Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi

4.4285714285714 (7 Yorum)
Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi: Isparta bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Isparta Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Isparta sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi Sigara İçilmez
Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi Müze
Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi Tarihi Yer
Prof. Dr. Turan Yazgan Halı Ve Kilim Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Merkez Gökçay Kavşağı, Isparta Merkez/Isparta, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.4285714285714 Puan

 • avatar

  Hülya UTKULUER

  10 katlı bir müze, çok emek harcanmış, önemli bir etnoğrafya ve daha ziyade hali kilim koleksiyonu var. Kadınlar ikinci katta halı örmeye devam ediyorlar, satış da yapılıyor. Ancak biz ziyaret ettiğimizde asansörde arıza vardı ve 10 kat bir müzeyi asansör olmadan gezmek çok zahmetli, üçüncü kattan sonra vazgeçip döndük. Ayrıca Isparta gibi bir gül merkezinde gül ürünlerinin daha fazla satılabilecegi bir satış merkezi olabilir. Lavanta ürünleri vardı ama gül yoktu. Çeşit olsa daha çok gelir elde edebilirler. Müze ücretsiz geziliyor.

 • avatar

  ENES Hasanoglu

  11 katlı müzede 6000 küsur etnografik eser mevcut. Özellikle halı ve kilim sergileme alanları çok etkileyici. Fuko sarkacı da müzeye ayrı bir güzellik ve özellik katmış. Yörük kültürü, eski tarım aletleri, tarihte halı dokuma aletleri, gül üretiminde eski usul kullanılan eserler ve daha bir çok eser müzede yerini almış. YouTube Hayat Takıl Bana Kanalından detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz

 • avatar

  İsmail Yılmaz

  Isparta şehir merkezinde gezilebilecek birkaç yerden birisi. Çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Eser sayısı bayağı fazla ancak sergilenmesi çok kötü ve özensiz. Bilgilendirici yazılar da düzensiz olduğu için sadece bakmakla yetiniliyor, anlamak biraz zor. En üst kat şehir manzarası en beğendiğim kısım oldu. Şaman davulu da ilgimi çekti. 1.5-2 saatte etraflıca gezilebilir.

 • avatar

  Ramazan Topal

  Isparta'ya has ürünlerin ve eserlerin sergilendiği seyir teraslı kule tarzı Belediyenin yaptırdığı Etnoğrafya Müzesi. El dokuma halı tegahları, el dokuma halı ve ipleri, gül yağı işleme aletleri...Bu merkezde şimdilerde el dokuma halısı dokuma kursunda yeni halılar üretilmekte.

 • avatar

  Ayla Gunel

  10 katlı bir müze. Üst kattan başlayıp aşağı doğru indik. İsparta halıları salonlarda, diğer yöre halıları merdiven aralarına asılmış. Buralarda ışıklandırma sıkıntılı olduğu için göremedikleriniz oluyor ama genel olarak güzel bir müze

 • avatar

  zeliha serdar

  İlk olarak içeri girdiğnizde size müze hakkında bilgi veriliyor. Daha sonra asansörle veya yürüyerek müzeyi gezebiliyorsunuz. Bütün halılar,eşyalar ve mobilyalar çok güzeldi. Müzenin en üst katından başlayarak dolaşmanızı öneririm. Çünkü en üst katı seyir terası olarak kullanılıyor. Seyir terasından başlayarak merdivenleri inerek müzeyi gezebilirsiniz. Müze içinde hediyelik eşya kısmı ve halı yapan kadınların olduğu bölüm bulunmakta. Ayrıca onları izleyebilirsiniz. Müze çok güzel korunmuş ve tasarlanmış. Müze çalışanları da güler yüzlü ve güzeldi. Halıların bilgileri üzerinde bulunmaktadır. Kesinlikle ücretsiz olarak ziyaret etmenizi öneririm.

 • avatar

  Ozer Temeloglu

  Ücretsiz girişi olan bir müze, 10. katta şehir manzarası görülebiliyor. Daha sonra halı ve kilim örneklerini inceleyerek aşağıya inebiliyorsunuz. Asansör de mevcut. İlk 2 katta çeşitli eşyaları da inceleyebirsiniz. Temel olarak halıcılık üstüne bir müze olarak kabul ederek gidin. Şehrin merkezinde ulaşım zor değil, ıspartaya yolu düşen uğramalı.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar