Mersin Arkeoloji Müzesi

3.8333333333333 (6 Yorum)
Mersin Arkeoloji Müzesi: Mersin bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Mersin Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Mersin Arkeoloji Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Mersin Arkeoloji Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Mersin Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Mersin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Mersin Arkeoloji Müzesi Sigara İçilmez
Mersin Arkeoloji Müzesi Müze
Mersin Arkeoloji Müzesi Tarihi Yer
Mersin Arkeoloji Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Gazi mah, Adnan Menderes Blv. No:54, 33130 Yenişehir/Mersin, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 3.8333333333333 Puan

 • avatar

  Nuna HAN

  Bina olarak güzel,sahilde ve Deniz müzesi ile yanyana ama içindeki tarihi eser sayısı çok az .Şaşırdım .Mersin bir tarih şehri üstelik.Bir anlam veremedim .Sürekli yayın yapan ,kendiniz sanal gezebileceğiniz teknolojisi ile güzel.Daha çok tarihi eser beklentimin karşılaşmaması haricinde lahitlerin ve yazıların ,Türkçe karşılığının olmasınıda beklerdim .Tek tek inceledim ,googleden baktım ne anlama geldiğini bulamadım.

 • avatar

  Ayşe Kamalak

  Müze girişindeki bayan çok suratsız çok sıkayetci 6yi 10 gece muzeye girdik kart çıkarmamız gerekiyodu bilgisayarı kapatmıştı kart çıkartamiyacagini söyledi ısrar edince açtı bilgisayari çok offlayip pufladi sabır cekti ona rağmen sesimizi cikarmadik lütfen böyle insanları çalıştırmayın böyle yerlerde yakismiyorlar.

 • avatar

  hasan keskin

  Mersinin geçmiş tarihini görmek isterseniz bu müzeye gidin tarihi orda yaşayın dışarıdan göründüğü gibi değil içesi canlı tarih kalıntıları la slyt showlar mutlaka görülmesi gerken bir müze gittiğiniz her şehirde müzelerin mutlaka ziyaret edin

 • avatar

  Hulya Meclis

  Tarihi seviyorum gittiğim her yerde öncelikle Atatür evi müzesi arkeoloji, etnoğrafya ve kent müzelerini gezmeyi seviyorum. Gezme tasarımı güzel bilgilendirmesi tam olan müzelerden birisi ben beğendim ve faydalandım.

 • avatar

  Ümit Üçyıldız

  Taze bir müze, görsel içerikler ile zenginleştirilmiş. Beklediğimden çok daha iyi dizayn edilmiş. Tek eksiği ziyaretçiler için bir yer sticker ile giriş ve çıkışı organize edecek yön işaretlemeleri yapılabilir

 • avatar

  Hakan Dündar

  Mekan güzel. Görüntü ve sunum da güzel. Daha fazla çeşitlilik ve büyük olacağını bekliyordum. Demekki bu kadar eser bulunmuş. Gezmeye görmeye değer bir yer. Gitmişken yanında bulunan deniz müzesini de görmeyi tavsiye ederim..


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar