icon
Yükleniyor..

Selimiye Vakfı Müzesi

Selimiye Vakfı Muzesi Edirne bulunan Plajlar 'den biridir. Bu sayfa Selimiye Vakfı Muzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Selimiye Vakfı Muzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Selimiye Vakfı Muzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Edirne Bölgesinden daha fazla gezilecek yer keşfetmek için Edirne sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgileri güncellemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsin. 

Yerel Rehber olmak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Selimiye Vakfı Müzesi Sigara İçilmez
Selimiye Vakfı Müzesi Park Yeri
Selimiye Vakfı Müzesi Müze
Selimiye Vakfı Müzesi Ücretsiz
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.6 Puan

 • avatar

  @gulbaharatay

  Girişi ücretsiz. Cami bahçesinde yer alıyor. Küçük odalar şeklinde ayrılmış. Bence hoş bir müze olmuş. Ücretli olsaydı girer miydim hayır. Ücretsiz hazır gelmişken görün ♡

 • avatar

  @mahmodrose

  Çok güzel düşünülmüş. Bedava olması ayrı bi özellik. Türkiyenin her yerinden gelmiş bakraçlar halılar şamdanlar var.

 • avatar

  @brownisama

  Dar'ül Hadis Medresesi ile birlikte çifte medrese planıyla 1569-75 yılları arasında inşa edilen yapı, günümüzde Selimiye Vakıf Müzesi olarak hizmet vermektedir. Medrese yapısının avluya bakan duvarları taş dizilişte iken, dışarıya açılan duvarları taş ve tuğlanın almaşık kullanımına sahiptir.

 • avatar

  @hazercihat

  Selimiye Camisi’nin yanında bulunan bir müze. Gitmişken görmek gerekir. İçerisi çok güzel dizayn edilmiş. Oda oda bölümlere ayrılmış ve dönem eserleri sergilemiyor. Bilet fiyatı 12.5 TL Eylül 2021 itibariyle. Müze kart geçerli mi bilmiyorum. Yaklaşık yarım saat gezmek için yeterli olacaktır. Tavsiye ediyorum.

 • avatar

  @fadimeer

  Selimiye camisinin hemen yanında olan müze mutlaka gidin ziyaret edin eski zamanların mutfak kültürünü gösteren heykeller ürünler var. Müzenin diğer çıkış kapısından karşıdaki kapıya geçtiğinizde yemek kokuları sizi karşılıcak sol taraftaki kapıdan girince orda çok tatlı bir teyzemiz var. Gelen her ziyaretçilere ikramlarda bulunuyor. Biz gittiğimizde bişi kızartmışlardı her gelene veriyor. Hatta kahvaltılıklar koymuşlar isteyenler yiyebiliyor. Çay kahve isteyenlere veriyor. Para istemeden sadece hayır olarak Allah rızası için yapıyor. Teyzenin sohbetini dinlemek daha güzel mutlaka yanına uğrayın ❤️


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar