Sabancı Şehir Müzesi

3.3333333333333 (6 Yorum)
Sabancı Şehir Müzesi: Mardin bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Sabancı Şehir Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Sabancı Şehir Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Sabancı Şehir Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Mardin Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Mardin sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Sabancı Şehir Müzesi Sigara İçilmez
Sabancı Şehir Müzesi Müze
Sabancı Şehir Müzesi Tarihi Yer
Sabancı Şehir Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Şehidiye, Hükümet Cd. No:10, 47100 Artuklu/Mardin, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 3.3333333333333 Puan

 • avatar

  Gezgin Mtn

  Mardin merkezde güzel yapılmış modern bir bina. Ancak beklediğimden daha az eser mevcuttu. Giriş katında Mardinin tarihi özellikle yakın tarihi ile ilgili anlatım resim ve örnekler mevcut. Bodrum katında sanat eserleri mevcut. En ilginç yer girişteki Mardinin ilk arabasıydı.

 • avatar

  Timur ÖZEN

  Girişteki Chevrolet haricinde kayda değer pek bir şey göremedim. Tabiki içerisi özenle düzenlenmiş, tertipli ve temiz bir ortam var. Bilgilendirme panoları da oldukça iyi. Fakat kanımca biraz daha dolu olmalıydı.

 • avatar

  Pin Pin

  Cok begendim. Giristeki calisanlari nazik ve ilgiliydi. Yazilar Ingilizceye çevrilirken hatalar vardi ama Sabanci yine guzel is yapmis. Biraz daha buyuk olsa Mardinimizin gecmisinden ve günümüzden biraz daha örnek koymalarini isterdim. Iyi ki varsiniz

 • avatar

  bedri gökçeoğlu

  Burayı ilk defa gördüm ve gezdim eski mardin ev düzeni ve şimdi nadir bulunan el sanatlarının sergilendiği bir yer. Ben beğendim her kese tavsiye ederim

 • avatar

  Esra Zeynep

  Bu müzenin lavabosunda Abdest almak yasak! Böyle saçma bir yasak daha önce duymamıştım. Müzeyi gezmeye başlamadan önce lavaboya gittim ve sonrasında abdestimi tazeleyip müzeyi gezecektim kiii güvenlik görevlisi kapıda bekliyordu anlaşılan içeri girip burada abdest almak yasak dedi. Elinizi yüzünüzü yıkayabilirsiniz, hatta ayaklarınızı da yıkayabilirsiniz ama amacınız abdest almaksa yasak. Böyle bir şey daha önce görmedim, duymadım. Bunun üzerine müzeyi gezmeden çıktım. Müze hakkında yorum yapamayacağım o yüzden. Yazıklar olsun gerçekten!

 • avatar

  haluk güven

  Giriş ücretli 5 tl olması lazım. Genelde serim var tarihi bir nesne yok. Vakit varsa uğranılarak kent hakkında bilgi alıbmalı.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar