icon

Ürgüp Müzesi

 • (12 Yorum)

Müzeler

4.8

Rezervasyon Yap

Müsaitlik & Fiyat Sorgula

 • ARA

 • YOL TARİFİ

 • KAYDET

 • WEB SİTESİ

Ürgüp Müzesi: Ürgüp bölgesinde bulunan popüler Müzelerden 'den biridir. Bu sayfa Ürgüp Müzesi hakkında bilgi vermek amacıyla YerelBot tarafından otomatik olarak oluşturulmuştur. En kısa sürede Yerel Rehber ekibimiz tarafında güncellenecek ve daha detaylı bilgi paylaşılacaktır. Ürgüp Müzesi hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı yakında tekrar ziyaret edin. Yerel Rehberlerin Ürgüp Müzesi düşüncelerini okumak için yorumlar bölümüne bakabilirsiniz. Ürgüp Bölgesinde daha fazla müze keşfetmek için Ürgüp sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu sayfayı düzenlemek için Yerel Rehber başvurusu yapabilirsiniz.

Özellikler

Ürgüp MüzesiSigara İçilmez
Ürgüp MüzesiMüze
Ürgüp MüzesiTarihi Yer
Ürgüp MüzesiMüze Kart Geçerli
Ürgüp MüzesiAçık Hava
Ürgüp MüzesiGezilecek Yerler

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yorumlar

4.8
Puanlama :


 • avatar

  @alibabaninciftligi

  Ürgüpe ait olan eserlerin olması çok güzeldi. Hiç bir yerde görmediğim bazı eserler mevcuttu. Ücretsiz olmasıda ayrı güzel. İçerideki güvenlik arkadaş çok ilgili ve nazik birisiydi. Her konuda yardımcı olmaya çalıştı.

 • avatar

  @muharremdogansoy1371

  Parkın içinde yer alan küçük bir müze. Ücretsiz gezebilirsiniz öğle aralarında gitmeyin.

 • avatar

  @gulsahhane

  Küçük ama gezilip görülmesi gereken bir müze ayrıca görevlilerini gerçekten tebrik ediyorum.Muzeye kapanmak üzereyken gitmemize rağmen çok güzel ve samimi davrandılar ayrıca bize cikarken iyi geziler dilediler.

 • avatar

  @arzutasci

  İçindekiler kesinlikle görülmeye değer üstelik ücretsiz . Ürgüpe gelenlerin görmeden gitmemesi gereken bir yer

 • avatar

  @arzutasci

  tarih sevenler için , bu müze buralarda daha önce yaşamış hiristiyan topluluklar için eski kalıntılar ile bilgilendirmeler yapılmış ?

 • avatar

  @arzutasci

  Giriş ücretsiz. Genel olarak Kapadokyada gezilecek çok yer olduğu için burası çok ilgi görmüyor ama çok değerli eserler var sergilenen. Bence zaman ayrılmalı. Belli ki kısıtlı imkanlarla güzel bir müze oluşturulmuş. Kimin emeği varsa teşekkürler.

 • avatar

  @arzutasci

  Müzenin kesinlikle değeri bilinmiyor çok ufak ama çok güzel eskiden kalma kalıntılara sahip, üstelik ücretsiz ziyarete açık. Yolunuz düşerse kesinlikle ziyaret edin.

 • avatar

  @fazlicanhicyilmaz

  Çok beğenerek gittiğim ve beğendiğim ayrıca tarihi kokusuyla insanlığa hizmet sunan güzel bir müze beğendim tavsiye ederim çalışanlar güller yüzle karşılıyorlar herkes gidebilir içerde çok eski tarihli güzel şeyler var eski vazolar taşlar madeni paralar silahlar mamut dişi var gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz hizmetlerinden dolayı ürgüp halkına teşekkür ederim ?

 • avatar

  @arzutasci

  Küçük ama çok iyi düzenlenmiş bir müze deniz canlıları fosilleri mamut dişleri mutlaka görülmeli.Ayrıca dönemsel (Roma Bizans Osmanlı yöresel etnografik eserler çanak çömlek görülmeli mezar kitabeleri ve ikonalarda .

 • avatar

  @24oktay24

  Ürgüp Müzesi - Nevşehir Müzenin kurulması için ilk çalışmalara 1965 yılından itibaren Tahsinağa Kütüphanesi’nin bulunduğu yapıda müzelik eserlerin depolanmasıyla başlanmıştır. Bugünkü müze binasının inşaatına 1968’de başlanmış ve 1971 yılında bitirilerek ziyarete açılmıştır. Müze binası giriş ve bodrum kattan oluşmakta olup, giriş katta teşhir salonları bulunmaktadır. Teşhir salonlarında prehistorik dönemlerden Osmanlı Dönemi'ne kadar arkeolojik ve etnografik eserler sergilenmektedir.

 • avatar

  @ebruceylin7659

  Küçük bir müze olmasına rağmen içerisinde çok fazla tarihi eser var. Giriş ücretsiz.

 • avatar

  @fatmanuroktay9393

  Minik ve merkezde. Mamut dişi görmek iyi oldu


 • Künye

  ✅ Müzeler : Ürgüp Müzesi
  ✅ Giriş Ücreti : Ücretsiz
  ✅ Yerel Rehber : 12 Değerlendirme
  ✅ Genel Puan : 4.8/5.0

  Çalışma Saatleri

  Pazartesi 09:00 - 17:00
  Salı 09:00 - 17:00
  Çarşamba 09:00 - 17:00
  Perşembe 09:00 - 17:00
  Cuma 09:00 - 17:00
  Cumartesi 09:00 - 17:00
  Pazar 09:00 - 17:00

  İşletmeyi Sahiplenin

  Bu işletme sizemi ait ? Hemen bize ulaşın ve işletmenizi yönetmeye başlayın.  Katkı Sağlayanlar

  Müzeler Ürgüp Müzesi Ürgüp Müzesi +908500000000 İmran, Atatürk Blv. No:41, 50400 Ürgüp/Nevşehir, Turkey Ürgüp Müzesi Ürgüp Müzesi hakkında Yerel Rehberler tarafından yazılmış yüzlerce güncel yorum. Ürgüp Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ücretler ve daha fazlası burada. ₺₺ TR 38.6317893 34.9132141 True Türkiye Sigara İçilmez Yerel Rehber Nakit, Kredi Kartı
  4.8/5 12