Türk Hamam Müzesi

4.8333333333333 (6 Yorum)
Türk Hamam Müzesi: Beypazarı bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Türk Hamam Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Türk Hamam Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Türk Hamam Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Beypazarı Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Beypazarı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.
Daha fazla göster

Türk Hamam Müzesi Sigara İçilmez
Türk Hamam Müzesi Müze
Türk Hamam Müzesi Tarihi Yer
Türk Hamam Müzesi Müze Kart Geçerli
+(2)

Konum

Balabanağa, No:2, Kimyager Derviş Paşa Sk., 34134 Fatih/İstanbul, Turkey Yol Tarifi

Sıkça Sorulan Sorular

Yorumlar 4.8333333333333 Puan

 • avatar

  yahya yılmaz

  Rastlantı sonucu fark ettiğim ve içerisinde eski hamamda bulunan eşyalar ve eski zamandan kalma Mermer taşları bulunmaktadır. II. Bayezid Hamamı, 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültürel Miras Listesi’ne alınmıştır. Osmanlı mimarisinin ve sosyal hayatının vazgeçilmez parçası olan hamam yapıları, sosyal anlamda günümüzde gündelik yaşamdaki önemini büyük ölçüde kaybetmiş olmakla beraber, yaşayan ve kuşaklar boyu aktarılan bir kültürün simgesidir.

 • avatar

  oski kara

  Güzel tarihi bilgi verici bir mekan görülmesi gerekli mutlaka

 • avatar

  Aysegul Umit

  Muhteşem çok güzel bir kültürümüz Müze olarak sergilenmekte emeği geçenlerden Allah razı olsun Öyle Güzel Öyle Asil bir Milletin topluluğuyuz kıymet bilmek lazım Bizim ECDADIMIZ binlerce yıldır Hamam kültürünü kullanıyor Oysaki bazıları banyo ile tanışalı kaç gün olmuş ki ????

 • avatar

  Merve

  Ücretsiz ve çok sakin bir müze. Duvarlarda yabancı kitaplardan Türk Hamamlarına dair alıntılar yer alıyor. Mutlaka okuyun derim. Bazı duvarların küçük bir kısmı eskiden olduğu şekliyle bırakılmış ve üzeri cam ile örtülmüş. Onlara bakınca yeni duvar motiflerini eskiyle bire bir aynı yaptıklarını görebilirsiniz. Müzeye girdiğimde benden başka ziyaretçi yoktu. Güvenlik görevlisinin sürekli peşimde gezmesi dışında her şey çok güzeldi.

 • avatar

  Berna Dolcevita

  Maalesef ki pek bilinmeyen, benim de önünden geçerken farkettiğim bir kültür mirası. Hamam atmosteri, akustiği harika, hamam eşyaları da sergileniyor. Çok güzel, mutlaka gezilmeli.

 • avatar

  Eren KABAK

  II. Mahmud türbesine giderken şans eseri denk geldim. İçerisi gerçekten tarih kokuyordu. Çıkışta anı defterine yazı yazabiliyorsunuz. Mehmet Enes ve Eren yazan sayfayı bulursanız ben yazdım. :)


Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar