icon
Yükleniyor..

Sahip Ata Müzesi Ve Camii

Sahip Ata Muzesi Ve Camii Meram bulunan Dini Yerler 'den biridir. Bu sayfa Sahip Ata Muzesi Ve Camii hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Sahip Ata Muzesi Ve Camii hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Sahip Ata Muzesi Ve Camii düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Meram Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Meram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Sahip Ata Müzesi Ve Camii Sigara İçilmez
Sahip Ata Müzesi Ve Camii Park Yeri
Sahip Ata Müzesi Ve Camii Müze
Sahip Ata Müzesi Ve Camii Ücretsiz
+(3)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  @mustafadursun

  Şemsi Tebriz ile Mevlana arasındaki hikaye kısaca şöyle anlatayım: Şemsi Tebriz kimseyle konuşamıyor ve yapayalnız kalıyor. Rabbine dua ediyor konuşacak birilerini bulmak adına. Mevlana ile tanışıyorlar ve bir eve kapanıp çok uzun zaman orada manevi bir aşk yaşıyorlar. Fakat toplum bunu farklı yorumlayıp Şemsi Tebrizi dışlıyorlar ve kaçmak zorunda kalıyor. Ardından nerede vefat ettiği ve nereye gömüldüğü bilgisi bilinmiyor tabi. Özetle bu şekilde bir hikayesi olan muhterem bir insanın temsili yapılmış türbesi diyebilirim. İlgi görüyor mu, Hayır. İnsanlar ne düşünüyor neden burası boş anlamak zor. İçerisi zaten camii olarak faaliyet gösteriyor. Ziyaret edip bir duanızı eksik etmeyin.

 • avatar

  @abdullahaltinso

  Hz Mevlana ziyarete gelinirde şems ziyaret etmeden gidilir mi manevi açıdan güzel bir camii ve turbe çevre düzenlemesi yapılmış ve etrafında da yatırlar var

 • avatar

  @nuriimre

  Hikayesi nedeniyle inanmış olarak ziyaret ettim cami ve temsili kabri. Ancak dediğim gibi, hikayesi o kadar ihtişamlı olan bir zatın ziyaretinde sadece 3-5 kişi olmasını da çok yadırgadım. Sebebinin ise ışıklandırılmış, bir albenisi olmayan, sanki alalade bir yermiş gibi ilgiden mahrum bırakılması olabilir. Oysa çok daha fazla ilgi gösterilip turizme uygun hale getirilmesi çok daha uygun olabilirmiş sanki. Ancak, Mevlana'yı ziyaret eden herkesin burayı da görmesi şart. Şemssiz Mevlana düşünmek çok eksik kalırdı.

 • avatar

  @hilalekus

  Şems-i Tebrizi'nin cami ve türbesi yer almaktadır. Huzurlu bir yer. Bir tane de mezar bulunmaktadır. Konyayı gezmek için zamanınız varsa uğranılabilecek bir yer.

 • avatar

  @betulurekli

  Mevlana'nın hocası olmasına ve türbeleri birbirine yakın olmasına rağmen çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Mevlana türbesinden, Alaaddin tepesine giderken sağda, Kayalıpark otobüs duraklarının arkasında bulunuyor konumu. Küçük ama samimi bir camii Konya'ya gelmişken, uğramadan dönülmemeli


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar