icon
Yükleniyor..

Mersin Arkeoloji Müzesi

 • 4.3 Puan
4.3
Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

Mersin Arkeoloji Müzesi: Mersin bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Mersin Arkeoloji Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Mersin Arkeoloji Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Mersin Arkeoloji Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Mersin Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Mersin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Devamını Göster

Konum


Özellikler

Mersin Arkeoloji Müzesi Sigara İçilmez
Mersin Arkeoloji Müzesi Müze
Mersin Arkeoloji Müzesi Tarihi Yer
Mersin Arkeoloji Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Yorumlar 4.2727272727273 Puan

 • avatar

  @meryemkorkutavci

  Çok değerli bir müze ve çok güzel bakmışlar. İçerde neolitik çağdan günümüze bir çok eser göreceksiniz. 2 katlı ve asansör bulunuyor. Müze kartınız varsa geçerli, yoksa ücret 20 TL. 45 dk /1 saat arası bir sürede gezebilirsiniz.

 • avatar

  @sumeyyeorhan

  Mersin arkeoloji müzesi Muğdat camisinin hemen arkasında , sahile bakan tarafta bulunuyor. Biraz ilerisinde de Mersin deniz müzesi var. Bir günde iki müzeyi de ziyaret edebilirsiniz. Pazartesi günleri hariç tüm hafta açık. Müze kartı ile giriş yapabilirsiniz. Müze kartınızı orda kişiselleştirebilirsiniz ayrıca. Pek kalabalık olmuyor rahat rahat gezebilirsiniz. Müze iki katlı zaten bir rotası var. Sanal bir şekilde arka planda anlatılıyor da. Ben çok daha fazla şeyin olmasını beklerdim açıkçası bu yüzden bir puan kırdım. Bana müze biraz yetersiz geldi. Beni en çok etkileyen Sağlık tanrısı Asklepios ve kutsal cezalandırma - öç tanrıçası nemesis ‘in heykeli oldu.

 • avatar

  @hakandundar

  Mekan güzel. Görüntü ve sunum da güzel. Daha fazla çeşitlilik ve büyük olacağını bekliyordum. Demekki bu kadar eser bulunmuş. Gezmeye görmeye değer bir yer. Gitmişken yanında bulunan deniz müzesini de görmeyi tavsiye ederim..

 • avatar

  @hulyameclis

  Tarihi seviyorum gittiğim her yerde öncelikle Atatür evi müzesi arkeoloji, etnoğrafya ve kent müzelerini gezmeyi seviyorum. Gezme tasarımı güzel bilgilendirmesi tam olan müzelerden birisi ben beğendim ve faydalandım.

 • avatar

  @hasankeskin

  Mersinin geçmiş tarihini görmek isterseniz bu müzeye gidin tarihi orda yaşayın dışarıdan göründüğü gibi değil içesi canlı tarih kalıntıları la slyt showlar mutlaka görülmesi gerken bir müze gittiğiniz her şehirde müzelerin mutlaka ziyaret edin

 • avatar

  @aysekamalak

  Müze girişindeki bayan çok suratsız çok sıkayetci 6yi 10 gece muzeye girdik kart çıkarmamız gerekiyodu bilgisayarı kapatmıştı kart çıkartamiyacagini söyledi ısrar edince açtı bilgisayari çok offlayip pufladi sabır cekti ona rağmen sesimizi cikarmadik lütfen böyle insanları çalıştırmayın böyle yerlerde yakismiyorlar.

 • avatar

  @demetergenoglu

  2 katlı bir müze. Kafa karıştırıcı değil. Gayet güzel bir sergilenme yapılmış. Ben bebekle gezdiğim için yarım saat gibi bir zamanda bitiridm ancak daha dikkatli bir inceleme ile gezilirse 1-1.5 saatte rahat gezilecek bir müze. Müze kart geçerli. 18 mayıs 2022de müze yanına yeni açılan kafede fıstıklı triliçe yedik ve bayıldık. Personelin ilgisi fevkalade idi. Keyifli geziler herkese.

 • avatar

  @umitucyildiz

  Taze bir müze, görsel içerikler ile zenginleştirilmiş. Beklediğimden çok daha iyi dizayn edilmiş. Tek eksiği ziyaretçiler için bir yer sticker ile giriş ve çıkışı organize edecek yön işaretlemeleri yapılabilir

 • avatar

  @nunahan

  Bina olarak güzel,sahilde ve Deniz müzesi ile yanyana ama içindeki tarihi eser sayısı çok az .Şaşırdım .Mersin bir tarih şehri üstelik.Bir anlam veremedim .Sürekli yayın yapan ,kendiniz sanal gezebileceğiniz teknolojisi ile güzel.Daha çok tarihi eser beklentimin karşılaşmaması haricinde lahitlerin ve yazıların ,Türkçe karşılığının olmasınıda beklerdim .Tek tek inceledim ,googleden baktım ne anlama geldiğini bulamadım.

 • avatar

  @selahunak

  Mutlaka gidip görmek gerek. Harika idi. Müze kartı olanlara , öğrencilere ücretsiz. Yetişkinler için 12.5 TL. Kızımla gittim. Muhteşem 2 saat geçirdik. Müze çalışanlarına çok tşk ederiz.

 • avatar

  @turkanyildiz

  Konum olarak merkezi bir yerde,park sorunu yok. 40 dakika-1 saat gezmek için yeterli.Oldukça ferah , düzenli bir müze. İlk çağlardan ,İslami döneme kadar eserler mevcut.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar