Masumiyet Müzesi

4.5714285714286 (7 Yorum)

Günümüzde pek çok müze insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Bunlardan bir tanesi de İstanbulBeyoğlu’nda bulunan Masumiyet Müzesi’dir. 2012 yılında açılan müze çok kısa bir sürede büyük ilgi görmüştür. Masumiyet Müzesi harika bir tarihe de sahiptir. 2008 yılında Orhan Pamuk tarafından yazılan bir romanın 4 sene sonra müzeye çevrilmesi ile oluşmuştur. Müzede zengin bir oğlan ile fakir bir kızın masal aşkı anlatılmaktadır. Müze yalnızca yurt içinden değil yurt dışından da binlerce kişiye ev sahipliği yapar. Müzeyi ziyaret eden kişilerin ortak fikirleri müzenin çok etkileyici ve sanatsal olduğudur.

Masumiyet Müzesi’ne Nasıl Gidilebilir?

Masumiyet Müzesi birçok kişi tarafından ziyaret edilen ve büyük beğeni toplayan bir müzedir. İstanbul Beyoğlu’nda bulunan müze konum açısından oldukça merkezi bir yerdedir. İstiklal caddesi ile Tophane arasında 3 katlı tarihi bir binada hizmet vermeye devam etmektedir. Masumiyet Müzesi’ne nasıl gidilebilir diye soranlar için ise tramvay ve daha pek çok toplu taşıma aracı ile çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yakınlarında Cihangir, Taksim gibi birçok semtte yer alır.

Bu semtlerden 10 dakikalık bir yürüyüş ile kolaylıkla Masumiyet Müzesi’ne ulaşabilirsiniz. Müzeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin pazartesi hariç hafta içi her gün ziyaret edebilmeleri mümkündür. Cuma günleri hariç her gün 10.00- 18.00 saatleri arasında açıktır. Cuma günleri ise 10.00-21.00 saatleri arasında açıktır. Müzeyi gezmek isteyen kişilerin girişte 15 TL ücret ödemeleri gerekir. Öğrenciler için ise giriş ücreti 10 TL’dir. Ayrıca müzenin kitabını satın almış olan kişiler bu bilete kitabın arasından da erişebilirler.

Masumiyet Müzesi

Masumiyet Müzesi ve Özellikleri

Masumiyet Müzesi ve özellikleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Müze 2008 yılında Orhan Pamuk tarafından yazılan bir romanından esinlenerek oluşturulmuştur. Bu romandaki hikaye ve kahramanlar müzede canlandırılmıştır. Kahramanların kullandığı özel eşyaları müzede bulabilirsiniz. Ayrıca bu müze bir romanından yola çıkarak oluşturulmuş ilk modern sanat müzesi olma özelliğini de elinde tutmaktadır. Müze konusu bakımından bir aşkı anlatır ve içeriye girdiğiniz anda bu aşkı hissedebilirsiniz. Tüm eşyalar büyük bir özenle özel vitrin nerede sergilenmektedir.

Daha fazla göster

Masumiyet Müzesi Kredi Kartı
Masumiyet Müzesi Sigara İçilmez
Masumiyet Müzesi Park Yeri
Masumiyet Müzesi Müze
+(3)

Konum

Çukurcuma Caddesi, Firuzağa, Dalgıç Çk. No:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.5714285714286 Puan

 • avatar

  Gezginler

  Süper ötesi gezmeden geçmeyin Turkiyenin bir ucundan bir ucuna gezmedik yer bırakmamak için değerli vaktini ayırıp insanlara yol gösteren yerel bir rehber olma peşinde hem kültür hem gezi hem araştırma tadında kendimizi geliştirdiğimiz ve diğer insanlarada kalite ve fiyat yönünden yardimci olmak amacıyla çıktığımız bu yolda şimdiki adresimiz bu güzel sevecen nazik çalışanlarla dolu hem fiyatta hem kalitede hemde bizi memnun eden bu isyerini tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. Esas yorumum olarak tavsiye edeceğim bir müessese

 • avatar

  Onur Baysal

  Orhan Pamuk'un o Unutulmaz eserini okuduktan sonra kendimi masumiyet Müzesi'nde buldum İyi ki de gelmişim çünkü her insanın mutlaka Hayatında en az bir defa gezip görmesi gereken eşsiz Ender mekanlardan birisi ulaşım sorunu olmamakla beraber otopark vesaire Sıkıntısı da yok çok rahatlıkla gelip gidebileceğiniz bir mevkiye sahip olan Masumiyet Müzesi bizleri ağırlamayı bekliyor

 • avatar

  Emine Uslu

  Üç katlı bir müze gezmek ve özümsemek için bir saatin yeterli olduğunu düşünüyorum. 2022 yılı için öğrenciler 25 tl ücretle girebiliyorlar, masumiyet müzesi kitabınızla giderseniz girişiniz ücretsiz olacaktır. Eski eşyalar ve kitaptan alıntılar öyle güzel iliştirilmiş ki. Müzede çok emek var. Kitabı okumadan müzeyi gezmek sıkıcı olabilir.

 • avatar

  İsmail ŞENGÜL

  İçeriye girmedik çünkü gereksiz pahalıydı. Tam 40₺, öğrenci öğretmen 25₺. İçinde roman karakterlerinin eşyaları varmış. Yeri de çok sapa bi yerde.

 • Gidilmeye değer.. bir romandan hareketle kurgulanmış.. fakat gezerken kendi hayatımızdan da izler bulabildiğiniz dağarcığınıza eklemeler yapabileceğiniz Ender yerlerden birisi.

 • avatar

  Sait İnce

  Kitabı okuduktan sonra gidip müzeyi ziyaret etmek muazzam bir duygu.. romanda geçen hayat hikayesi, acı, sevinç, ayrılık, aşk, öpüşmek, sevişmek ve ölüm.. sanki kurgu değilde bir gerçekmiş gibi kafanızda ve yüreğinizde kalıyor. Kitabı okuyun ve mutlaka müzeyi görün gerin çok güzel ve değişik duygular hissedeceksiniz eminim.

 • avatar

  Billur

  1960-70'ler kokan bir müze, nostalji için ideal. Kitabı okumadım, ama gerekli değil müze için. Ben müzeden sonra okuyacağım. Müze merdivenli, asansör yok. Yaşlı ve engelliler için uygun değil maalesef.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar