Misis Mozaik Müzesi

3 (5 Yorum)
Misis Mozaik Müzesi: Adana bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Misis Mozaik Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Misis Mozaik Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Misis Mozaik Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Adana Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Adana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Misis Mozaik Müzesi Sigara İçilmez
Misis Mozaik Müzesi Müze
Misis Mozaik Müzesi Tarihi Yer
Misis Mozaik Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Unnamed Road,Eski Misis, 01358 Yüreğir/Adana, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 3 Puan

 • avatar

  Fatih Ulukütük

  Misis Mozaik Müzesi Misis Mozaik Müzesi, Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Misis Beldesi'nde,1959 yılından beri faaliyette olan ve içinde Misis Antik Kenti'nden kalma, 4.yüzyıl sonlarına ait bir tapınağın zemin mozaiklerinin sergilendiği müzedir.Adana Arkeoloji Müzesi'ne bağlıdır. Adana'ya 26 kilometre uzaklıktadır. Misis Antik kenti sınırlarıiçerisinde yer alan bazilikaya ait zemin mozaikleri 1956 yılında MisisHöyüğünde kazı yapan Alman arkeoloji heyetinden Prof. Dr. H. Theodore Bossert ile Dr. Ludwig Budde tarafından ortayaçıkarılmıştır. Höyükten çıkarılan mozaikleri korumak amacıyla müze kurulmuştur.Bizans devrine ait mozaiklerde Nuh'un tufan esnasında gemisine aldığı hayvanlarbetimlenmiştir. Mozaiğin tam ortasında bir masa veya sehpa şeklinde yapılmışbir kümes ve etrafında Nuh Peygamber'in tufanda gemisine aldığı 23 adet kuş vekümes hayvanları, bu grubun etrafında ise vahşi ve evcil hayvanlar yeralmaktadır. KAYNAK: DÖSİM

 • Misis Mozaik Müzesi, kapısı kapalıydı. Bir yaşam belirtisi yoktu. Terkedilmiş bir görüntü vardı. Acı bir durum 60 yıllık müze niye kapatılır anlaşılır değil. Misislilerin, Adanalıların müzeye sahip çıkması gerekiyor. Mozaiklerin sökülüp başka bir yere götürülmesi çok yanlış.

 • avatar

  burhan akay

  ???????????????? TÜM İNSANLAR İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER ???????? GERÇEKTEN UMUT VE TARİHİ ONURUMUZ..GURUR DUYDUM ????????????????

 • avatar

  Kader Baritci

  Müze kapanmış içindeki eserler ise Adana etnografya muzesine taşınmış..

 • avatar

  Hakan Aslangören

  Gittiğimde Müze Kapalıydı Yeni Yapılan Adana Müzesine Taşınmış Eserler


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar