilgi verirken, kadın görevli, fotoğraflar üzerinde yazılı uyarı olmamasına rağmen, dokunduk diye, güya pandemi nedeniyle dokunmamamızı uygunsuz bir dille, tabiri caizse çocuk azarlar gibi bir tavırla, bağıra çağıra söylendi. Bu tavır bir müze çalışanı olarak kendisine yakışmadı. Kendisi adına çok üzüldük. Daha hümanist, hoşgörülü birilerinin çalışması uygun olurdu… ayrıca içerisi çok kirliydi, üst katlarda galoşlar yerlerde hoş olmayan görüntüler oluşturuyordu. Maketler üzerindeki giysiler de kirden renk değiştirmişti…

 • avatar

  @mehmetakkus

  Çini üzerine dünyaca ünlü bir Türk sanatçının muhteşem eserlerini gördük sizlerede tavsiye ederim

 • avatar

  @ersinbacaksiz

  Tanıtım personeli Asena hanım konuya vakıf ve şehirle ilgilide oldukca faydalı bilgiler verdi . teşekkür ederim.

 • avatar

  @ayberkboluk

  1912 yılında inşa edilmiş tarihi bir konağın içinde Kütahya tarihini en eskilerden taa 5 6 bin yıl öncesinden alıp günümüze kadar anlatan şirin bir müze. 3 kattan oluşuyor. Giriş kat eski zamanları anlatırken orta kat ve üst kat konağın inşa edildiği zamanlardaki Kütahya yaşamına ışık tutuyor. O dönemki meslekleri, o dönemde konağın odalarının hangi amaçlarla kullanıldığını görebiliyorsunuz. Giriş ücreti biraz pahalı :) 1 lira 25 kuruş.


 • Künye

  ✅ Müzeler : Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 10 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.7/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi +908500000000 Pirler, Germiyan Cd. No:76, 43030 Kütahya Merkez/Kütahya, Türkiye Kutahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi Kütahya belediyesi kent tarihi müzesi, tarihi anıtlar, arkeolojik kalıntılar ve arkeolojik kazılar ile ilgili çalışmalar yapan turizm cenneti bir müze olarak öne çıkmaktadır. Kütahya, Türkiye'nin Batı Anadolu bölgesinde bulunan çok önemli bir şehirdir. Kütahya, tarihi dokusuyla ziyaretçilere keyifli bir şehir olarak gözükmektedir. Kütahya'daki en önemli mekanlarından biri de Kütahya Belediyesi Kent Tarihi Müzesi'dir. ₺₺ TR 39.421707 29.9789521 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.7/5 10