Macar Evi Müzesi

Macar Evi Müzesi: Kütahya bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Macar Evi Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Macar Evi Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Macar Evi Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Kütahya Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Kütahya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Macar Evi Müzesi Sigara İçilmez
Macar Evi Müzesi Müze
Macar Evi Müzesi Tarihi Yer
Macar Evi Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Börekçiler, Gediz Cd. No:27, 43050 Kütahya Merkez/Kütahya, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  h. topuz

  19. yüzyılda Macaristan ulusu adına demokrasi hareketlerine katılmış ve hayatı boyunca bu mücadelesinde farklı ülkelerde bulunmuş, 1850'li yıllarda politik sebeplerle Osmanlı Devleti'ne sığınmış, Macar kahraman Layoş Kossuth'un bu sürede ikamet ettiği gösterişli bir konak. 19. yüzyıl dönem yaşantısına dair fikirler veren oda ve konak tasarımları ile misafirlerin ilgisini çekebilecek bir yapı. İyi korunmuş ve bahçe bakımı yapılmış. Fakat bulunduğu mahalleye yerel yetkililer biraz daha ilgi göstermeli. Metruk tarihi binalar restore edilmeli ve Kütahya'nin en eski mahallesi olan bu bölge turistik ziyaretler için cazip hale getirilmeli. Girişte ücret ödenmiyor.

 • avatar

  Dilan Karakurt

  Macar evinde her oda ayırı bir detay ayrı bir güzellik o kadar modern bir ev ki anlatılmaz yaşanır içinde tarihi güzelliklerden bunca yıl korunmuş bir sürü şey var ben gittim gördüm pişman olmadım o duyguyu tatmaya orayı görmeye değer sizinde gidip görmenizi tavsiye ediyorum.

 • avatar

  HAKAN KARACA

  Macarların Özgürlüğü için savaşmış bir lider 1 yıl kadar Kütahya da kalmış kaldığı ev müze haline getirilerek buğün ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz

 • avatar

  feridun akba

  Eski Kütahya evlerinden, Türk Macar dostluğu anısına müze olarak kullanılmaktadır. Macar milli kahramanı Lajos Kossuth ailesiyle birlikte burada misafir edilmiştir.

 • avatar

  Sezer Yaylı

  Macarların özgürlüğü için direnmiş bir avukat politika adamı. Çok güzel korunmuş, tertemiz bir müze. Çalışanlar ev ve kossuth hakkında çok çok bilgili gerekli her şeyi anlatıyorlar.

 • avatar

  Vüsal Ali

  mekan güzel eskiye dayalı yüksek kesimin evlerinin nasıl dekor edildiğini,tasarlandığını görmek için müthiş bir yapıt. ücretsiz ve rehber kişi gayet ilgili. Tarihi yerleri seven biriyseniz değerlendire bilirsiniz

 • avatar

  Mert Kaya

  15 dakikada gezebileceginiz güzel bir yer.Ulasım çok zor değil 3-5 dk uzakta çok rahat park yeri bulup eski evlerin arasından yürüyerek rahat ulaşabileceginiz bir deneyim.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar