Tahtakuşlar Müzesi

4.8333333333333 (6 Yorum)
Tahtakuşlar Müzesi: Balıkesir bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Tahtakuşlar Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Tahtakuşlar Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Tahtakuşlar Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Balıkesir Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Balıkesir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Tahtakuşlar Müzesi Sigara İçilmez
Tahtakuşlar Müzesi Müze
Tahtakuşlar Müzesi Tarihi Yer
Tahtakuşlar Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Çamlıbel, 25 sokak no:1, 10395 Edremit/Balıkesir, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.8333333333333 Puan

 • Rahmetli Ali Bey hocamızın büyük emekleri ile kurulmuş. Ailesinin destekleri ile hala hayatta. Kaz Dağları Türkmenleri ve geldikleri Orta Asya, Şamanizm başta olmak üzere ilginizi çekebilecek şahane bir müze. Yolu geçen herkesin muhakkak uğramasını tavsiye ederim. Dünyanın en büyük deri kabuklu deniz kaplumbağasına bu kadar yakından bakmak heyecan vericiydi. Tahtakuşlar ve Tahtacı Türkmenleri inceledikce iyi ki gitmişim diyeceksiniz. Müzeye 250 m mesafede Ali Ekber Çiçek'in ve komşu Çamlıbel köyünde Tuncel Kurtiz' in mezarlarını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

 • avatar

  John CANLI

  Selim bey bilgi dolu bir bilgin, kibarlığı, engin bilgisi ile size Şamanizm den, Türklerin-Türkmenlerin geçmişi ve yerleşkeye gelişi ve yerleşimi hakkında doyurucu bilgiler verdi. Artifact-eserler size bir tarih seyahati yaptırıyor ve geçmişi yaşatmaya hatırlatmayı amaçlıyor. Kendisinin gruba verdiği daha sonra sorularıma verdiği bilgi dolu yanıtlar seyahatin en doruk noktalarından biri idi. Çok Teşekkürler Selim bey ve ailesi, oğlu ve kızı ayrıca babalarına yakışır bir davranış içerisinde misafirperver ve kibardılar. Çay içinde ayrıca teşekkürler. En özel teşekkürde hediye kaplunbağa için. Çok sağ olun, yolunuz açık ve ömür boyu sağlıklı kalın. I just saw a comment about "neglect" of those artifacts, I have to remind people that this is a private collection. I also believe that there is not much support from community (accept some artifact donations) or government. It would be very unfair comment to criticize the place and owner. I founded very rude and unnecessary. That was the reason I had to edit my comment. Place is very nice and enjoyable. You will not regret to visit. I really hope that people would help financially to make the place bigger and much better. Thanks again.

 • avatar

  Gonca Isiker

  Şaman geleneğine göre yaşayan insanların kültürünü yansıtmışlar. Alevi kültürünü de Türkmen alevilerinin de kullandığı birçok ürünü görebilirsiniz. Merkeze çok uzak değil. Köyün hemen girişinde. Müze ücretli ama cüzi bir miktar. Müzenin yanından köyün mezarlığına gidip Ali Ekber Çiçeğin mezarını da ziyaret etmeden dönmeyin.

 • avatar

  Sinan COŞKUN

  Mutlaka görün. Bir köydeki tek etnoğrafya müzesi. İçindeki ilginç sürprizlerde cabası. Yıllarınemeği.Müze ziyaretinden sonra mutlaka köy içinide gezin.Özellikle köyün en yükseğine doğru yürüyün orada çok güzel manzaralı bir kahvehane bulacaksınız.Harika bir keyif.

 • avatar

  mulkiye senel

  Çok güzel bir köy, oraya Ali Ekber çiçekin mezarı için gittik, çok güzel doğayla iç içe kültürünü sergileyen tarihi bir müze ... yolunuz düşerse uğrayın derim..,

 • avatar

  Esen DEMIRBAS

  Tahtakuşlar Köyü Etnografya Müzesi, başka müzelerden daha çekici geldi bana burada daha fazla vakit geçirebilir ve daha bilgi edinerek gelebilirmişim diye düşündüm çıkınca. Arkadaşlarım beklediği için Sayın Kudar ile pek sohbet edemedim ama çok bilgi edinebilirdim. Anı için hediyeler de alabileceğiniz bu müzeye yolunuz düşerse uğramanızı tavsiye ederim.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar