Kuvayı Milliye Müzesi

Kuvayı Milliye Müzesi: Balıkesir bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Kuvayı Milliye Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Kuvayı Milliye Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Kuvayı Milliye Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Balıkesir Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Balıkesir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Kuvayı Milliye Müzesi Sigara İçilmez
Kuvayı Milliye Müzesi Müze
Kuvayı Milliye Müzesi Tarihi Yer
Kuvayı Milliye Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Dumlupınar, Anafartalar Cd. No:58, 10010 Karesi/Balıkesir, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  İmdat Altuntaş

  SİZDE HAYATINIZDA AİLENİZDE,EŞ DOST,AKRABA ÖDÜL OLARAK. BALIKESİR KUVA-Yİ MİLLİYE MÜZESİNE ZİYARETTE BULUNUN. TAMAMEN ÜCRETSİ OLMASI VE HER ŞAHSİYETİN BİR KEZ GÖRMESİNİ GEZMESİNİ ŞİDDETLE VE İVEDİ TAVSİYE EDERİM.

 • avatar

  Bulent Alaylı

  Kuvayı milliye bu ülkenin önsözüdür. Ülkesini savunmadan kaçanlara ibret asker sivil genç ihtiyar kadın erkek herkes vatanını savundu ve kurtardı. Balıkesir bu açıdan önemli

 • avatar

  Ali Özgül

  Her vatan evladının görmesi gereken bir yer. Hem Kuvayi Milliye dönemi hem de Antik Döneme ait kalıntı ve sikkeleri de görebilirsiniz

 • avatar

  Selin Sade

  İki seksiyondan oluşan Kuva-yi Milliye Müzesi'nde Balıkesir'de Kuva-yi Milliye'nin kurulmasına öncülük etmiş 41 kişinin aldıkları yazılı kararlar, kongrenin kararları, bu kahramanların zatî eşyaları, fotoğrafları ile Atatürk'ün Balıkesir'e gelişlerinde çekilmiş fotoğrafları  ve Balıkesir'de ortaya çıkan arkeolojik eserler ile etnografik eserler sergilenmektedir.

 • avatar

  hüseyin adana

  İki seksiyondan oluşan Kuva-yi Milliye Müzesi'nde Balıkesir'de Kuva-yi Milliye'nin kurulmasına öncülük etmiş 41 kişinin aldıkları yazılı kararlar, kongrenin kararları, bu kahramanların zatî eşyaları, fotoğrafları ile Atatürk'ün Balıkesir'e gelişlerinde çekilmiş fotoğrafları  ve Balıkesir'de ortaya çıkan arkeolojik eserler ile etnografik eserler sergilenmektedir

 • avatar

  Isil Menges

  Balikesir'de ilk defa Kuva-yi Milliye ve Redd-i İlhak cemiyetinin kurulmasına öncülük eden 41 kişi ülkenin kaderini değiştirmiştir. Bu insanların, işgallerin mitingler ile önlenemeyeceğini değerlendirerek silahlı mücadele yapılması kararı almış olması çok önemlidir.

 • avatar

  Zikri Mutlu

  Beklentimin çok üzerinde bir müze ile karşılaştım.Küçük ama çok güzel.Özellikle Kuvayi Milliye hakkında. Asıl kahramanları asıl olayları herkes bilir.Burada ise ikinci planda hatta üçüncü planda kalmış kahramanlar,olaylar vardı.Unutulmaması,hatırlanması,bilinmesi gereken. Fırsatınız varsa mutlaka gezin ve gölgede kalmış bu kahramanları , olayları öğrenin.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar