Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi

5 (5 Yorum)
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi: Bursa bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Bursa Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Bursa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Sigara İçilmez
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Müze
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Tarihi Yer
Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Ebu İshak, Mahallesi, Ali Ferruh Yücel Cd. no:86, 16230 Osmangazi/Bursa, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  Bugün Gezdim

  Halil Inalcık hocanın katkılarıyla hazırlanmış doğru bilgileri içeren şahane bir müze. panoramik olarak geçmişi yaşatma çabaları çok güzel. müzenin ortasında bir video gösterisi oluyor. İngilizce alt yazılı türkçe anlatılıyor. ama ortamın çok geniş olması ekranın ve sesin yeterli olmaması nedeniyle kaliteli bir şekilde dinleyemedik çünkü duyamadık. İngilizce alt yazılardan anlamaya çalıştık. hediyelik eşya satan bir yer de vardı çok çeşit de yoktu. yukarda yine kafesi de var. kimse oturmuyordu ama en azından bu imkanı sunmuşlar. onun dışında oradaki eski dönem kıyafetleri de Ertuğrul gazi vb. gibi dizi setlerinde kullanılan kıyafetlermiş. yine de gerçeği yansıttığı için gayet hoştu. tuvaletleri temizdi. otoparkı olduğu söyleniyor ama girişte solda otopark girişi kapalıydı. biz de arka tarafdaki otopark a doğru ilerleyerek yer bulmaya çalıştık. otopark anlamında kısmen sorun yaşadık (yağmurlu günde kimsenin olmadığı bir günde müzeyi gezmek istedik kalabalık olmasın diye) eğer daha kalabalık olsaydı araç için yer. bulamayabilirdik.

 • avatar

  Emin Özdek

  - Temeli 15 Eylül 2015’te atıldı. - İnşaat alanı: 4.500 m² / Kullanım alanı: 8.388 m² - Toplam Maliyet (Uygulama-Kamulaştırma ve Sanatsal) 45.000.000 TL - ‘Panorama 1326 Bursa’ Fetih Müzesi, dünyanın en büyük tam panoramik müzesidir. - Panoramik müze, ana tema canlandırma salonu, sergi salonları, toplantı salonları, kafeterya ve idari bölümlerden oluşuyor. - Ekolojik mimarlık anlayışının gerekliliklerini yerine getirdi. Enerji Verimliliği ilkesine göre Yeşil Bina formunda inşa edildi. - Panoramik müze 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih gününü resmediyor. - Müze, Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunu anlatıyor. - Müzede, Bursa’da medfun bulunan 6 Osmanlı Padişahının ve onların zamanındaki sosyal hayatı anlatan 16 adet tablo yer alıyor. - Müzenin, 15 Şubat 2019'da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın teşrifleri ile resmi açılışı yapıldı.

 • avatar

  Altug Senel

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yer alan, 1 Kasım 2018'de ziyarete açılmış tam panoramik bir müzedir. Temeli 15 Eylül 2015’te atılan müze, ana tema canlandırma salonu, sergi salonları, toplantı salonları, kafeterya ve idari bölümlerden oluşmaktadır. Ekolojik mimarlık anlayışına göre yapılan müze, enerji verimliliği ilkesine göre Yeşil Bina formunda inşa edilmiştir. Panoramik müzede, 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih günü resmedilmekte olup, Bursa’nın bir beylikten dünya devletine uzanan yolculuğu anlatılmaktadır. 16 tablonun olduğu kronolojik sergi salonunda ise 13.yüzyıl ile başlayan Kayı Türklerinin Bursa'ya doğru ilerlemesi, Bursa'nın fethi ve Bursa'da defnedilmiş ilk 6 Osmanlı padişahının tarihte bıraktıkları önemli izler ve manevi şahsiyetler yer almaktadır.

 • avatar

  Fahrettin Savaşer

  Bursa’da iseniz vakit ayırın ve mutlaka ziyaret edin her şey çok detaylı ve güzel düşünülerek hazırlanmış en az bir saatinizi ayırmanız gerekiyor giriş ücreti sadece beş TL fazlasını hak ediyor ancak uygun fiyat olduğu için çok teşekkür ediyorum hafta sonu ziyaretimde çok kalabalıktı turlar denk gelebilir kalabalık olması son derece normal İstanbul fetih müzesine gezdiyseniz birebir aynı konsept yapılmış düşünenlerin yapanların ellerine ve emeklerine saglık ,mutlaka gezin ve en az bir saatinizi ayırmayı unutmayın otopark sıkıntısı yok aracınız hemen yanı başında ücretsiz otoparka bıraka biliyorsunuz ,içerde sosyal alanlar var yemek yiyebiliyor içecek temin edebiliyorsunuz, hemen girişte soldaki hatıra maksadıyla satın alabileceğiniz eşyaları satan bir hediyelik mağazası var bir gezin görün derim şimdiden keyifli seyirler…

 • avatar

  Koray Bartowski

  Bursa’ya gelen herkesin en az 1 kere uğraması gerektiğini düşünüyorum. Konsept çok iyi düşünülmüş fazla detay vermek istemiyorum ancak bir tık hareketli görseller olsaymış belki bunu ileride revize ederler diye düşünüyorum 360 derece hareketli gösterim ortamı daha da canlı kılabilir. Panorama girişten yukarı çıkınca erişiliyor ancak sola dönmeden çaprazından bilet almalısınız. Şu anda ücreti 5 TL, yanınızda küçük çocuklarınız varsa boyama kitabı ve kurşun kalem hediye ediliyor. Alt katında ise resim sergisi, Diriliş Ertuğrul kıyafetleri, hediyelik eşya, hatıra parası ve dinlenme alanı bulunuyor.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar