icon
Yükleniyor..

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi: Bursa bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bursa Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Bursa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Devamını Göster

Konum


Özellikler

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Sigara İçilmez
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Müze
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Tarihi Yer
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Yorumlar 4.9 Puan

 • avatar

  @ilkaybicici

  Bence Türkiye de tek olan bu müzenin mutlaka görülmesi gerek.Giriş 5 TL ve öğretmen vs indirimi var. Engelli ve yakınları ücretsiz faydalanabilir. Ayrıca içeride tuvalet var ücretsiz. Otopark var ücretsiz. Çok gerçekçi yapılmış bir müze. Özel ses efektleri var. Ben çok beğendim.

 • avatar

  @abdullahfurkanyolcu

  09.00-17.00 arası açık. İçinde alt katta kütüphane, sergi, hediyelik eşya satan yer ve kafetarya var. Gitmenizi öneririm lâkin panorama ya çıktığınızda sağ da güvenlik görevlisinin yanında kağıt var. Ve panoramayı anlatıyor kesinlikle onu almalısınız. Yoksa sadece izler bakar çıkarsınız. Öğrenci, polis, asker öğretmen 2.5 TL tam ücreti 5 TL. Fiyatı çok uygun. Yeteri büyüklükte 2 tane otoparkı var ve ücretsiz. Bisiklet park yeri de mevcut.

 • avatar

  @fahrettinsavase

  Bursa’da iseniz vakit ayırın ve mutlaka ziyaret edin her şey çok detaylı ve güzel düşünülerek hazırlanmış en az bir saatinizi ayırmanız gerekiyor giriş ücreti sadece beş TL fazlasını hak ediyor ancak uygun fiyat olduğu için çok teşekkür ediyorum hafta sonu ziyaretimde çok kalabalıktı turlar denk gelebilir kalabalık olması son derece normal İstanbul fetih müzesine gezdiyseniz birebir aynı konsept yapılmış düşünenlerin yapanların ellerine ve emeklerine saglık ,mutlaka gezin ve en az bir saatinizi ayırmayı unutmayın otopark sıkıntısı yok aracınız hemen yanı başında ücretsiz otoparka bıraka biliyorsunuz ,içerde sosyal alanlar var yemek yiyebiliyor içecek temin edebiliyorsunuz, hemen girişte soldaki hatıra maksadıyla satın alabileceğiniz eşyaları satan bir hediyelik mağazası var bir gezin görün derim şimdiden keyifli seyirler…

 • avatar

  @ismailhakkiozka

  Bursa'ya kazandırılmış güzel bir Müze. Ama daha iyi olabilirdi. Neler mi? 1. Park alanı yetersiz gibi 2. İçerideki Müze Kafenin daha gösterişli olması gerekiyor. 3. Neden bir Belediye başkanı müze içine kocaman fotoğraflarını astırır ki? 1 değil, 2 değil, tam 5 tane hem de. 4. Müze içinde sesli rehber(cep telefonuna yüklenen) yok. Yada biz fark edemedik. 5. Panorama kısmına kısıtlı misafir alınmalıysa, 15 dakikada bir 15 i'er kişilik gruplar alın. Giriş ve çıkışları düzenleyin. İnsanlar içerdeyken 10 dakikadır burada olanlar çıksın diye bağırmak çok itici.

 • avatar

  @edasimseksahin

  Güzel bir müze giriş ücretleri oldukça uygun öğrenci indirimi var. Çok büyük bir binaya sahip olduğu için içinin de dolu dolu olacağını düşündüm ancak öyle değildi. Panorama kısmı, resim sergisi ve Osmanlı giyim kuşamının sergilendiği bir alandan oluşuyor. Müzenin kafesi kapalı şuan için kapalı.

 • avatar

  @bugungezdim

  Halil Inalcık hocanın katkılarıyla hazırlanmış doğru bilgileri içeren şahane bir müze. panoramik olarak geçmişi yaşatma çabaları çok güzel. müzenin ortasında bir video gösterisi oluyor. İngilizce alt yazılı türkçe anlatılıyor. ama ortamın çok geniş olması ekranın ve sesin yeterli olmaması nedeniyle kaliteli bir şekilde dinleyemedik çünkü duyamadık. İngilizce alt yazılardan anlamaya çalıştık. hediyelik eşya satan bir yer de vardı çok çeşit de yoktu. yukarda yine kafesi de var. kimse oturmuyordu ama en azından bu imkanı sunmuşlar. onun dışında oradaki eski dönem kıyafetleri de Ertuğrul gazi vb. gibi dizi setlerinde kullanılan kıyafetlermiş. yine de gerçeği yansıttığı için gayet hoştu. tuvaletleri temizdi. otoparkı olduğu söyleniyor ama girişte solda otopark girişi kapalıydı. biz de arka tarafdaki otopark a doğru ilerleyerek yer bulmaya çalıştık. otopark anlamında kısmen sorun yaşadık (yağmurlu günde kimsenin olmadığı bir günde müzeyi gezmek istedik kalabalık olmasın diye) eğer daha kalabalık olsaydı araç için yer. bulamayabilirdik.

 • avatar

  @koraybartowski

  Bursa’ya gelen herkesin en az 1 kere uğraması gerektiğini düşünüyorum. Konsept çok iyi düşünülmüş fazla detay vermek istemiyorum ancak bir tık hareketli görseller olsaymış belki bunu ileride revize ederler diye düşünüyorum 360 derece hareketli gösterim ortamı daha da canlı kılabilir. Panorama girişten yukarı çıkınca erişiliyor ancak sola dönmeden çaprazından bilet almalısınız. Şu anda ücreti 5 TL, yanınızda küçük çocuklarınız varsa boyama kitabı ve kurşun kalem hediye ediliyor. Alt katında ise resim sergisi, Diriliş Ertuğrul kıyafetleri, hediyelik eşya, hatıra parası ve dinlenme alanı bulunuyor.

 • avatar

  @hanifeg

  Mükemmel düşünülmüş bir müze. Müze iki kattan oluşuyor, biri ilk katta aşağı taraftan diğeri de ikinci katta üst taraftan olmak üzere iki giriş var. Girişte HES kodu istendiğini belirteyim. Ücret ise 5₺ gibi sembolik bir rakam, çarşamba günleri halk günü olduğu için ücretsiz. Müzenin giriş katında sağ tarafta Bursa temalı resimlerin ve maketlerin yer aldığı bir alan mevcut. Sol tarafta ise amfi şeklinde geniş bir etkinlik alanı yer alıyor. Panoramik alana çıkan yürüyen merdivenin solunda "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan ve sergilenmesi için müzeye verilen kostümlerle balta, hançer gibi aletler yer alıyor. Merdiven ya da asansörle üst kata çıkıldığında sağda sergi alanı, emanet kasalarının ve portmantonun yer aldığı kısım ve bilet gişesi var. İleride panoramik alana gidilen kısım yer alıyor. Panoramik alana çıkan bir yürüyen merdiven ve iniş için de başka bir yürüyen merdiven var, tek yönlü giriş çıkış mevcut. Panoramik alan beklediğimden çok daha güzeldi. Fotoğraflarda görünenden daha etkileyici olduğunu belirtmek gerek. Gidilip görülmeli.

 • avatar

  @eminozdek

  - Temeli 15 Eylül 2015’te atıldı. - İnşaat alanı: 4.500 m² / Kullanım alanı: 8.388 m² - Toplam Maliyet (Uygulama-Kamulaştırma ve Sanatsal) 45.000.000 TL - ‘Panorama 1326 Bursa’ Fetih Müzesi, dünyanın en büyük tam panoramik müzesidir. - Panoramik müze, ana tema canlandırma salonu, sergi salonları, toplantı salonları, kafeterya ve idari bölümlerden oluşuyor. - Ekolojik mimarlık anlayışının gerekliliklerini yerine getirdi. Enerji Verimliliği ilkesine göre Yeşil Bina formunda inşa edildi. - Panoramik müze 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih gününü resmediyor. - Müze, Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunu anlatıyor. - Müzede, Bursa’da medfun bulunan 6 Osmanlı Padişahının ve onların zamanındaki sosyal hayatı anlatan 16 adet tablo yer alıyor. - Müzenin, 15 Şubat 2019'da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın teşrifleri ile resmi açılışı yapıldı.

 • avatar

  @altugsenel

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yer alan, 1 Kasım 2018'de ziyarete açılmış tam panoramik bir müzedir. Temeli 15 Eylül 2015’te atılan müze, ana tema canlandırma salonu, sergi salonları, toplantı salonları, kafeterya ve idari bölümlerden oluşmaktadır. Ekolojik mimarlık anlayışına göre yapılan müze, enerji verimliliği ilkesine göre Yeşil Bina formunda inşa edilmiştir. Panoramik müzede, 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih günü resmedilmekte olup, Bursa’nın bir beylikten dünya devletine uzanan yolculuğu anlatılmaktadır. 16 tablonun olduğu kronolojik sergi salonunda ise 13.yüzyıl ile başlayan Kayı Türklerinin Bursa'ya doğru ilerlemesi, Bursa'nın fethi ve Bursa'da defnedilmiş ilk 6 Osmanlı padişahının tarihte bıraktıkları önemli izler ve manevi şahsiyetler yer almaktadır.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar