icon
Yükleniyor..

Tahtakuşlar Müzesi

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

Tahtakuşlar Müzesi: Balıkesir bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Tahtakuşlar Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Tahtakuşlar Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Tahtakuşlar Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Balıkesir Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Balıkesir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Devamını Göster

Konum


Özellikler

Tahtakuşlar Müzesi Sigara İçilmez
Tahtakuşlar Müzesi Müze
Tahtakuşlar Müzesi Tarihi Yer
Tahtakuşlar Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Sıkça Sorulan Sorular


Yorumlar 4.4545454545455 Puan

 • avatar

  @hikmettezoglu

  Merhaba Tahtakuşlar Etnografya Galerisi Edremit’e bağlı Güre mahallesinde görülmesi gereken yerler listesinde olduğu için gittim ama gitmeye değmezmiş.Galerideki sorumlu beyefendi akademisyen düşmanı. Sebebini anlayamadım. Yıllar süresince biriktirdiği Türkmenlere ait giysi, alet, araç- gereç otağ vb. şeyler içi doldurulmuş hayvanlar sergileniyor. Ayrıca çeşitli süs eşyaları da satılıyor Güre’ ye 1,5 km mesafede. Giriş tam 20 tl öğrenci 10tl

 • avatar

  @mehtapgulnuronder

  Yanlış hatırlamıyorsam dünyada ilk kabuksuz kaplumbağa örneği bu müzede sergilenmektedir. Çok büyük bir kaplumbağa. Şaman ritüellerinden bahsedilir. Küçük bir kütüphanesi var. Küçük ve şirin bir müze. Kantaron yağı, zeytin ve zeytinyagi satılmaktadır. Tarihini anlatan kitap 150 tl fiyatında. UNESCO ödülü mevcut.

 • avatar

  @imranunveren

  Akçay, Altınoluk taraflarına gelirseniz mutlaka uğrayın. Türkiye’nin ilk özel etnografya müzesi. İçerisinde şaman kültüründen gelen Türkmenlerin atalarına ait onların yaşamına dair her şey var. Çadır, geleneksel Türkmen giysileri, ev eşyaları, aletleri, el yapımı yün torbalar, kahve yapım aletleri, demir ütüler, kuş yuvaları, dondurulmuş hayvanlar… Bağış olarak müzede dünyanın en büyük deniz kaplumbağası, farklı ülkelerden hediyeler ve kütüphane bulunuyor. Değişik görülmesi gereken bir yer, geldiğinizde TAhtakuşlar köyünü ve Çamlıbel’i de ziyaret edebilirsiniz.

 • avatar

  @enesemrehanaksit

  Tahtakuşlar köyünde anayola 3 4 dakika mesafede içinde eski silahlardan radyolara dondurulmuş havyanlardan deniz canlılarına el işlemeei ürünlerden eski kitaplara kadar birçok ürünün sergilendiği müze. Edremite gelirseniz yahut buradan geçerseniz kesinlikle uğramanızı tavsiye ederim. 2 ağustos 2022 itibariyle öğrenci 10 tl tam 20 tl ücreti var. Yöresel ürünler de sstılıyor. Biz doğal zeytinyğlı sabun aldık. Müzeden aşağı inerken mükemmel Edremit Körfezi manzarasıyla karşılaşıyorsunuz. Tek eksiği sergilenen ürünlerin ışıklandırması yok ve cam raflarda sergilendiği için yansıma yapılıyor herşey tam görünemiyor. Bir de çıkışta solda hatıra defteri var. Oraya yazı bırakabilirsiniz ????

 • avatar

  @fuatsahin

  Küçük bir müze. Birçok şehir ve belde de görebileceğiniz türde bir müze. Eski eşyalar bazı antik objeleri bulunduran bir müze. Dünyadaki en büyük etçil deniz kaplumbağa mumyasını bulabilirsiniz. En azından öyle tabir ediliyor. İlk bulunduğunda 192cm boyundaymış ancak mumya işleminden sonra bouu 172cm'e düşmüş. Ürkütücü bir mumya. Başka içi doldurulmuş hayvanlar da var. Oralara yolunuz düşerse bir gezin derim. Çocukları götürmek için güzel bir müze.

 • avatar

  @esendemirbas

  Tahtakuşlar Köyü Etnografya Müzesi, başka müzelerden daha çekici geldi bana burada daha fazla vakit geçirebilir ve daha bilgi edinerek gelebilirmişim diye düşündüm çıkınca. Arkadaşlarım beklediği için Sayın Kudar ile pek sohbet edemedim ama çok bilgi edinebilirdim. Anı için hediyeler de alabileceğiniz bu müzeye yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim.

 • avatar

  @johncanli

  Selim bey bilgi dolu bir bilgin, kibarlığı, engin bilgisi ile size Şamanizm den, Türklerin-Türkmenlerin geçmişi ve yerleşkeye gelişi ve yerleşimi hakkında doyurucu bilgiler verdi. Artifact-eserler size bir tarih seyahati yaptırıyor ve geçmişi yaşatmaya hatırlatmayı amaçlıyor. Kendisinin gruba verdiği daha sonra sorularıma verdiği bilgi dolu yanıtlar seyahatin en doruk noktalarından biri idi. Çok Teşekkürler Selim bey ve ailesi, oğlu ve kızı ayrıca babalarına yakışır bir davranış içerisinde misafirperver ve kibardılar. Çay içinde ayrıca teşekkürler. En özel teşekkürde hediye kaplunbağa için. Çok sağ olun, yolunuz açık ve ömür boyu sağlıklı kalın. I just saw a comment about "neglect" of those artifacts, I have to remind people that this is a private collection. I also believe that there is not much support from community (accept some artifact donations) or government. It would be very unfair comment to criticize the place and owner. I founded very rude and unnecessary. That was the reason I had to edit my comment. Place is very nice and enjoyable. You will not regret to visit. I really hope that people would help financially to make the place bigger and much better. Thanks again.

 • avatar

  @mulkiyesenel

  Çok güzel bir köy, oraya Ali Ekber çiçekin mezarı için gittik, çok güzel doğayla iç içe kültürünü sergileyen tarihi bir müze ... yolunuz düşerse uğrayın derim..,

 • avatar

  @goncaisiker

  Şaman geleneğine göre yaşayan insanların kültürünü yansıtmışlar. Alevi kültürünü de Türkmen alevilerinin de kullandığı birçok ürünü görebilirsiniz. Merkeze çok uzak değil. Köyün hemen girişinde. Müze ücretli ama cüzi bir miktar. Müzenin yanından köyün mezarlığına gidip Ali Ekber Çiçeğin mezarını da ziyaret etmeden dönmeyin.

 • avatar

  @sukruarmanaksoy

  Rahmetli Ali Bey hocamızın büyük emekleri ile kurulmuş. Ailesinin destekleri ile hala hayatta. Kaz Dağları Türkmenleri ve geldikleri Orta Asya, Şamanizm başta olmak üzere ilginizi çekebilecek şahane bir müze. Yolu geçen herkesin muhakkak uğramasını tavsiye ederim. Dünyanın en büyük deri kabuklu deniz kaplumbağasına bu kadar yakından bakmak heyecan vericiydi. Tahtakuşlar ve Tahtacı Türkmenleri inceledikce iyi ki gitmişim diyeceksiniz. Müzeye 250 m mesafede Ali Ekber Çiçek'in ve komşu Çamlıbel köyünde Tuncel Kurtiz' in mezarlarını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  @sinancoskun

  Mutlaka görün. Bir köydeki tek etnoğrafya müzesi. İçindeki ilginç sürprizlerde cabası. Yıllarınemeği.Müze ziyaretinden sonra mutlaka köy içinide gezin.Özellikle köyün en yükseğine doğru yürüyün orada çok güzel manzaralı bir kahvehane bulacaksınız.Harika bir keyif.


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar