icon
Yükleniyor..

Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Cikolata Muzesi İstanbul bulunan Tarihi Mekanlar 'den biridir. Bu sayfa Pelit Cikolata Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Pelit Cikolata Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Pelit Cikolata Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. İstanbul Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için İstanbul sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Pelit Çikolata Müzesi Sigara İçilmez
Pelit Çikolata Müzesi Park Yeri
Pelit Çikolata Müzesi Müze
Pelit Çikolata Müzesi Ücretsiz
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.4285714285714 Puan

 • avatar

  @bakiacr

  Ailecek gittik çok güzel bir müze, çok emek harcanmış herseý çikolatadan yapılmış. Çalışanları kibar bazik ve ilgili. Çikolata pasta fabrikası ile iç içe müzenin içinden fabrikada çalışanları görüyorsunuz. İçerisinde kafe küçük alişveriş yapabileceğiniz carsı bulunmakta. Ulaşım kolay Temin çok yakınında.

 • avatar

  @mehmetsamiakbas

  Çok güzel bir yer burada çoğu şey çikolatadan yapılmış. Beğendim fakat giriş fiyatı biraz yüksek 150 TL ülkemiz şartlarında biraz pahalı. Bir yıldızı bundan kırdım. Genel olarak ailecek gelip gezebilirsiniz.

 • avatar

  @tarikyolar

  Çocuklar için cazip bir yer kızım gelmeden önce çok hevesli idi ve gezmektende oldukça zevk aldı. Tabiki enflasyon giriş fiyatlarını etkilemiş son baktığımda 60tl gibi bir rakam idi. Şimdi 150tl olmuş.. Girişte çikolata çeşmesinden bir bardak veriliyor içeride de ikram mevcut..

 • avatar

  @volkanus

  Esenyurt'ta gidebileceğiniz güzel bir müze. Girişler Ağustos 2022 gibi kişi başı 150 TL idi, yani bu çok pahalı olduğu anlamına geliyor. İçerde eğlenceli bölümlerin yani sıra çikolatadan yapılmış tarihî yapılar da var. Çocuklar için eğlenceli bir deneyim olabilir. Charlie'nin Çikolata Fabrikası tadında bir yer olsa da pahalı olması biraz ulaşılmaz kılıyor. Girişte çikolata ikramları çok güzel. Ayrıca çikolata çeşmesinden akan çikolata lezzeti damaklarda uzunca süre kalıyor.

 • avatar

  @ademeyupoglu

  Istanbul esenyurtta bulunan çikolata müzesine girişler 150 TL. Ama bu parayı verdiginize fazlasıyla değiyor. Bol bol cikolata ikramı var. Her şeyin çikolatadan heykelini yapmışlar. Özellikle çocuklar buraya bayılacak.

 • avatar

  @ayferarslan

  Giriş ücreti benim vatandaşıma göre çok pahalı bence, kişi başı 150₺. 5 ay önce 3 bilete 220 ₺ verilmiş. Biz 3 bilete 450₺ 2 katı fiyatt.... İnsaff. Öğrenci indirimi vs. yok. 3 yaş üzeri ücretli. İçerideki üç insandan 0.0001 Türk... Maalesef Arapların görgüsüzlüğüne maruz kalarak gezdik. Charlie'nin çikolata fabrikası tadında, eğlenceli bir yer olmuş. Her çocuğun mutlaka görmesi gereken bir yer.Ancak haftasonu gelmek hata, kesinlikle haftaiçi uğrayın. Konum olarak kolay bir yerde ama araçsız ulaşım biraz uğraştırıcı. Çikolata şelalesi düşünülmüş ancak bence steril değil. Girişte bilet başına çikolata hediye ediliyor bu güzel düşünülmüş ama keşke üç bilet ve üzeri bir kilogram bari verilseydi☺️ Mescid ve tuvaletleri temiz. .l Muntazam incelikle inşa edilen sanat eserlerinde emeği olan herkesi tebrik ediyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum.

 • avatar

  @haticecarli

  Görülmesi gereken yerlerden biri diye düşünüyorum. Türkler den ziyade yine Araplar yoğunlukta. Bunu görmek üzücü tabi. Kendi milletimiz benzin parası düşünmekten, giriş ücretini düşünmekten dışarıya adımını atamazken farklı milletten insanların kendi memleketimizde bizim görmediğimiz pek çok yere en önde gitmesi hüzün verici. 3 yaş altı ücretsiz. 4 yaşında oğlumuzla birlikte 3 bilete 220 TL verdik. 80 TL de poğaça, açma, çay, kahveye verince toplamda 300 tl ye müzeden çıkmış olduk. Ve tabi bir Türk olarak ekstra hiçbir çikolata, hediyelik vs almadık. Bilet alınca size kişi başı hediye çikolata bar veriliyor. Ve müzenin içinde bir adet çikolata çeşmesi ile bir adet de çikolata şelalesi var. Onlar ücretsiz. Hepsinin tadına bakınca çikolataya doyuyorsunuz zaten. Bu da Türk tesellisi olsun...


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar