icon
Yükleniyor..

Minyatur Amasya Müzesi

Minyatur Amasya Muzesi Amasya bulunan Popüler Yerler 'den biridir. Bu sayfa Minyatur Amasya Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Minyatur Amasya Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Minyatur Amasya Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Amasya Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Amasya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Minyatur Amasya Müzesi Sigara İçilmez
Minyatur Amasya Müzesi Park Yeri
Minyatur Amasya Müzesi Müze
Minyatur Amasya Müzesi Ücretsiz
+(3)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.7 Puan

 • avatar

  @gokmenzor

  Amasya ya birde maket üzerinde ve gündüz-gece olarak görme imkanı sunulmuş. Giriş 10 TL, gezinize farklı bir etkinlik katmak için birebir.

 • avatar

  @zeyneperbilim

  Girişte 10 TL ödeyerek giriyorsunuz. Eski halini gösteren maketler yapmışlar. Gece şovu vardı . Gece Amasya nasıl onu görüyorsunuz. Beklediğim gibi değildi ben şehrin kültürel yerlerinin de minyatür halinin olacağını düşünmüştüm .

 • avatar

  @nazlism

  Sehir merkezine cok yakin, tum Amasya'yi maket seklinde gorebilirsiniz. Giris 10 lira. Gunduz ve gece deneyimi harikaydi keske her sehirde boyle bir muze olsa.

 • avatar

  @sinankaradas

  Ses ve ışık efektleri ile muhteşem bir deneyim. 10 yaşındaki oğlum ile kaldığımız gezdiğiniz yerleri tekrar kuş bakışı görmek ve yorum yapmak tarifsiz güzel bir duygu idi. Klimalı ortam sayesinde sıcak yaz aylarında serinlemek için de ideal bir konum oldu.

 • avatar

  @mehmetyildirim

  Girişte mutlaka anlatımın ne zaman yapılacağını sorunuz. Biz sormadan direk girdik ve içeride 15 dakika geçtikten sonra görevli gelip anlatmaya başladı. İçeride Amasyanın gündüzünü ve gecesini yaşıyorsunuz. Mutlaka girip burayı görmenizi tavsiye ederim. Girişte Amasyanın haritasını almayı unutmayın.

 • avatar

  @rehberhaticetab

  1914 Amasya'sini yansitan, yıldızlı- ayli gece ve gündüz hallerini izleyebileceginiz, evleri, camileri, kalesi, Yeşilırmak'ı ve tüm tarihi binalariyla canlandirilmis harika bir şehir minyatürü. Girişi ücreti 10 TL tam (2022). Muzekart geçerli değil. 2. Bayezid Külliyesi 'nin imarethane kısmında..

 • avatar

  @emreserdaratala

  Kısa süren bir ziyaret oluyor. Ancak biz gece ve gündüz 2 şer tur kaldık, ambiyans güzel oluşturulmuş. Görevliler çok nazik ve çok ilgili.

 • avatar

  @ahmethasanisaun

  Bir eğitmen eşliğinde Amasya Tarihi anlatılarak gece ve gündüz nasıl ilerlediği gösteriliyor. Gerçekten güzel bir yer. Kişi başı bilet 10 TL bence değer

 • avatar

  @ismailsolmaz

  Muhteşem bir atmosferde Turkiyede tek ve dünyada biriside Hollandada var. 24 saati sıralamışlar gündüz ve gece olarak sabah ezanıyla gün başlıyor şafak sokuyor horoz sesleri insan sesleri gün işiyor öğlen akşam içeride muhteşem bir ses sistemiyle inanılmaz bir atmosfer sanki siz Akasyanın bir gününü gökyüzünden seyrediyorsunuz gece olunca ortam kararıyor ve minyatür şehirdeki ışıklar yanıyor gökyüzünde yıldızlar ay ışığı yıldız kayması her detay düşünülmüş mutlaka görmeniz gerekiyor.

 • avatar

  @adembeyhan

  Amasyanin merkezinde, görülmesi gereken bir yer. Amasyanin küçük bir maketi yapılmış. Gece ve gündüz temalı. Gece için sehir aydınlatması cok iyi değil ancak maket nihayetinde. Iki kisimdan oluşuyor. Diğer parçası çıkışta solda yer alıyor. Çıkışta görevli ikinci yere gitmeniz konusunda hatirlatma yapıyor. Giriş ucretli. 7.50 Tl.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar