Tire Kent Müzesi

5 (6 Yorum)
Tire Kent Müzesi: Tire bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Tire Kent Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Tire Kent Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Tire Kent Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Tire Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Tire sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Tire Kent Müzesi Sigara İçilmez
Tire Kent Müzesi Müze
Tire Kent Müzesi Tarihi Yer
Tire Kent Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Yeni, Atatürk Cd., Tire/İzmir, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 5 Puan

 • avatar

  Gülcan Arpaz

  Tire zaten şehir olarak çok sakin çok güzel.. Kent müzesi de şehrini yansıtıyor tarihine sahip çıkıyor. Hemen orta meydana yakın mutlaka görün giriş 3 tl. Öğle vakti giderseniz zanaatkarlar yemekte olabiliyor. Çok güzel düşünülmüş alt katta yorgancı hasırcı terzi gibi küçük tezgahlar ayrılmış orda işlerini yapmaya devam ediyorlar.

 • avatar

  guler

  Yasayan müze burasi. Belediyenin güzel ve orijinal bir hizmeti. Giderek azalan meslek erbaplarini da müzeye alıp islerini orda yapmalarını sağlamışlar. Semerci, nalıncı, urganci, yorgancı ve benzeri meslekler orada icra ediliyor. Tire tarihine dair herşey. Geleceginizi haber verirseniz rehber de veriyorlar..

 • avatar

  Nigmet Arslan

  Çok beğenerek zevk alarak gezdim,özellikle unutulmuş semer, halat dokuma vs. zanaatlarının canlandırılması...her kent müzesini oluşturmalı.... Emeği geçenlere teşekkür ederim

 • avatar

  Kürşad Malkoç

  Çok hoş etnografi ağırlıklı bir kent müzesi. Tire'nin geçmiş dönemlerine ve yaşantısına dair bilgi, görseller ve objeler mevcut. Yolunuz düşerse bir uğrayın.

 • avatar

  Emrah YILMAZ

  Tire'yi kültürel, zanatsal ve tarihi açıdan görmek isteyenler, Tire Kent Müzesi'ni mutlaka ziyaret etmeliler. Bölgeye özgü birçok kültürel objeyle karşılaşmak mümkün.

 • avatar

  Bahtiyar Demirci

  Mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yer. Unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin fiili olarak icra edilmesi çok güzel. Tire geçmiş tarihinin görsellerle ayrıntılı bir şekilde sunulmuş olması çok güzel.


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar