Mehmet Akif Ersoy Müze Evi

Mehmet Akif Ersoy Müze Evi: Çanakkale bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Mehmet Akif Ersoy Müze Evi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Mehmet Akif Ersoy Müze Evi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Mehmet Akif Ersoy Müze Evi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Çanakkale Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Çanakkale sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Mehmet Akif Ersoy Müze Evi Sigara İçilmez
Mehmet Akif Ersoy Müze Evi Müze
Mehmet Akif Ersoy Müze Evi Tarihi Yer
Mehmet Akif Ersoy Müze Evi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Hacettepe, Mehmet Akif Ersoy Sk. 9 C, 06230 Altındağ/Ankara, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  Arda

  İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un evi. Siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu ve Yazar Nuri Pakdil'in kabri de bulunuyor. Mehmet Akif Ersoy'un evinin yanında Tacettin Sultan Dergâhı bulunur. Gezilmesi görülmesi gereken güzel bir yer. English : The house of Mehmet Akif Ersoy who is the author of the Turkish National Anthem (İstiklal Marşı). There is also the grave of Muhsin Yazıcıoğlu and writer Nuri Pakdil. Tacettin Sultan Dergâhı is located next to Mehmet Akif Ersoy's house. It is a beautiful place to visit.

 • avatar

  Ali Ayan

  Burası yabancı ve Türk misafirlerin muhakkak görmesi gereken bir mekan. Burası bir ulusun haykırışının dizelere aktarıldığı ev çünkü... Bu bahçe içinde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ve Kudüs şairimiz Nuri Pakdil'in mezarlarının olduğu bir yer. Muhakkak görmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  Sinan Ç

  İstiklal marşının yazıldığı yer olması ve eski Ankara evlerinin görülebileceği bir yer olması açısından güzel bir bölge alışveriş yapabileceğiniz yemek giyebileceğiniz alan alternatifi fazla tatil günleri yoğun oluyor otopark sorunu yaşayabilirsiniz

 • avatar

  İnsomnia B

  Ankara da ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Ufak bir alanı var, eşyalar da çok değil, bir bakmak fazla zamanınızı almaz. Şirin, güzel bir mimarisi var diğer Hamamönü evleri gibi.

 • avatar

  Mahmut Öztürk

  Bakımlı ve Güzel Bir Yer, Gelmişken Başta Dergahı, Nuri PAKDİL hocayı ve Muhsin YAZICIOĞLU Merhumu da ziyaret etmekte fayda var.

 • avatar

  Bahriye Hasret

  Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı ve pek çok şiirini yazdığı Ankara Altındağ’da bulunan evi. Giriş ücretsiz. Hamamönü gezinizde gelip ziyaret edebilirsiniz. Çok küçük olduğu için beş dakikada rahatlıkla gezebilirsiniz. Manevi değeri bu kadar fazla olan bir yerin daha özenli olmasını beklerdim. En azından bir iki açıklayıcı bilgi koyulabilir.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar