icon
Yükleniyor..

Mersin Atatürk Evi Müzesi

Atatürk Evi Müzesi: Mersin bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Atatürk Evi Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Atatürk Evi Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Atatürk Evi Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Mersin Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Mersin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Devamını Göster

Mersin Atatürk Evi Müzesi Sigara İçilmez
Mersin Atatürk Evi Müzesi Müze
Mersin Atatürk Evi Müzesi Tarihi Yer
Mersin Atatürk Evi Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.875 Puan

 • avatar

  @fevzialdemir

  Ücretsiz bir müze. Eşyalar güzel korunmuş ve her şey ilk günkü gibi... Bahçesi güzel bahçede oturmak için birkaç masa vardı.

 • avatar

  @burakmetey

  Oldukça güzel bir yapı, müze olarak da fena değil kapısı kapalı oluyor ama açık oluyor genelde. Atatürk'ü güzel yansıtan bir müze bahçedeki tarihi çınarlar da oldukça güzel gözüküyor. Karşısında vakit geçirebileceğiniz alanın bulunması ulaşımın zor olmaması da ayrı güzel. Çok uzun sürmez gezmeniz, Bursa'ya yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim.

 • avatar

  @gezmeyisevenbir

  ????Atatürk Evi Müzesi ---------------------------------------------------------------- 19'uncu yüzyıl sonlarında yapılmış bir köşk olup Atatürk'ün 20-24 Ocak 1923 tarihinde Bursa'ya gerçekleştirdiği ikinci ziyaretinde Bursa Belediyesi tarafından satın alınarak Atatürk'e hediye edilmiştir. 1938'de Atatürk tarafından Bursa Belediyesi'ne hibe edilen ve 1968'de Kültür Bakanlığı’na devredilen bu köşk, 29 Ekim 1973'te Cumhuriyet'in 50'inci yılında müzeye dönüştürülerek ziyarete açılmıştır. Müzenin birinci katında kabul salonu ile buraya açılan dinlenme odası, ikinci katında ise yatak odaları ve çalışma odaları bulunmaktadır. Köşkte bulunan eşyaların tamamına yakını, Atatürk'ün burada kaldığı sürede kullandığı orijinal eşyalardır. Köşk, Bursa'daki sivil mimari örneklerinin en önemlilerinden biridir. Pazartesi günleri hariç, haftanın her günü Sabah 08:00 ile Akşam 17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

 • avatar

  @denizkontel

  Bursa'daki en sevdiğim yerlerden bir tanesidir ve çocukluğumdan bu yana düzenli olarak giderim. Bursa'da böyle bir müzenin olması, Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasının yaşatılması beni çok memnun ediyor. Bursalıysanız ve hiç ziyaret etmediyseniz mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Bursa'ya turist olarak geldiyseniz de yine mutlaka uğramanız gereken bir yer olduğunu belirtmek isterim.

 • avatar

  @zeynepp

  Atatürk Evi Müzesi, 19'uncu yüzyıl sonlarında yapılmış bir köşk olup Atatürk'ün 20-24 Ocak 1923 tarihinde Bursa'ya gerçekleştirdiği ikinci ziyaretinde Bursa Belediyesi tarafından satın alınarak Atatürk'e hediye edilmiştir. 1938'de Atatürk tarafından Bursa Belediyesi'ne hibe edilen ve 1968'de Kültür Bakanlığı’na devredilen bu köşk, 29 Ekim 1973'te Cumhuriyet'in 50'inci yılında müzeye dönüştürülerek ziyarete açılmıştır. Müzenin birinci katında kabul salonu ile buraya açılan dinlenme odası, ikinci katında ise yatak odaları ve çalışma odaları bulunmaktadır. Köşkte bulunan eşyaların tamamına yakını, Atatürk'ün burada kaldığı sürede kullandığı orijinal eşyalardır. Köşk, Bursa'daki sivil mimari örneklerinin en önemlilerinden biridir (kulturportali.gov.tr den alıntıdır).

 • avatar

  @skarapinar

  Mustafa Kemal’in konaklamış olduğu bu müze evi ziyaret etmek çok güzeldi. Görevli beyin alakası ayrıca memnuniyet yarattı.

 • avatar

  @zeynepanil

  Çok güzel korunmuş belediye tarafından ev-bahçe çok güzel zaten.

 • avatar

  @yesimoz

  Ücretsiz bir müze. Yakın zamanda restorasyon geçirdi. Arabanızı üst yola, otelin önüne park etmeniz gerekli. Pazartesi hariç gezebiliyorsunuz. Atatürk'ün Bursa'da en çok kaldığı yerlerden. Görevli beyefendi adam çok şirin. Hikayeleştirerek tarihi bilgiler veriyor, işini severek yapan insan bulmak çok zor. Bu sebeple de görevliye çok teşekkür ederim.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar