icon
Yükleniyor..

Uluslararası Uzay İstasyonu Müzesi

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

#EvdeKal ve #SanalMüzeGez desteğine katkı sağlamak için bugün sizlere Uluslararası Uzay İstasyonu Müzesi‘ni sanal olarak gezmenizi sağlayacağız. Ama gelin öncelikle Uluslararası Uzay İstasyonu hakkında size kısa bir bilgi verelim. (İsteyen Direk Aşağıdan Sanal Müzeyi Gezebilir)

Uluslararası Uzay İstasyonu kısa adı ile UUİ (İngilizcesi ISS) alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssüdür. Aslında bu bir uzay istasyonudur ve içinde astronotlar yaşar. 1998 Yılında fırlatılarak Dünya yörüngesine yerleştirilmiştir. Aynı zamanda Dünya yörüngesinde bulunan en büyük yapay uydudur. Eğer gündüz açık bir havada bakarsanız çıplak gözle bile görebilirsiniz.

Giriş

Uluslararası Uzay İstasyonu aynı zamanda bir laboratuvardır. Mürettebatın biyoloji, fizyoloji, fizik, kimya, astronomi, meteoroloji ve daha birçok dalda deneyler yapmasına olanak verir. Yine buna ek olarak Uluslararası Uzay İstasyonu’da Ay ve Mars görevlerinde kullanılması planlanan ekipman ve sistemleri test ederler.

Uzaydaki en uzun kesintisiz olarak insan bulundurma rekorunu elinde tutan istasyon, Keşif 1 mekiğinin 2 Kasım 2000 tarihinde istasyona varmasından bu yana, uzay mürettebatını 7093gündür kesintisiz olarak barındırmıştır ve barındırmaya devam etmektedir. Bir önceki rekor, 3644 gün ile Sovyet uzay istasyonu Mir’e aitti UUİ, bugüne kadar 15 farklı milletten astronot ve kozmonota ev sahipliği yapmıştır.

Devamını Göster

Konum


Özellikler

Uluslararası Uzay İstasyonu Müzesi Sigara İçilmez
Uluslararası Uzay İstasyonu Müzesi Online Gez

Sıkça Sorulan Sorular


Yorumlar Puan


Yorum yazabilmek için gerekli.Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:00 - 17:00
Salı 09:00 - 17:00
Çarşamba 09:00 - 17:00
Perşembe 09:00 - 17:00
Cuma 09:00 - 17:00
Cumartesi 09:00 - 17:00
Pazar 09:00 - 17:00

İşletmeyi Sahiplen

Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.


Katkı Sağlayanlar