icon
Yükleniyor..

Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi

Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi: Antalya bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Antalya Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Antalya sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Devamını Göster

Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi Sigara İçilmez
Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi Müze
Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi Tarihi Yer
Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Konum


Yorumlar 4.4545454545455 Puan

 • avatar

  @serdar

  1993 ile 1995 yılları arasında restore edilerek müzeye dönüştürülen iki katlı klasik bir Osmanlı konağında hizmet veren Suna ve İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, 19. yüzyıl Antalya yaşamını gözler önüne seriyor. Yöresel ürünlerle bir etnografya müzesi olarak düzenlenen müzenin bahçesinde bulunan, 1863 yılında inşa edilmiş tarihi Aya Yorgi Kilisesi de ziyarete açık. Çeşitli dönemlere ait yöresel kıyafetler giymiş balmumu heykellerinden 19. Yüzyıl mobilyaları, duvar süslemeleri ve ev eşyalarına kadar büyüleyici bir koleksiyona sahip olan müze, Antalya'nın tarihi semti Kaleiçi'nde Kocatepe Sokak üzerinde ziyaret edilebilir. Suna ve İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi’ni gezdikten sonra yabancı turistlerin Kaleiçi'nde en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Aya Yorgi Kilisesi’ne de uğrayabilir ve kilisenin benzersiz iç dekorasyonlarını inceleyebilirsiniz.

 • avatar

  @lenor

  Buyuk bir kismi renovasyonda olduğu icin sadece evin ikinci katini görebildim. Cok sirindi ve girişteki görevliler güler yuzluydu. Tuvaleti de cok temizdi. 2.5tl cüzi giriş ücreti vardi sonuna kadar hak ediyordu keşke tamamını görebilseydim.

 • avatar

  @pampislik!

  Harika, küçük bir yer. Alt katta çalışan Kaleiçi 'nin yerlisi Mustafa abiden kitaplar hakkında fikir alabilir, üst katı gezebilirsiniz.

 • avatar

  @kezbanavci

  Antalya’nın çok eski zamanlardaki yerel halkın günlük hayatlarından kesitlere yer verilmiş. Ben beğendim yalnız çok merak ettiğim sergi salonunda çalışma olduğu için görme şansımız olmadı maalesef.

 • avatar

  @volkanbulut

  Antalya’nın yerel kültürüne ve Türk folkloruna yönelik kıymetli eserlerin bulunduğu şirin bir müze. Yolu Kaleiçi’ne düşenlerin uğramasını kesinlikle öneririm.

 • avatar

  @abbasmusagokbur

  O kuyuya işaret koyalım tehlike ⚠️ yönlendirmeler arttırılmalı .

 • avatar

  @aysebaran

  Kaleiçi Müzesi, Antalya Kaleiçi'nde her ikisi de korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil edilmiş iki binada yer alan özel müzedir. Yapılardan birisi bir ortodoks kilisesi, diğeri geleneksel bir Türk evidir.

 • avatar

  @alpertahmaz

  Antalya Kaleiçi konaklarindan birinin güzel eski Antalya yaşamını orneklendirmek ve küçük oyuncaklarla geçmişe götüren bir konak ve kiliseden oluşuyor. Ancak kilisenin orjinal yapisindan hicbir unsur yok daha cok sergi alani gibi

 • avatar

  @omercaglin

  Cok küçük özel bir müze çok bir beklenti içinde olmayın hayal kırıklığına ugrayabilirsiniz ulaşımda biraz zor gibi

 • avatar

  @burcukale

  ANTALYA, her yeri ve her şeyi ile gezilip görülmesi gereken harikalarla dolu birşehir. Kaleiçi,her adımda sürprislerle dolu. Bira zaman ayırır da Suna İnan Kıraç Müzesini ziyaret ederseniz AYA YORGİ KİLİSESİ şahane bir restorasyon ile ziyaretçisine çok üstün bir görsel şölen sunmakta. Görmek gerek.

 • avatar

  @harungunduz

  Antalya Kaleiçi'nde bulunan küçük ve iki bölümden oluşan bir müze. Eski bir kilise, İnan Kıraç tarafından satın alınıp eşi olan Suna Kıraç'a hediye ediliyor. Restore edildikten sonra da müze hâline getiriliyor. Müze içerisinde bir eski Antalya evi ve sergi alanı mevcut. Giriş tam 5 TL, Öğrenci 2.50 TL, müzekart geçerli değil. Eski Antalya evinde sesli anlatım ve türkü dinletisi mevcut. İnsan heykelleri daha gerçekçi olabilirmiş. Kaleiçi'nde görülecek yer az, o yüzden burayı da muhakkak görülecekler listenize ekleyin.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar